Vyrai geriau nei moterys suvokia trimačius objektus, ir tai yra susiję su tam tikru jų smegenų struktūros skirtumu, nustatė Ajovos universiteto mokslininkai.
Anksčiau buvo žinoma, kad su erdviniu mąstymu susijusios moterų parietalinės smegenų dalys turi didesnį sluoksnį žievės arba „pilkosios medžiagos“. Tačiau šie ypatumai nebuvo siejami su gebėjimu orientuotis erdvėje.
Žurnale „Brain and Cognition“ publikuotame straipsnyje Ajovos universiteto mokslininkai rašo, kad vyrų parietalinės smegenų dalies plotas didesnis nei moterų, ir tai tiesiogiai susiję su geresniu erdviniu mąstymu.
„Šiame tyrime mes pirmą kartą parodėme ryšį tarp specifinių struktūrinių parietalinių smegenų dalių skirtumų ir tarp vyrų ir moterų erdvinio mąstymo testo rezultatų. Tai nereiškia, kad moterys negali atlikti testo užduočių, jos tiesiog jas atlieka lėčiau“, - sako mokslininkas Timas Koscikas.
Eksperimente dalyvavo 76 europidų rasės savanorių - po 38 vyrus ir moteris. Grupės buvo sudarytos įvertinus tokius faktorius kaip amžius, išsilavinimas, intelekto koeficientas ir socialinis ekonominis statusas. Testo metu buvo atliekamos užduotys, kurių metu mintyse reikėjo apsukti objektą. Vyrai teisingai atsakė į 66 proc. testo klausimų, o moterys - į 53 proc.
Magnetinė rezonansinė tomografija parodė, kad vyrų ir moterų parietalinių smegenų plotas skiriasi 10 proc.: vyrų smegenyse jis sudaro 43 kvadratinius centimetrus, moterų – 40.