• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Gyvena sau ramiai kvartalas, visi mano, kad saugiai, tačiau vieną rytą, kaip perkūnas iš giedro dangaus – apvogė! Kažkam išplėšė sandėliuką ir išsivežė žoliapjovę, kažkam „nurinko“ automobilio žibintus ir pan. Žmonės piktinasi – juk taip buvo ramu. Policija klausinėja, gal kas turi kameras, ką nors užfiksavo. Deja, kamerų nėra.

6

Gyvena sau ramiai kvartalas, visi mano, kad saugiai, tačiau vieną rytą, kaip perkūnas iš giedro dangaus – apvogė! Kažkam išplėšė sandėliuką ir išsivežė žoliapjovę, kažkam „nurinko“ automobilio žibintus ir pan. Žmonės piktinasi – juk taip buvo ramu. Policija klausinėja, gal kas turi kameras, ką nors užfiksavo. Deja, kamerų nėra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Labai dažnai būna, kad stebėjimo kameros montuojamos ne iš karto, o po kelių metų įsikrausčius gyventi. Tada kyla nemažai klausimų: kaip nutiesti reikalingus kabelius (elektros, interneto), kurioje vietoje gręžti sienas ir pan. Laimei šiais laikais viso to daryti nebūtina – yra puikių bevielių IP stebėjimo kamerų. Šiame tekste apžvelgsiu tris išbandytas „Xiaomi“ kameras: dvi skirtas stebėjimui lauke, vieną – namų viduje.     

REKLAMA

„Wi–Fi“ ryšį naudojančios IP kameros – populiariausias ir patogiausias sprendimas

IP – interneto tinkle dirbančios kameros. Nemaža dalis IP kamerų į interneto tinklą jungiamos kabeliu, tačiau čia aprašytos kameros – laukui skirta „Xiaomi Solar Outdoor Camera BW400 Pro Set“ ir vidui „Xiaomi Smart Camera C500 Pro“ – naudoja namų „Wi–Fi“ ryšį. „Xiaomi Outdoor Camera CW300“ kamera gali būti prijungta tinklo kabeliu arba naudoti „Wi–Fi“ ryšį.

REKLAMA
REKLAMA

IP stebėjimo kameras saugos specialistai vadina pažangiausiomis ir išmaniausiomis. Dažniausiai tokioms kameroms parenkamos modernios optikos ir mechaninės sistemos, dirbtinio intelekto sprendimai. „Wi–Fi“ ryšį naudojančios stebėjimo IP kameros – populiariausias šių laikų pasirinkimas. Joms nereikia interneto kabelio, užtenka telefone turėti atitinkamą programėlę, „pririšti“ stebėjimo kamerą prie tinklo „Wi–Fi“ ryšiu ir jau galime stebėti aplinką. Kartais šios kameros kritikuojamos dėl pigių konstrukcijos sprendimų, turinčių didelės įtakos vaizdo kokybei, kameros jautrumui šviesai ir tikrai – rinkoje galima rasti labai nevykusių modelių (dažniausiai neaiškių, nežinomų prekių ženklų), kurie daugiau naudos duoda dėl to, kad jie apskritai pritvirtinti prie namo sienos, o ne todėl, kad ką nors stebi ir filmuoja. Tačiau nebūtinai stebėjimo kamera turi kainuoti kosminę sumą (stebėjimo sistemomis prekiaujančiuose salonuose, kaip ir dviračių parduotuvėse visada iš pradžių bandoma įsiūlyti brangiausią variantą). Yra pasiūlymų kur puikai dera nedidelė kaina ir aukšto lygio funkcionalumas. Būtent tokios ir yra šiame straipsnyje pristatomos „Xiaomi“ stebėjimo kameros. Jos nėra brangios, tačiau jų funkcionalumu likau patenkintas: ryškus vaizdas, gera aprėptis, gerai matomas vaizdas tamsoje, tikslus judančių objektų identifikavimas. Visos trys kameros turi pažangią duomenų šifravimo technologiją ir MJA1 saugumo lustą užtikrinantį, kad kameros įrašyti vaizdo įrašai saugomi saugiai ir nebus paskleisti internete.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išmanusis namų stebėjimo sprendimas „Xiaomi Solar Outdoor Camera BW400 Pro Set“

