• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Masačusetso Technologijos instituto (JAV) mokslininkams pavyko sukurti medžiagą, kuri leidžia įprastus ličio jonų akumuliatorius įkrauti per 10 – 20 sekundžių. Apie šį atradimą praneša žurnalas „Science“.

REKLAMA
REKLAMA

Ličio jonų akumuliatoriai naudojami daugelyje nešiojamųjų elektronikos prietaisų, tarp jų nešiojamuosiuose kompiuteriuose ir mobiliuosiuose telefonuose. Nors jie pasižymi didele talpa, tačiau prireikia nemažai laiko jiems įkrauti.

REKLAMA

Anksčiau mokslininkai manė, kad dėl to „kalti“ lėti ličio jonai, tačiau kompiuterinis modeliavimas atskleidė, jog jie turėtų judėti labai greitai. Atliekant tyrimus buvo nustatyta, kad ličio jonai pagreitėja tuo atveju, jei iš paviršiaus patenka į vieną iš tam tikros medžiagos „tunelių“.

REKLAMA
REKLAMA

Masačusetso Technologijos instituto mokslininkams pavyko sukurti „žiedinį kelią“, kuriuo ličio jonai juda paviršiuje visą laiką, kol pataiko į šios medžiagos „tunelį“.

Pranešama, kad ši medžiaga buvo sukurta dar prieš 5 metus, dabar mokslininkai tik pakeitė jos gamybos būdą. Naujieji „žaibiški“ akumuliatoriai rinką turėtų pasiekti po 2 – 3 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų