• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šveicarų bendrovė „The Wall AG“ siūlo naują ekonominės pagalbos sprendimą trečiojo pasaulio šalims - popierinius namus. Žinoma, tai nėra tiesiog lankstinukai iš popieriaus. „Universal World House“ - maždaug 36 kvadratinių metrų namas su vandentiekio ir apdailos įranga, kuriame, anot gamintojo, gali gyventi 8 žmonės.

REKLAMA
REKLAMA

Mažmeninė konstrukcijos kaina yra apie 5000 dolerių. Panaudojimo sritis - nuo ilgalaikės gyvenamosios vietos neturtingų šalių gyventojams iki trumpalaikio prieglobsčio stichinių nelaimių aukoms.

REKLAMA



Namai iš perdirbto popieriaus užtikrina svarbiausius buitinius poreikius.

„Universal World House“ gali būti naudojamas beveik bet kur: jis lengvas, lengvai surenkamas, nekenkia aplinkai, atsparus žemės drebėjimams, ir, tai ypač svarbu recesijos metu, nebrangus. Jo išradėjas Gerdas Niemoelleris sako, kad 36 kvadratinių metrų gyvenamojo ploto namas sveria vos 800 kg - mažiau nei kai kurių markių automobiliai.

REKLAMA
REKLAMA

„Be pamatinio bloko visas namas realiai sveria apie 400 kg“, - teigia inžinierius. Tačiau tai nereiškia, kad jis sugrius vos papūtus vėjui. Bazinė medžiaga yra gumoje išmirkyta celiuliozė, gauta perdirbus kartoną ir laikraščius. Tokią masę tinkamai apdorojus temperatūra ir aukštu slėgiu, popierius tampa ypač tvirta medžiaga. Sienų viduje suformuota korinė struktūra prideda papildomo stabilumo, o oru užpildytos sandarios pertvarkos užtikrina gerą šilumos izoliaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panašūs konstravimo principai naudojami orlaiviuose ir greitaeigėse jachtose. „Kitos kompanijos savo gaminiams naudoja aliuminį ir kitus lydinius, o tai brangu ir reikalauja daug laiko bei energijos. Tai netinka trečiojo pasaulio šalims“, - sako Niemoelleris, kurio išradimą užpatentavo jo paties įkurta kompanija „The Wall AG“.

REKLAMA

Name įmontuotos aštuonis žmones talpinančios viengulės ir dvigulės lovos; verandoje palikta vandeniui izoliuota vieta dušui ir tualetui. Be miegamosios zonos čia taip pat yra lentynų, stalų ir suoliukų. Ištisa virtuvės siena gali būti nustumta į šoną - taip virtuvė iš uždaros gali tapti atvira. „Namas suprojektuotas taip, kad gyventojai tiesiog verandoje galėtų paskersti mėsinį gyvulį, kraują čia pat nuo grindų nuplauti dušo įranga, o mėsą pakabinti ant integruoto vandens vamzdžio“, pasakoja išradėjas.

Pirmuosius užsakymus šioms konstrukcijoms jau pateikė kelios kompanijos iš Nigerijos ir Angolos, jais taip pat domisi Zimbabvė, Pietų Amerikos valstybės ir kai kurios humanitarinės pagalbos organizacijos. Naujus namus planuojama gaminti šiaurinėje Vokietijoje, netoli Kylio miesto, o vėliau konstrukcinius modulius siųsti į reikiamą šalį - konstrukcija būtų surenkama vietoje naudojant vietinę darbo jėgą. Taip būtų kuriamos naujos darbo vietos ir sumažinami transportavimo kaštai. Be to, nėra jokios priežasties, dėl ko tokių namų nebūtų galima pritaikyti ir Europoje - juk gyvulius skersti jų verandoje nėra būtina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų