Ilinojaus universiteto (JAV) mokslininkų komanda atrado būdą, leidžiantį iš silicio ir gumos gaminti lanksčias mikroschemas.
Kietos būsenos silicio elektroniniai įtaisai yra pakankamai galingi, tačiau ne visada tinka specifinėms taikymo sritims, pavyzdžiui, medicininiams jutikliams gaminti. Tyrinėtojai sugalvojo, kaip priklijuoti 1,5 mikrono storio silicio sluoksnį ant tampraus plastiko - taip gaunama tampri mikroschema. Videosiužete parodyta, kaip realiai atrodo toks gaminys.
Tamprumas gerokai praplečia naujųjų gaminių pritaikymo sričių arsenalą, kadangi jie yra universalesni lyginant su jau seniau egzistuojančiomis lanksčiomis mikrochemomis. Pradėjus gaminti standartinių matmenų tamprius elektroninius įtaisus, iš jų bus galima gaminti drabužiuose įmontuotus (vilkimus) kompiuterius, arba, pavyzdžiui, automobilio arba lėktuvo išorę aplipdyti lanksčiais sensoriais. Ilinojaus universiteto komanda taip pat prognozuoja, jog šios technologijos pagrindu būtų galima gaminti neurosensorius, kuriais būtų padengiamos smegenys arba konkrečios jų sritys.