Apie 150 eurų kainuojantį „Xiaomi“ namų stebėjimo komplektą sudaro  kamera ir bazinė stotelė. Šiai kamerai nereikia laidų – tiesiog pritvirtinote prie namo sienos ir viskas. Joje yra 10 000 mAh talpos baterija, be to, korpuso viršuje sumontuoti saulės elementai, dienos metu papildantys bateriją ir prailginantys jos veikimo laiką. Pakrovus bateriją, ši stebėjimo kamera gali dirbti iki 180 dienų.

REKLAMA

„Xiaomi Solar Outdoor Camera BW400 Pro“ kameros dirbtinis intelektas tiksliai atpažįsta įvairius objektus (žmones, gyvūnus, automobilius, siuntų dėžes), bei užfiksavęs juos, pradeda įrašinėti vaizdą, siunčia pranešimą į telefoną. Kadangi ši plačiakampė kamera aprėpia gana didelę erdvę, galite apriboti jos stebėjimo teritoriją – kamera pradės filmuoti ir siųs perspėjimą tik tada, kai kas nors pasirodys jūsų nurodytoje zonoje. Taip taupysite baterijos resursus – juk nebūtinai kamera turi reaguoti į kiekvieną praeivį ar pravažiuojantį automobilį gatvėje. 

REKLAMA

Kamera atspari lietui, sniegui – tvirto plastiko kameros korpuso apsauga nuo dulkių ir drėgmės – IP66 klasės.

Ši kamera turi 4 MP vaizdo jutiklį, jos šviesus objektyvas (f/1,6) apima 133,3° kampą horizontalia kryptimi ir 58,7° vertikalia. Kameros raiška yra labai svarbus pasirinkimo kriterijus: jei nenorite, jog jūsų kameros transliuojamas vaizdas atrodytų, kaip 20 metų senumo „Youtube“ filmukai, neverta rinktis kamerų kurių raiška mažesnė nei 4 MP. Didesnė raiška leidžia priartinti veidą ir atpažinti asmenį, o mažos raiškos kamerų vaizdas bus išplaukęs, neryškus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbi ir naktinio matymo technologija. Dominuoja du sprendimai – kameros su infraraudonųjų spindulių šaltiniais arba LED apšvietimu. Infraraudonieji spinduliai padeda naktį fiksuoti nespalvotą vaizdą, o LED šviesos šaltiniai šviečia panašiai kaip išmaniojo telefono prožektorius. „Xiaomi Solar Outdoor Camera BW400 Pro“ kamera turi abi technologijas: du infraraudonųjų spindulių šaltinius ir keturis LED žibintus. Naktį jie įsijungia automatiškai, tamsoje filmuoti vaizdai yra ryškūs, aiškūs, išlaikantys natūralias spalvas, o ne juodai balti.

REKLAMA

Vaizdo įrašas įrašomas 2,5 K raiška, kamera palaiko HDR funkciją (padidinamas kontrasto santykis ir spalvų erdvė).

Komplekte yra ir nedidelė bazinė stotelė, kurioje galima įstatyti iki 256 GB talpos atminties kortelę. Joje ir saugomi įrašai. Labai patogu ir saugu, nes kartais vagys, norėdami nepalikti jokių pėdsakų, išlupa atminties korteles iš kamerų. Stotelė jungiasi prie tinklo „Wi-Fi“ ryšiu ir palaiko nuolatinį ryšį su kamera. Įrašus galima saugoti ir debesijoje.

REKLAMA

Stotelė ir kamera turi mikrofonus ir garsiakalbius, tad „Xiaomi Solar Outdoor Camera BW400 Pro“ galima naudoti kaip vaizdo telefonspynę. „Google Assistant“ arba „Amazon Alexa“ palaikymas leidžia kamerą valdyti balsu.

