• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkai nustatė, kad orangutangai geba suvokti pinigų vertę ir leisti juos kitų labui, bet tik tuo atveju, kai mato, jog kitas atsako jiems tuo pačiu.

REKLAMA
REKLAMA

Škotijos Sent Endriu universiteto mokslininkai, stebėdami beždžiones, įsitikino, kad jos geba įvertinti žetonų, eksperimente atlikusių pinigų vaidmenį, vertę ir naudoti juos maistui savo gentainiams įsigyti.

REKLAMA

Pradžioje dviems orangutangams iš Berlyno zoologijos sodo buvo duotas keleto žetonų rinkinys. Su žetonų verte orangutangai susipažino eksperimento metu.

Už vieno tipo žetonus jie galėjo gauti bananą sau, už kito - partneriui, trečias žetono tipas neturėjo jokios vertės.

Stebėjimo metu paaiškėjo, kad patelė vardu Dok itin dažnai iškeičia žetonus į bananus patinėliui Bimui, kuris iš pradžių neatsakė jai tuo pačiu ir vaišes „pirkdavo“ retai.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kai bananų, kuriuos patelė nupirko Bimui, kiekis tapdavo itin didelis, pastarasis užimdavo aktyvesnę poziciją ir mieliau leisdavo savo „pinigus“ patelei skirtiems bananams. Galų gale jų vienas kitam nupirktų bananų skaičius beveik susilygino.

Mokslininkai teigia, kad šis eksperimentas leido pirmą kartą užfiksuoti atvejį, kai gyvūnai adaptuoja savo elgesį priklausomai nuo to, kiek pagalbos iš kito jie sulaukia.

„Ne tik žmonės paskaičiuoja, kiek jie atidavė, ir nori gauti kažką mainais. Orangutangai elgiasi taip pat“, - sakė vienas iš mokslininkų BBC žurnalistams.

Kiti primatai - gorilos ir šimpanzės - pasirodė ne tokios gabūs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų