REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pavasaris siejasi su generaline tvarka: švariname namus, sodus, daržus ir aplinką. Tik ar kada susimąstėte, kad verta pasirūpinti ir išmaniojo telefono tvarka? Atlikus nesudėtingus veiksmus, išmanusis veiks sklandžiau, greičiau, bateriją krauti reikės rečiau, o įrenginys tarnaus ilgiau. Kaip pasirūpinti savo išmaniuoju telefonu?

Pavasaris siejasi su generaline tvarka: švariname namus, sodus, daržus ir aplinką. Tik ar kada susimąstėte, kad verta pasirūpinti ir išmaniojo telefono tvarka? Atlikus nesudėtingus veiksmus, išmanusis veiks sklandžiau, greičiau, bateriją krauti reikės rečiau, o įrenginys tarnaus ilgiau. Kaip pasirūpinti savo išmaniuoju telefonu?

REKLAMA

„Vidutiniškai žmogus savo išmaniajame turi apie 80 programėlių, iš kurių kasdien naudoja vos 9. Nenaudojamos programėlės lėtina telefo veiklą, tad jei norite, kad jūsų įrenginys veiktų greičiau, sklandžiau – būtinai jas ištrinkite. Šis ir kiti nesudėtingi veiksmai leis užtikrinti sklandesnį ir efektyvesnį įrenginio veikimą ir ilgaamžiškumą“, – pranešime žiniasklaidai sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Pirmą kartą „Bitės Profai“ kviečia prisijungti prie nacionalinės švarinimo iniciatyvos „Mes darom“ ir švarinti savo išmanųjį telefoną.

REKLAMA
REKLAMA

Patarimai trumpai:

  • Nenaudojamos programėlės lėtina telefono veiklą, tad jas būtinai ištrinkite
  • Norint paspartinti telefono veikimą būtina išsivalyti programėlių talpyklas
  • Nuotraukas, vaizdo įrašus perkelkite į internetines duomenų saugyklas
  • Išmaniuosiuose telefonuose esanti programinė įranga yra nuolat tobulinama, todėl svarbu reguliariai ją atnaujinti
  • Jei norite prailginti baterijos veikimo laiką, rekomenduojama išjungti automatinį ekrano ryškumą
  • „Bitės Profai“ kviečia prisijungti prie „Mes darom“ iniciatyvos ir švarinti ne tik aplinką, bet ir savo išmanųjį telefoną

Atlaisvinkite vietos – ištrinkite nereikalingas programėles

Kiekvienas išmaniajame turime programėlių, kurių nebenaudojame. Jų pašalinimas – vienas lengviausiai atliekamų, tačiau tikrai efektyvus veiksmas norint pagreitinti telefono veikimą.

REKLAMA

„Telefonuose su „Android“ operacine sistema, atsisiųskite ir atsidarykite „Files by Google“ aplikaciją ir spustelkite „Išvalyti“. Tada rasite pasiūlymą su užrašu „Nenaudojamų programų ištrynimas“, tuomet spauskite „Pasirinkite programas“, – aiškina „Bitės Profas“.

„iPhone“ išmaniųjų naudotojams reikės nustatymuose pasirinkti „General“, tuomet „iPhone Storage“. Pirmoji aplikacija pasirodžiusiame sąraše užima daugiausiai vietos, prie kiekvienos programėles matysite, kada paskutinį kartą naudojote aplikaciją. Bakstelėkite programėlę ir paspauskite „Delete App“.

REKLAMA
REKLAMA

Paspartinkite telefono veiklą – išvalykite programėlių talpyklą

Jūsų išmanusis sulėtėjo ar pradėjo daugiau strigti? Išvalykite programėlių talpyklas ir taip ne tik atlaisvinkite vietos, bet ir ištaisykite aplikacijos klaidas, kurios dažnai neleidžia programėlei sklandžiai veikti.

„Programėlės talpyklą „Android“ operacinę sistemą palaikančiuose telefonuose išvalysite nustatymuose spustelėję „Programos“. Pasirinkę norimą programėlę, spauskite „Saugykla“ ir „Valyti talpyklą“. Rekomenduoju išvalyti visų programėlių talpyklas, ypač „Google“, „Chrome“, „Youtube“ ir kt., nes jų podėliai užima daugiausia vietos“, – teigia „Bitės Profas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Deja, „iOS“ OS palaikantys telefonai neturi atskiros funkcijos, kuri leistų išvalyti konkrečios programėlės talpyklą – norimą programėlę reikėtų ištrinti, o vėliau vėl įdiegti į įrenginį.

Nuotraukas perkelkite į virtualią duomenų saugyklą

Jei telefone ir vėl trūksta vietos, negaiškite laiko galvojant, kurias nuotraukas ar vaizdo įrašus ištrinti – yra lengvesnių būdų atlaisvinti vidinę išmaniojo atmintį.

„Nuotraukas ir vaizdo įrašus perkelkite į internetines duomenų saugyklas. „Android“ išmaniųjų naudotojams rekomenduojame naudotis „Google Photos“ – sukursite telefono nuotraukų ir vaizdo įrašų kopijas debesyje. Perkėlę nuotraukas galėsite jas ištrinti iš savo telefono, tačiau visada lengvai galėsite jas pasiekti programėlėje“, – teigia „Bitės Profas“.

REKLAMA

„iPhone“ naudotojams rekomenduojame visas nuotraukas ir vaizdo įrašus perkelti į „iCloud Photos“ saugyklą. Išmaniųjų įrenginių ekspertas pasakoja, kad: „iCloud“ taip pat siūlo galimybę į saugyklą perkelti originalias, didelės raiškos nuotraukas ir vaizdo įrašus, o telefone palikti sumažintos kokybės failus. Telefono nustatymuose susiraskite „iCloud“ ir pasirinkite „Optimise iPhone Storage“. Taip telefone atlaisvinsite daug vietos“.

Atnaujinkite operacinę sistemą

Išmaniuosiuose telefonuose esanti programinė įranga, naudojamos programėlės yra nuolat tobulinamos. Būtent todėl itin svarbu reguliariai jas atnaujinti – taip nebelieka kai kurių veikimo ar saugumo spragų.

REKLAMA

„Telefonuose su „Android“ operacine sistema atverkite telefono nustatymus ir spustelėkite „Programinės įrangos naujinimas“. Tuomet spustelėkite „Atsisiųsti“ ir pasirinkite „Diegti dabar“. Atnaujinimas gali užtrukti iki valandos, po to telefonas persikraus ir bus paruoštas naudoti“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„iPhone“ naudotojams pirmiausia reikia nueiti į nustatymus, tuomet pasirinkti „General“ ir „Software Update“. Užtikrinus, kad įrenginys prijungtas prie Wi-Fi ryšio, spustelėkite „Download and Install“. Atnaujinus telefonas bus paleistas iš naujo.

Prailginkite baterijos veikimo laiką – pakeiskite ekrano parametrus

Vienas labiausiai bateriją eikvojančių veiksnių – per ryškus ar per daug apkrautas ekranas. Kai kurios dažnai automatiškai aktyvuotos funkcijos, pavyzdžiui, automatinis ekrano ryškumo reguliavimas, eikvoja nemažai baterijos energijos.

„Rekomenduoju išjungti automatinį ekrano ryškumą. Įrenginiuose su „Android“ operacine sistema, nustatymuose pasirinkite „Ekranas“ ir išjunkite „Prisitaikantis ryškumas“ jungiklį. „iPhone“ telefonuose automatinę ryškumo funkciją išjungti galite nustatymuose spustelėję „Accessibility“, tuomet pasirinkite „Display & Text Size“ ir išjunkite „Auto-Brightness“ jungiklį“, – aiškina M. Vrubliauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų