windows

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „windows“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „windows“.

„Microsoft“ pelnas per metus išaugo iki beveik 22 mlrd. JAV dolerių

JAV informacijos technologijų milžinės „Microsoft Corp.“ grynasis pelnas per metus išaugo penktadaliu, pardavimų pajamos – nedaug kukliau, o abu rodikliai pranoko Volstrito analitikų lūkesčius. Pasak korporacijos pranešimo, grynasis pelnas finansinių metų trečiąjį ketvirtį (sausio-kovo mėnesiais), palyginti su tuo pačiu laikotarpiu metais anksčiau, ūgtelėjo nuo 18,3 mlrd. iki 21,94 mlrd. JAV dolerių, arba 2,94 dolerio akcijai. Pardavimų pajamos augo nuo 52,86 mlrd. iki 61,86 mlrd. dolerių.
2024-04-26

Suomijos firma atrado su Rusija siejama kenksmingą programą, padedančią slapta prisijungti prie „Windows“

Viena Suomijos kibernetinio saugumo bendrovė trečiadienį pranešė atradusi pirmiau nežinomą kenksmingą programą, kuri tam tikrose operacinės sistemos „Windows“ versijose įdiegia slaptą virtualų prisijungimą ir dėl to jos tampa pažeidžiamos kibernetinėms atakoms.
2024-04-17

Dramatiški „Windows“ pokyčiai: to nebuvo jau beveik 30 metų

Dar praėjusių metų lapkritį „Microsoft“ vadovybė paskelbė, kad dirbtinis intelektas kardinaliai pakeis vartotojų sąveiką su asmeniniu kompiuteriu. Tuo pat metu buvo užsiminta, kad atsirasiantis pagalbininkas „Copilot“ netrukus gali visiškai pakeisti ir „Start“ mygtuką. Galų gale technologijų gigantė parodė naują klavišą, kuris ilgainiui išstums senąjį „Windows“ simbolį.
2024-01-05

„Microsoft“ pranešė apie sulėtėjusius pardavimus ir susitraukusį pelną

„Microsoft“ antradienį pranešė apie sulėtėjusius pardavimus ir susitraukusį pelną paskutinį 2022 metų ketvirtį, o prastėjančios ekonomikos perspektyvos jau privertė bendrovę priimti sprendimą dėl 10 tūkst. darbuotojų atleidimą. Vašingtono valstijoje įsikūrusi technologijų milžinė, „LinkedIn“, „Xbox“ ir „Windows“ savininkė, teigė, kad bendri pardavimai spalio–gruodžio mėnesiais išaugo vos 2 proc. ir siekė 52,7 mlrd. JAV dolerių. Tai buvo lėčiausias augimas per šešerius metus.
2023-01-25
REKLAMA
5 efektyvūs būdai, kaip prižiūrėti nešiojamą kompiuterį  5 efektyvūs būdai, kaip prižiūrėti nešiojamą kompiuterį

5 efektyvūs būdai, kaip prižiūrėti nešiojamą kompiuterį

Nešiojamas kompiuteris palengvina mūsų gyvenimą, tačiau tam, kad jis veiktų efektyviai – reikalinga tinkama priežiūra. Egzistuoja mitai, kad tinkama nešiojamų kompiuterių priežiūra yra viso labo ekrano išvalymas ar retkarčiais pakeičiamas jo slaptažodis, bet tokiais mitais tikėti nereikėtų.
2021-12-23

„Windows“ pristatys naujovių puokštę: 7 dalykai, kas pasikeis jūsų kompiuteriuose

Naujoji „Microsoft“ operacinė sistema „Windows 11“ bus išleista jau spalio 5 dieną – nuo tada ją galės įsidiegti pirmieji žmonės, turintys šiai operacinei sistemai pritaikytus ir su ja suderinamus įrenginius, o vėliau atnaujinimas bus siūlomas vis platesniam ratui vartotojų, rašoma pranešime spaudai.
2021-09-24
REKLAMA
„Xbox“ paslaugos: geriausia, ką gali pasiūlyti „Microsoft“  „Xbox“ paslaugos: geriausia, ką gali pasiūlyti „Microsoft“

