• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didėjantis žmonių skaičius sukurs „tobulą audrą“, todėl trūks maisto, energijos ir vandens, prognozuoja D. Britanijos vyriausybės patarėjas.

REKLAMA
REKLAMA

Profesorius Johnas Beddingtonas, kuris vadovauja Didžiosios Britanijos vyriausybės programai, užtikrinančiai maisto atsargų saugumą, teigia, kad iki 2030 metų šių resursų paklausa sukurs dar vieną krizę, kurios pasekmės bus baisiai skaudžios.

REKLAMA

2030 metais, kai Žemėje gyvens 8,3 mlrd. gyventojų, maisto ir energijos paklausa šoktels 50 proc., o šviežio vandens – 30 proc.

Profesorius „Nuoseklaus vystimosi“ konferencijoje Londone pažymėjo, kad klimato kaita šioje krizėje prisidės prie įtampos kilimo.

„Bus „tobula audra“. Tiesa, ji nesukels visiško kracho, tačiau problemos taps tikrai neraminančiomis“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pažymėjo, kad bankų sektoriuje būsima krizė sukels tokias pačias skaudžias pasekmes.

„Labiausiai mane neramina tai, kas įvyks tarptautiniu mastu, kai stigs maisto ir vandens“, – teigė prof. J. Beddingtonas.

Jungtinių Tautų (JT) Aplinkos programoje prognozuojama, kad 2025 metais Azijoje ir Afrikoje bei Europoje pristygsime gėlo vandens atsargų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Profesorius perspėjo, jog šiuo metu sumažėjusios naftos, būsto ir maisto kainos nereiškia, kad galime atsipalaiduoti. Anot jo, ateities klausimus būtina įtraukti į dabar vykstančių politinių darbotvarkių klausimus.

Jis prognozavo, kad žemės ūkio produktyvumo didinimas tarptautiniu mastu galėtų būti vienas iš būsimos problemos sprendimų būdų. Šiandien 30-40 proc. visų pasėlių dėl ligos ir kenkėjų pražūva iki derliaus nuėmimo.

REKLAMA

Jis teigė, kad reikia „daugiau ligoms ir parazitams atsparių augalų, tobulinti auginimo praktikas bei geresnių derliaus nuėmimo metodikų“.

Todėl jis pažymėjo, kad genetiškai modifikuoti produktai galėtų būti vienas iš problemos sprendimų kelių. Anot jo, ir toliau turime investuoti į švaresnę energiją bei vandens sandėliavimą.

Jis teigia, kad šių problemų vieniems išspręsti nepavyks, todėl tikisi ir Europos Komisijos, ir JAV prezidento Baracko Obamos mokslininkų pritarimo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų