Jis taip pat užsiminė apie savo požiūrį į religiją: „niekas nevaldo visatos“ ir pridūrė, kad „Dievo nėra“.
Mokslininkas taip pat pažymėjo, kad keliavimas laiku atgal yra neįmanomas pagal dabartinį suvokimą. Tačiau jis turėjo ir gerų žinių svajojantiems apie keliavimą kosmosu. „Per artimiausius šimtmečius mes galėsime keliauti po visą Saulės sistemą“, – savo knygoje rašė S. Hawkingas.
Lucy Hawking pareiškė, kad jos tėvas prieš mirtį pasaulį matė esant „didžiulių transformacinių procesų“ centre. Tačiau jis taip pat nerimavo dėl „didžiulio mūsų visų susiskaldymo“. „Jis mūsų prašė nesiveržti į ateitį aklai, – aiškino ji. – Ką gero rodo mūsų istorijos metraščiai apie žmonijos lenktyniavimą naudojant mūsų technologijos pažangą gero darymą paprastiems žmonėms?“
Klausimų ir atsakymų knygoje fizikas pastebėjo, kad žmonija prarado savo savybę žiūrėti į priekį, o vietoje to pasirenkamas žiūrėjimas į save.
Į klausimą „Kaip mes formuojame ateitį?“ mokslininkas atsakė: „Prisiminkite žiūrėti į žvaigždes, o ne sau po kojomis“.
„Dievo nėra“
Britų mokslininkas nurodė savo paties Lou Gehrigo ligos ar amiotrofinės šoninės sklerozės diagnozę savo įsitikinimų pagrindu.
„Per amžius buvo manoma, kad žmonėms su negalia, tokiems kaip aš, yra skirtas Dievo prakeiksmas, – rašė jis. – Aš renkuosi manyti, kad viskas gali būti paaiškinta kitu būdu, remiantis gamtos dėsniais.“
S. Hawkingas mirė šių metų kovą būdamas 76-erių prieš užbaigdamas savo knygą – tačiau kolegos ir šeima prisidėjo prie to, kad mokslo populiarinimo knyga būtų užbaigta ir išleista.
„Jis suvokė, kad žmonės itin nori išgirsti jo atsakymus į tokio pobūdžio klausimus“, – pareiškė S. Hawkingo dukra Lucy CNN televizijai.