„Xbox“ paslaugos: geriausia, ką gali pasiūlyti „Microsoft“

Kompiuterinių žaidimų industrijoje vyksta arši „Sony ir „Microsoft“ konkurencija, kuri lemia sparčiai tobulėjančias technologijas bei itin išplėtotą konsolių bei jų tinklų funkcionalumą. Ne paslaptis yra tai, kad iš visų konsolių sistemų, „Xbox“ žaidėjams siūlo universaliausią multimedijos pramogų paketą bei paslaugų įvairovę.
2021-05-18

Perspėja „Windows 10“ naudotojus: ši klaida gali sugadinti kompiuterį

Saugumo tyrėjai „Windows 10“ operacinėje sistemoje rado klaidą, kuri sugadins standųjį diską, tiesiog atidarius aplanką ar spustelėjus nuorodą. Pirmasis pažeidžiamumą nurodė „Twitter“ vartotojas Jonas L. Jis pažymėjo, kad tai įvyksta „atidarius specialų pavadinimą bet kuriame aplanke“. CERT/CC pažeidžiamumo analitikas Willas Dormannas vėliau patikrino klaidą ir pridūrė, kad ji pasireiškia atidarius aplanko ar failo nuorodą, įskaitant ISO, VHD ar VHDX, Zip failo išarchyvavimą, HTML failo a...
2021-01-19

„Windows“ atnaujinimas sukėlė problemų: kompiuteris pats trina duomenis

„Windows“ vartotojai pastaruoju metu reiškia savo nepasitenkinimus sistemos veikla. Pasirodo, kad po naujausio „Windows“ atnaujinimo iš vartotojų kompiuterių galimai dokumentai, programos, aplankai yra ištrinami pačio kompiuterio, rašoma portale independent.co.uk. Nesėkmingas „Microsoft“ naujinimas turėjo padėti pagerinti sistemos saugumą, tačiau jį įsidiegusiems kompiuterių naudotojams kilo rimtų problemų.
2020-02-20

„Windows“ revoliucija: USB „flešiuką“ galėsite ištraukti nieko nelaukiant

„Microsoft“ paskelbė naujieną, kuri „susprogdino“ technologijų tinklapius ir socialinius tinklus. Daugiau nei dešimtmetį galiojusi nepajudinama taisyklė „saugiai atjungti“ USB atmintinę iš kompiuterio yra naikinama. Turbūt sunku būtų suskaičiuoti, kiek esame girdėję patarimus saugiai išjungti USB atmintinę prieš ištraukiant ją iš kompiuterio. O jeigu jūs esate tas žmogus, kuris patarinėjo kitiems, tai galėjo siekti ir tūkstančius kartų.
2019-04-09
REKLAMA
REKLAMA

„Linkomanijos“ blokavimas nesuveikė: lankytojų srautas tik išaugo

Autorių atstovai Lietuvoje susidūrė su netikėtu savo pačių veiksmų rezultatu. Prieš kiek daugiau nei mėnesį Lietuvos apeliaciniam teismui nurodžius blokuoti piratinės produkcijos platinimu apkaltintą tinklapį linkomanija.net sulaukta atvirkštinio rezultato – ne tik išaugo srautas, tačiau ir atsirado produkcija, kurios anksčiau ten net nebuvo, o ir pašalinti jos nebeliko kaip.
2019-02-24

„Nulaužti“ valstybę: eksperto teigimu, tai tik laiko klausimas

Getviko oro uostas Didžiojoje Britanijoje yra antras pagal keleivių skaičių šalyje ir aštuntas Europoje. Jo veiklą tarpušvenčiu paralyžiuoti dviem dienoms sugebėjo du žmonės ir vienas dronas. Ekspertai pažymi, kad ateityje panašių išpuolių turėtų tik daugėti, o vienintelis būdas užkirsti jiems kelią – visų vartotojų kompiuterinis raštingumas.
2019-01-07

„Microsoft“ atstovai išsidavė: yra būdas rečiau gauti „Windows“ atnaujinimų

„Microsoft“ gruodžio 19-ąją paskelbė apie savo paskutinio didelio „Windows“ atnaujinimo, išleisto spalio mėnesį, paskirstymą visiems šios programinės įrangos naudotojams. Taip pat neseniai paaiškėjo būdas, leisiantis jums ateityje išvengti mažai patikrintų atnaujinimų. Spalio mėnesio atnaujinimas (išleistas lapkritį) „Windows“ kūrėjams nebuvo pats sėkmingiausias – dalis vartotojų susidūrė su nemaloniomis bylų dingimo istorijomis.
2018-12-19

„Microsoft“ perspėja: gali dingti asmeniniai duomenys

Informacija „Windows 10“ naudotojams: nediekite atnaujinimo
2018-10-09

Aptiktas naujas, itin pavojingas virusas: kyšo Kremliaus programišių ausys

„Daily Beast“: „Užsikrėtus galima nebesivarginti trinti duomenų – tiesiog meskite kompiuterį pro langą“
2018-09-29

Klaviatūrai – 150 metų: ar žinojote, kad ja galite dirbti daug patogiau?

Privalomas kiekvieno kompiuterio atributas – klaviatūra – atsirado dar tais laikais, kai apie elektroninius skaičiavimo įrenginius žmonės nė nesvajojo, o spausdintą žodį tarškino mechaninėmis spausdinimo mašinėlėmis. Vis dėlto, tuo metu ne itin patogi ir spausdinimą lėtinanti QWERTY klaviatūra išliko iki šių dienų, o žinant kelias gudrybes ja dirbti galima patogiai ir greitai.
2018-07-14

Nemokamas ir paprastas būdas apriboti vaiko sėdėjimą prie kompiuterio

Jeigu turite vaiką ar vaikų ir turite kompiuterį namuose, beveik neabejotinai turite problemų su laiko praleidžiamo prie kompiuterio paskirstymu. Kompiuteris mažų mažiausiai kelia priklausomybę, o atitraukti vaikus nuo jo gali būti itin sudėtinga užduotis. Ypač, jeigu vaikas jau paaugęs ir kontroliuoti, ką jis veikia dienomis kol jūs darbe, yra gana sudėtinga arba brangu. Jūsų vaiko kompiuteris (ar tas, kurį vaikas naudoja namuose), tikėtina, naudoja „Windows“ operacinę sistemą.
2018-02-11

Pasaulį sudrebino galinga kibernetinė ataka: virusas jau Lietuvoje

Kelios tarptautinės įmonės antradienį pareiškė, jog buvo tapusios taikiniais kibernetinių atakų bangoje, kuri kilo Rusijoje ir Ukrainoje, o vėliau pasklido ir Vakarų Europoje. Apie patirtą ataką pranešė Danijos jūrų transporto įmonė „Maersk“, Didžiosios Britanijos reklamos milžinė WPP ir Prancūzijos pramonės grupė „Saint-Gobain“. Visos jos įdiegė saugumo protokolus, kad išvengtų duomenų praradimo.

Ekspertai stebi su siaubu: vykdoma dar viena galinga ataka

Vyksta dar viena kibernetinė ataka, kuri savo mastu gali užgožti praėjusios savaitės išpuolį, sukėlusį sumaištį visame pasaulyje, trečiadienį pranešė kibernetinio saugumo bendrovės „Proofpoint“ ekspertai. Vėl atakuojami tie patys pažeidžiami adresatai kaip ir per praėjusią didžiulio masto duomenis koduojančio kompiuterinio viruso „WannaCry“ ataką, tačiau naujajam išpuoliui pasitelkta šimtai tūkstančių kompiuterių, kurie, kaip manoma, yra užkrečiami virtualiai valiutai kalti.
2017-05-17

Ekspertai neleidžia atsipalaiduoti: tokių atakų dar bus ne viena

Daugiau kaip 200 tūkst. vartotojų paveikusios precedento neturinčios kibernetinių atakų bangos padariniai gali dar labiau paaštrėti pirmadienį, prasidedant naujai darbo savaitei, perspėjo Europos ir Didžiosios Britanijos policijos bei saugumo agentūros. O Lietuvos informacinio saugumo ekspertas primena, kad tokia ataka tikrai ne paskutinė.

