• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kovo mėnesį labiausiai kompiuterius siaubė mįslingasis „Confiker“ kompiuterių kirminas (dar žinomas „Kido“ ar „Downadup“ vardais). Tačiau, kaip praneša „Kaspersky Lab.“, kompiuterių vartotojai buvo netikėtai atakuoti ir iš Kinijos kilusiu Trojos arkliu „Trojan-Dropper.Win32.Flystud.ko“, teigiama „Kaspersky“ produkcijos platintojo Lietuvoje – bendrovės „Atviros informacinės sistemos“ – pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak bendrovės projektų vadovo Andriaus Šaveikos, šis naujas kompiuterių kenkėjas iškart tapo viena aktyviausių žalingųjų programų. Pasak jo, yra nemaža tikimybė, kad artimiausiu metu šio tipo užkratas aktyvaus plis ir atsiras naujų jo atmainų.

REKLAMA



"Scanpix" nuotr.

Naujasis kenkėjas parašytas Kinijoje sukurta ir paplitusia „FlyStudio“ programavimo kalba. Ji, kaip ir „Autolt“, kuri taip pat sukurta Kinijoje, yra laikoma viena populiariausių kenkėjiškoms programoms rašyti naudojama kalba.

Kovo mėnesį „Kaspersky“ antivirusinė programa vartotojų kompiuteriuose iš viso aptiko 45,9 tūkst. įvairių žalingų programų. Tai yra beveik tiek pat, kiek 2009 m. vasarį. Panašaus dydžio kaip prieš mėnesį išliko ir kenkėjų grupės: daugiausia – apie 50 proc. kompiuterius puolė įvairūs virusai ir kirminai, „Trojos arkliai“  – 30 proc., o likusią dalį sudarė kita kenkėjiška programinė įranga.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiausia bėdų kompiuterių savininkams kovą kėlęs „Confiker“ iki šiol garsiai aptarinėjamas kompiuterinio saugumo specialistų. Kai kurių ekspertų teigimu, šio kenkėjo išpuolių dar galime laukti ateityje.

„Sprendžiant iš vartotojų atsiliepimų, „Confiker“ galime drąsiai pavadinti pavojingiausiu ir labiausiai išplitusiu užkratu Lietuvoje per pastaruosius dvejus metus. Jis stipriai paveikia kompiuterio sistemą ir padaro ją iš dalies neveiksnia. Norint to išvengti, derėtų visuomet laiku atnaujinti savo operacinę sistemą ir antivirusinę programą – tik taip galima išvengti kompiuterio užkrėtimo.“, - pranešime cituojamas A. Šaveiko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Manoma, kad nepaprastai daug vartotojų užpuolusį „Conficker“ kirminą skleidžia kompiuterinių nusikaltėlių tinklas, apimantis Rytų Europą, Aziją ir Lotynų Ameriką. Šis kenkėjas plinta ne tik pasinaudodamas „Windows“ programinės įrangos spragomis, internetu, bet ir per USB atmintines ar vietinius kompiuterių tinklus.

REKLAMA

Kovo mėnesį dažniausiai aptinkamų kenkėjiškų kompiuterinių programų TOP20:

Vieta    Vietos pasikeitimas nuo vasario mėn.    Pavadinimas

1      1    Net-Worm.Win32.Kido.ih  

2      -1    Virus.Win32.Sality.aa  

3      2    Trojan.Win32.Autoit.ci  

4      4    Trojan-Downloader.Win32.VB.eql  

5      2    Packed.Win32.Krap.g  

6      0    Worm.Win32.AutoRun.dui  

7      -4    Packed.Win32.Krap.b  

8      -4    Packed.Win32.Black.a  

9      Naujas    Trojan-Dropper.Win32.Flystud.ko  

10      5    Virus.Win32.Sality.z  

11      1    Worm.Win32.Mabezat.b  

12      -2    Virus.Win32.Alman.b  

13      1    Worm.Win32.AutoIt.ar  

14      Naujas    Trojan.JS.Agent.ty  

15      2    Email-Worm.Win32.Brontok.q  

16      3    Worm.Win32.AutoIt.i  

17      Sugrįžęs    Virus.Win32.VB.bu  

18      Naujas    Packed.Win32.Katusha.a  

19      Naujas    Trojan.Win32.RaMag.a  

20      Naujas    Trojan.Win32.Autoit.xp 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų