Nusprendėte įsigyti murkiantį švelnų sutvėrimą? Tačiau nežinote, kam teiksite pirmenybę - katei ar katinui? Manote, kad tarp jų nėra jokio skirtumo? Klystate. Apie abiejų lyčių gyvūnėlių ypatumus rašo Interfax.
Katinas
Teks priprasti, kad jis bus jūsų namų karalius, tikra asmenybė. Katinas mielai leis jums rūpintis juo, glostyti, maitinti, žaisti su juo. Teks susitaikyti, kad šio gyvūno smalsumui nėra ribų. Jam svarbu žinoti, kas vyksta jo teritorijoje (jūsų namai dabar visų pirma yra jo teritorija), visur dalyvauti.
Bet kokį naują aplinkos objektą, buitinės technikos prietaisą ar tiesiog paprasta plastikinį maišelį katinas būtinai nuodugniai ištyrinės. Jis bandys įlįsti į bet kokią uždarą ar ativirą erdvę - ar tai būtų puodas, ar tuščia dėžutė nuo torto. Todėl prieš dėdami skalbinius į skalbimo mašiną visų pirma atidžiai pažiūrėkite, ar skalbinių dėžėje neįsitaisė katinas.
Atminkite, kad su šiuo gyvūnu kariauti beprasmiška. Geriau iš karto pripažinti, kas čia svarbiausias. Bet kokia bausmė žeidžia katino savimeilę, todėl reikia būti atsargiems, nes namų karalius gali keršyti.
Įsigydami katiną nesitikėkite, kad turėsite „minkštą švelnų kamuolėlį“, kurį galėsite glostyti kada užsigeidę. Jei katinas ir užsiropš jums ant kelių, tai tik todėl, kad to panorėjo jis, o ne jūs.
Kaip ir visų vyriškos lyties grobuonių, katino kvapas stipresnis nei katės, į tai taip pat reikia atsižvelgti renkantis gyvūną. Na, ir žinoma, pats nemaloniausias dalykas: beveik kiekvienas subrendęs katinas žymi savo teritoriją. Todėl anksčiau ar vėliau šią problemą reikės kažkaip spręsti.
Katytė
Patelė daug švelnesnė nei patinas. Kaip ir moteris, katė išmintingesnė ir linkusi prisitaikyti prie namuose egzistuojančios tvarkos, o ne keisti ją ir dėl to nuolat kariauti su šeimininkais. Tik jai žinomu būdu katė tampa jūsų gyvenimo dalimi ir švelniai verčia jus prisitaikyti.
Savo prieraišumą ji demonstruoja kur kas akivaizdžiau nei katinas. Be to, yra tikra švaruolė ir gali valandų valandas liežuvėliu prausti savo kailiuką. Ji tiesiog dievina įsitaisyti jums ant kelių, murkti, glaustytis. Ir nuolat siekia užkariauti jūsų dėmesį, nors su šeimininke būna tiesiog švelni ir miela, o su šeimininku gali netgi koketuoti.
Trūkumai išryškėja katytei subrendus. Kiekviena katė instinktyviai nori būti motina ir pratęsti giminę. Šio instinkto numalšinti neįmanoma, todėl reiks duoti jai specialių tablečių, arba išleisti „palakstyti“. Tačiau tabletės gali pakenkti katytės sveikatai, juk tai vis dėlto hormonai! Todėl sterilizuokite ją arba leiskite tapti mama.
Tačiau aprašyti kačių ir katinų charakteriai tėra tipiški pavyzdžiai. Iš tiesų gali būti ir atvirkščiai: katinas meilus ir švelnus, mėgs įsitaisyti jums ant kelių, o katytė - paslaptinga, kaip ir kiekviena moteris, išdidžiai reikalaus laikytis atokiau nuo jos.
Taigi, ką išsirinkti? Spręskite patys. Tačiau atminkite, jog naminis gyvūnas nėra žaisliukas, o gyva būtybė, turinti savo charakterį ir „sielą“. Bet už jūsų meilę ir rūpestį ji atsilygins dešimteriopai.