Kompanija „Sanyo“ paskelbė, jog jai pavyko sukurti saulės elementą, kurio storis yra mažesnis už žmogaus plauką. Išradimas paviešintas tuoj po to, kai kompanija išsakė ambicingus planus iki 2012 metų tapti stambiausia saulės elementų gamintoja Japonijoje.
Sanyo specialistų sukurti saulės elementai yra 58 mikrometrų storio. Jų naudingumo koeficientas siekia 22%. Be to, gamintojai akcentuoja ir kitas elementų savybes – pasak įmonės atstovų, silicio pagrindu pagaminti saulės elementai bus lankstūs kaip įprastinis popierius ir kainuos bent 25% procentus pigiau, nei dabartiniai rinkoje esantys elementai.
Įvertinus pakankamai gerą efektyvumą (dabar praktinėms reikmės naudojamų saulės elementų naudingumo koeficientas svyruoja nuo 15% iki 20%) bei planuojamą mažesnę kainą, galima spėti, jog ambicingi įmonės planai įsitvirtinti saulės elementų rinkoje yra pakankamai realūs.
Nors jau ir dabar yra sukurti laboratoriniai saulės elementai su didesniu nei 40% efektyvumu, tačiau jiems naudojami sudėtingi ir brangūs puslaidininkiai su heterosandūromis InGaP ir panašūs, todėl gaunasi labai didelė energijos vato kaina ir praktikoje jie praktiškai nenaudojami. Tuo pačiu yra nekonkurencingi mažesnio efektyvumo, bet žymiai pigesniems elementams.