Kaip ir visų kitų „Xiaomi“ įrenginių, taip ir šios kameros suporavimas su telefonu vyksta labai greitai – programėlėje „Xiaomi Mi Home“ nuskenuojate kameros QR kodą, dar keli spustelėjimai jau po keliolikos sekundžių viskas veikia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įrenginio privalumai: visiška autonomija, didelis objektyvo aprėpties kampas, ilgas baterijos veikimo laikas, dulkėms ir vandeniui atspari konstrukcija, išmanusis objektų aptikimas, kokybiškas filmavimas visą parą, duomenų saugojimas namuose esančioje stotelėje.

„Xiaomi Outdoor Camera CW300“ – aklųjų zonų praktiškai nėra

Nors kamera su baterija gali pasirodyti itin patraukli, nes nereikia laidų, tačiau ekspertų teigimu, kamerų „su kabeliu“ privalumai – nepertraukiamas veikimas ir paprastesnė priežiūra. Be to, jei kamera prie interneto prijungta laidu, ji atspari išoriniams trikdžiams, kuriuos gali sukelti ir nusikaltėliai.

REKLAMA

Apie 60 eurų kainuojanti stebėjimo kamera „Xiaomi Outdoor Camera CW300“ yra kupolinė kamera. Dažnai kupolinės kameros būna skirtos patalpų vidaus stebėjimui – jos ne tik kompaktiškos, bet ir pritaikytos tvirtinti ant lubų – tačiau tokios kameros naudojamos ir lauko erdvės stebėjimui.  „Xiaomi Outdoor Camera CW300“ kameros viena korpuso dalis sukasi horizontaliai, kita – vertikaliai, tad kamera filmuoja viską aplink save, aklųjų zonų beveik nėra. Kameros laikiklis yra universalus: kamerą galima tvirtinti prie lubų, sienų ir net stulpų – svarbiausia nuspręsti kokį plotą turi „matyti“ kameros objektyvas. Nors kupolinė kamera stebi aplink ją esančią erdvę, tačiau nebūtina ieškoti tokios namų vietos kur kamera galėtų aprėpti 360° kampą – jei šią kamerą privirtinsite prie namo sienos, naudingas jos aprėpties kampas bus 180°, bet kamera matys ir fiksuos visus, kurie praeina pro jūsų namus. Kupolinės kameros pasižymi dideliu matymo kampu, dviejų variklių konstrukcija leidžia naudotojams išmaniuoju telefonu pasukti objektyvą visomis kryptimis, todėl užtikrinamas lankstus bei patikimas stebėjimas. Be to ši kamera prijungta prie elektros tinklo, tad galite jai leisti filmuoti visus tuos, kurie pasirodo jos matymo lauke.

REKLAMA

Naujos kartos dirbtinio intelekto algoritmas kameros matymo lauke aptinka žmogų. Tada kamera pradeda įrašinėti vaizdą, siunčia perspėjimą į išmanų telefoną, be to, seka judantį žmogų.

 „Xiaomi Outdoor Camera CW300“ kamera turi 4 MP jutiklį, vaizdus įrašo 2,5 K raiška. Aukšta vaizdo kokybė išlaikoma ir filmuojant tamsoje, o naktį nufilmuotas vaizdas nėra juodai baltas – jame išlieka originalios spalvos. Taip yra dėl to, kad naktį kamera naudoja du infraraudonųjų spindulių ir du baltos šviesos šaltinius. Kameros korpuso atsparumas vandeniui ir dulkėms – IP66 apsaugos klasės. Įmontuoti garsiakalbiai su mikrofonu leidžia palaikyti abipusį ryšį.

REKLAMA
REKLAMA

Kamera valdoma  programėle „Xiaomi Mi Home“. Pasitelkus „Amazon Alexa“ ir „Google Assistant“ kamerą galima valdyti balsu..

„Xiaomi Outdoor Camera CW300“ ryšį gali palaikyti dviem būdais: tinklo kabeliu, kas užtikrina kameros darbo stabilumą ir didelį duomenų perdavimo greitį ir  „Wi-Fi“ ryšiu. Šiai kamerai reikalingas 12 V maitinimas (komplekte yra maitinimo blokas).

Kamera „suspaudžia“ vaizdo įrašo dydį,  nepakenkdama jo kokybei, todėl atminties kortelė ( iki 256 GB) naudojama taupiai. Įrašus galima saugoti ir debesijoje.

Įrenginio privalumai: minimalus aklųjų zonų skaičius, dulkėms ir vandeniui atspari konstrukcija, išmanusis žmogaus aptikimas, kokybiškas filmavimas visą parą, galimybė lanksčiai valdyti programėle.

„Xiaomi Smart Camera C500 Pro“ – žinosite viską, kas vyksta namuose

Trečioji šios apžvalgos kamera – apie 70 eurų kainuojanti namų vidaus stebėjimo kupolinė kamera „Xiaomi Smart Camera C500 Pro“. Šią kompaktišką kamerą galite pastatyti ant baldo arba pritvirtinti prie lubų. Kam reikia kameros namie? Vaizdo kameros dėka ne tik apsaugosite savo namus, bet ir stebėsite augintinius, žinosite ką jei veikia kai jūsų nėra namie. Galite stebėti kambaryje žaidžiančius vaikus, o jeigu turite namų draudimą vaizdo kameros gali labai pasitarnauti norint gauti išmoką už netektus brangius daiktus, apgadintą ar sunaikintą turtą.

REKLAMA

Ši kamerą vaizdą perduoda „Wi–Fi ryšiiu,

„Xiaomi Smart Camera C500 Pro“ kameros korpusas aplink savo ašį sukasi 360° kampu, o objektyvo judėjimo kampas vertikalia kryptimi – 114°, taigi jei šią kamerą pastatysite ant stalo arba p[pritvirtinsite prie lubų kambario viduryje, ji matys visą kambarį. Dar vienas įdomus niuansas: jei jus erzina tarsi viską stebinti kameros „akis“ kai kamera nenaudojama, valdydami ją telefono programėle „Xiaomi Mi Home“, objektyvą galite paslinkti aukštyn taip, kad jis visiškai pasislėptų korpuse. Varikliai, sukantys korpusą ir objektyvo bloką dirba taip tyliai, kad jų visiškai nesigirdi.     

Kamera turi ir judesio sekimo funkciją: kai ji aptinka asmenį arba naminį gyvūną, jo judesiai aktyviai stebimi, į išmanųjį telefoną siunčiamas pranešimas – taip užtikrinamas nenutrūkstamas stebėjimas, apie įvykius nuolat įspėjama. Kamera taip pat identifikuoja triukšmą (dūžio garsą, vaiko verksmą). Galite nustatyti, kad kamera stebėtų viską aplink save, arba nustatyti tam tikras zonas, kurias būtina stebėti. 

5 MP jutiklį turinti kamerą filmuoja 3K raiška, tad jos perteikiamas vaizdas yra ryškus, detalus. Jis toks išlieka ir filmuojant prietemoje. HDR režimas vaizdams suteikia papildomą ryškumą ir kontrastą.

REKLAMA

Įmontuotas garsiakalbis ir mikrofonas leidžia palaikyti ryšį, todėl ši kamera yra ne tik stebėjimo įrenginys, bet ir bendravimo priemonė. Kamera gali būti  valdoma balsu („Amaozon Alexa“ ir „Google Assistant“).

Įrenginio privalumai: minimalus aklųjų zonų skaičius, išmanus žmogaus, naminio gyvūno aptikimas, reakcija į garsą, kokybiškas filmavimas visą parą, galimybė lanksčiai valdyti programėle. 

Apžvalgos autorius: R. Kažimėkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų