Nauji tyrimai dar kartą parodė, kad renkantis tam tikrus maisto produktus galima pagerinti intelektą.
Anot mokslininkų, maistinės medžiagos randamos įvairiuose produktuose, stimuliuoja smegenų nervines jungtis (sinapses), didina jų skaičių ir stiprina pažintinius gebėjimus.
„Tikiuosi, kad į stimuliavimą maistinėmis medžaigomis žmogaus smegenys reaguos taip pat, kaip eksperimentinių gyvūnų smegenys, kuriose padaugėjo sinapsių ir atsistatė daugelis pažintinių gebėjimų,“ pasakojo gydytojas Ričardas Wurtmanas, dalyvavęs projekte.
Tyrimo metu smiltpelės buvo maitinamos maistu, turinčiu trijų junginių, būtinų sveikoms smegenims: cholino, esančio kiaušiniuose; uridino monofosfato (UMP), randamo burokuose ir dokozaheksaeno rūgšties (DHA), randamos žuvų taukuose.
Kita smiltpelių grupė negavo nei vieno iš šių junginių. Po keturių savaičių buvo patikrinti gyvūnų pažintinių gebėjimų pokyčiai.
Mokslininkai pastebėjo, kad smiltpelės, kurių dietoje buvo cholino, UMP ir DHA, pažintinių gebėjimų užduotis atliko daug geriau (pavyzdžiui, geriau orientavosi labirinte). Smiltpelių smegenys buvo ištirtos ieškant biologinės pokyčių priežasties. Biocheminiai pokyčiai parodė, kad smegenyse sustiprėjo sinapsių aktyvumas, o tai paaiškina elgesio pokyčius.
„Žinodami, kaip smiltpelės tampa protingesnės, mes galime pradėti galvoti, kaip šiuos rezutatus pritaikyti žmonių intelektui kelti. Atvirai kalbant, tai greitai nenutiks, tą patį gali paliudyti ir kiekvienas gamtosaugininkas, evoliucijos žinovas ar karo priešininkas,“ kalbėjo gydytojas Geraldas Weissmannas, FASEB žurnalo vyriausiasis redaktorius.