• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Plėtojant Šiaurės-Baltijos regiono mokslinių tyrimų srities bendradarbiavimą, Lietuva įsitraukė į „Living Labs in the North“ (LILAN) programą, pranešė Lietuvos mokslo taryba (LMT).

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos mokslo tarybos ir Šiaurės šalių mokslo tarybos „NordForsk“ iniciatyva Lietuvos mokslininkų grupės pirmosios iš Baltijos šalių naudosis „gyvosiomis“ laboratorijomis mokslinei tiriamajai veiklai vystyti.

REKLAMA

Pasak „NordForsk“ direktoriaus Gunnel Gustafssono, programa skirta stiprinti žinias apie „gyvąsias“ laboratorijas ir mokslinius tyrimus bei vartotojų poreikius atitinkančias inovacijas. Tam bus kuriami nauji ir panaudojami jau esami tinklai. „Siekiama, kad kuriant naujus produktus, paslaugas ir koncepcijas, visuomenė jaustų praktinę naudą. Naujos žinios turėtų būti plėtojamos tarptautiniu lygiu ir prieinamos viešai. Tai padės stiprinti Šiaurės regiono konkurencingumą“, – teigia direktorius.

REKLAMA
REKLAMA

 „Gyvosios“ laboratorijos yra tyrimų ir inovacijų metodologija, skirta kurti vartotojo poreikius atitinkančius produktus, paslaugas ir procesus. „Gyvąsias“ laboratorijas formuoja  realūs poreikiai ir bendra paslaugų teikėjo bei vartotojo darbo aplinka. Įgyvendinant šią metodologiją, vartotojai tampa kūrybos proceso bendraautoriais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šioje tarpvalstybinėje „gyvųjų“ laboratorijų struktūroje dalyvauja Švedijos valstybinė inovacijų sistemų agentūra VINNOVA, Danijos strateginių mokslinių tyrimų taryba, Islandijos mokslinių tyrimų centras RANNIS, Norvegijos mokslinių tyrimų taryba ir šių šalių mokslininkai.

REKLAMA

„Lietuva išplėtė LILAN kaip Šiaurės šalių programos mokslinių tyrimų erdvę. Šiuo inovacijų kūrimo instrumentu, kuriuo naudojasi vieno iš konkurencingiausių regionų tyrėjai, dabar prieinamas ir mūsų mokslininkams“, – sako Lietuvos mokslo tarybos Mokslo finansavimo departamento direktorius Eugenijus Stumbrys.

REKLAMA

Pagal LILAN programą iš viso Lietuvos mokslininkų grupėms kartu su partneriais iš Šiaurės šalių finansuoti bus skirta 16,9 mln. Norvegijos kronų. Vieno projekto finansavimas per trejus metus sudarys 2–5 mln. Norvegijos kronų. Teikti paraiškas dalyvauti LILAN programoje bei gauti pagal ją finansavimą gali vieši ir privatūs subjektai, valdžios įstaigos ir mokslinių tyrimų institucijos, universitetai. Pasiūlymuose turi būti numatytas aktyvus mokslinių tyrimų, pramonės ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimas per institucijas ir organizacijas iš mažiausiai trijų programoje dalyvaujančių valstybių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LILAN programa yra „NordForsk“ vykdomos „NORIA-net“ programos tęsinys. Ją koordinuoja „NordForsk“.

Apie Lietuvos mokslo tarybą. Lietuvos mokslo taryba yra Seimo ir Vyriausybės patarėja mokslo ir mokslininkų rengimo klausimais bei dalyvauja įgyvendinant mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros programinį konkursinį finansavimą. Lietuvos mokslo tarybą sudaro Lietuvos mokslo tarybos valdyba, Mokslo fondas ir du ekspertų komitetai: Humanitarinių ir socialinių mokslų komitetas ir Gamtos ir technikos mokslų komitetas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų