Mokslininkų išvados paremtos tyrinėjimais, kurie buvo atlikti stebint Hadzos gentį. Ši medžiotojų-rinkikų gentis gyvena Tanzanijoje ir buvo pasirinkta kaip studijų objektas, nes jos nariai visiškai nepraktikuoja gimstamumo kontrolės. Tyrinėtojų teigimu, žvelgdami į Hadzos gentį jie galėjo atverti langą į mūsų protėvių praeitį, tad analizės išvados galioja ir statistiniam šių dienų vakariečiui.
Buvo nustatyta, kad vyrai, kalbantys žemesniu tonu, turi vidutiniškai 2 vaikais daugiau nei cypiančio balso savininkai. Vienas iš galimų paaiškinimų teigia, kad žemas balsas indikuoja didesnį testosterono kiekį vyro kraujyje, o tai savo ruožtu lemia, kad moterys tokius vyrus laiko geresniais medžiotojais bei šeimos aprūpintojais.
„Alternatyvi hipotezė teigia, kad žemą balsą turintys vyrai tiesiog anksčiau pradeda savo lytinį gyvenimą“ – tyrimo išvadas komentavo Harvardo universiteto mokslininkai. Tuo tarpu moterų grupėje priežastinio ryšio tarp balso tembro ir gimstamumo nepastebėta.
Atlikdami tyrimą, mokslininkai aplankė 9 skirtingas Hadzos genties stovyklas ir į diktofoną įrašė genties narių balso pavyzdžius. Tuomet balso tembras buvo lyginamas su reprodukcine istorija.