„Microsoft“ siunčia perspėjimo signalą vyriausybėms

Tarptautinė IT milžinė „Microsoft“ sekmadienį perspėjo pasaulio vyriausybes nesistengti išnaudoti kompiuterių saugumo spragų, panašių atskleistą nutekintuose JAV Nacionalinio saugumo agentūros (NSA) dokumentuose ir tapusią pagrindu didžiulio masto kibernetinei atakai, paveikusiai kompiuterius daugiau kaip 150 valstybių.
2017-05-15

Ekspertas pataria, kaip apsisaugoti nuo kibernetinės atakos

Lietuvoje iki šeštadienio vidurdienio užfiksuoti mažiausiai du duomenis koduojančių kibernetinių atakų atvejai, teigia Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atstovai, kritinė šalies kibernetinė infrastruktūra atakų kol kas nepatyrė. Lietuvoje veikiančio Tarptautinio kibernetinio saugumo klasterio prezidentas Marius Pareščius teigia, kad virusas taikosi į „Microsoft Windows“ operacines sistemas ir sklinda vartotojams įprastų failų pavidalu.
Aktualijos 2017-05-13

Skelbia apie programišių aukas Lietuvoje: nukentėjusių skaičius neišvengiamai didės

Visame pasaulyje nuo penktadienio išplitęs duomenis koduojantis kompiuterinis virusas „WannaCry“ Lietuvoje galėjo paveikti per 40 adresatų Lietuvoje, tarp jų nėra valstybinės reikšmės objektų ar kitų itin svarbių sistemų, sako Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atstovas Rytis Rainys.
Aktualijos 2017-05-13

Po masinės atakos, pasaulyje sumaištis: praneša apie išpirkas

Didžiulė kibernetinių atakų banga, penktadienį sukėlusi sumaištį dešimtyse šalių, tikriausiai yra susijusi su viena saugumo spraga, minima dokumentuose, nutekintuose iš JAV Nacionalinio saugumo agentūros (NSA), sako ekspertai. Rusijos kibernetinio saugumo bendrovės „Kaspersky Labs“ tyrėjas Costinas Raiu (Kostinas Raju) penktadienio vakarą nurodė, kad vadinamasis išpirkos reikalaujantis virusas (angl. ransomware) „WannaCry“ buvo panaudotas maždaug per 45 tūkst.
2017-05-13

Svarbiausias metų „Windows 10“ atnaujinimas: ką reikia apie tai žinoti?

Šis atnaujinimas simboliškai pavadintas „Kūrėjų“ vardu nepakeis jūsų kompiuterio sistemos į kažką kardinaliai naujoviško, tačiau žada keletą naujų funkcijų, įskaitant ilgai lauktą „Paint 3D“, žaidimų transliavimo galimybę „Beam“, našumo ir saugumo pagerinimai, rašoma „The Independent“. Dauguma konservatyviųjų „Windows“ OS vartotojų ir didžiųjų korporacijų iki šiol naudoja „Windows 7“, o „Microsoft“ pomėgis eksperimentuoti su „Windows 10“ solidumo šiai operacinei neprideda.
2017-04-11

Transatlantinės grumtynės: ES bylos, iškeltos JAV įmonėms

Europos Sąjunga (ES) JAV technologijų milžinei „Apple“ antradienį liepė sumokėti 13 mlrd. eurų Airijoje nesumokėtų mokesčių. Tačiau tai tik viena iš virtinės konkurencijos bylų, kurias Europos Komisija (EK) yra iškėlusi JAV įmonėms, Vašingtonui ir Briuseliui grumiantis dėl lyderio, kuris nustatytų pasaulinės prekybos standartus, vaidmens. Štai pagrindinės iš šių bylų: „Apple“ Nusitaikiusi į „Apple“, Europos Komisija užsimojo į vertingiausią pasaulyje įmonę.
2016-08-30

Ką turėtų žinoti tėvai, pirkdami vaikui naują kompiuterį?

Tėvai nepaliauja stebėtis, kokie imlūs naujosioms technologijoms yra jų vaikai – vos kelių mėnesių mažyliai jau suvokia planšetinio kompiuterio valdymą, o kiek paaugę moka parsisiųsti ir įsidiegti telefone žaidimus bei pasileisti mėgstamus animacinius filmukus. Psichologė Asta Petrulienė pažymi, kad neretai vaiko technologinį išprusimą tėvai stabdo bijodami galimų grėsmių – kad vaikas nemokės žaisti įprastais žaislais, skaityti popierinių knygų, o ne internetinės dėlionės jų nesudomins.
2016-08-26

„Windows 7“ išlieka lydere

 Internautų simpatijos „Windows 7“ neblėsta – šia operacine sistema jie naudojasi dažniausiai. „Gemius“ atlikta analizė atskleidžia, kurios operacinės sistemos yra populiariausios dvylikoje Centrinės ir Rytų Europos šalių. Neseniai „Microsoft“ išleido oficialią „Windows 10“ versiją.
2015-09-11

„Windows“ aptiktas pažeidžiamumas – „zombis“

Kompanijos „Cylance“ specialistai kartu su Karnegio-Melono universiteto mokslininkais rado pažeidžiamumą – „zombį“, kuris būdingas visoms operacinės sistemos „Windows“ versijoms, įskaitant „Windows 10 Technical Preview“. Žodis „zombis“ reiškia, kad pažeidžiamumas yra kitos saugumo sistemos spragos pasekmė. Pastaroji buvo rasta dar 1997 m. ir nebuvo pašalinta iki šiol.
2015-04-17

„Buhtrap“ virusas šnipinėja verslą ir vagia duomenis

Kompiuterių saugumo programinės įrangos gamintojos ESET ekspertai pateikė išsamią techninę analizę apie „Operation Buhtrap“ kenkėjiškų programų šeimą, nukreiptą prieš „Windows“ operacinės sistemos vartotojus Rusijoje. Naujausi duomenys atskleidžia, kad šis virusas suteikia galimybę kibernetiniams sukčiams šnipinėti kompiuterius bei pasisavinti jautrius vartotojų duomenis.
2015-04-17

Kaip atrodo Windows 10 išmaniajame telefone?

 Operacinė sistema Windows 10 pasirodys ne tik asmeniniuose kompiuteriuose, tačiau ir išmaniuosiuose telefonuose, todėl nenuostabu, kad jau dabar Microsoft siūlo išbandyti naują sistemą mobiliuose įrenginiuose. Prieš kurį laiką buvo pranešta, kad Xiaomi Mi4 savininkai galės išbandyti Windows 10 Technical Preview savo išmaniajame telefone.
2015-04-06

Kaip kompiuterį pritaikyti senjorams?

Šiuo metu senjorams pritaikytų kompiuterių rinkoje nėra. Tačiau, pasak Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakulteto prodekano Lino Bukausko, išmokti dirbti kompiuteriu nėra sunku, o, siekiant palengvinti mokymosi procesą senjorams, reikia žinoti keletą dalykų. LRT Radijo klausytojas domisi, ar yra kompiuterių pritaikytų senjorams.
2015-02-14

Pasirodė „Windows“ atnaujinimas, pakeičiantis litus į eurus

Šiuo metu palaikomoms „Windows“ versijoms „Microsoft“ išleido atnaujinimą (KB3006137), kuris regiono nustatymuose pakeičia lito (Lt) simbolį į eurą (€). Atnaujinimą galima įdiegti per „Windows Update“ arba parsisiųsti patiems iš „Microsoft“ svetainės, pranešė „Microsoft Lietuva“ atstovai. Pastarojoje nuorodoje taip pat pateikiama instrukcija, kaip rankiniu būdu pakeisti valiutos simbolį „Windows“ operacinėse sistemose.
2015-01-16

„Microsoft“ daugiau nesiūlys pasirinkti interneto naršyklės

Baigėsi penkerių metų laikotarpis, per kurį „Microsoft“ privalėjo Europos Sąjungos gyventojams suteikti galimybę pasirinkti interneto naršyklę savo kompiuteriuose su operacine sistema „Windows“. Apie tai rašo „PCWorld“. „Microsoft“ privalėjo siūlyti pasirinkti interneto naršyklę nuo 2009 m. po ES paskelbto antimonopolinio tyrimo verdikto.
2014-12-23

„Skype“ ėmė cenzūruoti „apnuogintas“ šypsenėles

Populiari pranešimų tarnyba „Skype“ paslėpė apnuogintas dviejų šypsenėlių vietas programos versijoje, kuri skirta „Windows“ platformai. Apie pranešė vienas „Skype“ vartotojų per savo „Twitter“ paskyrą. Cenzūra palietė dvi animuotas šypsenėles, kurios neįeina į standartinį „Skype“ šypsenėlių rinkinį. Jų sukūrimui vartotojai turi parašyti specialią tekstinę komandą.
2014-12-22

„Kaspersky Lab“: šiemet finansinės kibernetinės grėsmės išaugo 9 kartus

2014 m. bendrovė „Kaspersky Lab“ blokavo per 6 milijardus kenkėjiškų atakų į viso pasaulio vartotojų kompiuterius ir mobiliuosius įrenginius. Išmaniųjų telefonų ir planšečių, valdomų „Android“, savininkų atakų skaičius išaugo 4 kartus, o bendras mobiliųjų „Trojos“ virusų, taikomų vogti vartotojų pinigus, skaičius padidėjo 9 kartus, palyginti su 2013 m. Šiemet apgavikai sutelkė nemažas pastangas bandydami pavogti vartotojų pinigus, sakoma bendrovės pranešime.
2014-12-12

Patvirtino „Kaspersky Internet Security“ efektyvumą kovojant su finansinėmis grėsmėmis

„Windows“ sistemų apsaugos komponentas, įeinantis į „Kaspersky Internet Security - Multi-Device“ sprendimą, gavo sertifikatą, patvirtinantį finansinės informacijos apsaugos mechanizmų efektyvumą, remiantis nepriklausomos bendrovės „MRG Effitas“ atlikto ketvirtinio internetinių transakcijų apsaugos metodų tyrimo rezultatais.
2014-09-19

Windows 9 gali tapti paskutine stambia Microsoft operacine sistema

Jau rugsėjo 30 d. turėtų įvykti renginys, kuriame Microsoft turėtų pristatyti pažintinę operacinė sistemos Windows Threshold (dar žinomos kaip Windows 9) versiją. Šio renginio išvakarėse ekspertai dalinasi aktualiomis naujienomis, kurios viešumą pasiekia iš vidinių Microsoft šaltinių. Naujausia informacija susijusi tuo, kaip dažnai pasirodys būsimai operacinei sistemai skirti atnaujinimai, rašo portalas ZDNet.
2014-08-31

„Microsoft“ vadovas: dirbame prie unifikuotos „Windows“ versijos

Kalbėdamas per ketvirčio rezultatams skirtą konferenciją, Microsoft prezidentas Satya Nadella patvirtino, jog kompanija šiuo metu darbuojasi prie vieningos platformos, kuri apjungs tris skirtingas Windows operacines sistemas. Satya Nadella teigimu, naujieji Windows apims įrenginius su skirtingos įstrižainės ekranais, nuo išmaniųjų telefonų iki nešiojamų kompiuterių ir stacionarių sistemų. Bus unifikuota programėlių elektroninė parduotuvė, taip pat kūrėjams skirti instrumentai.
2014-08-08

„Stuxnet“ keliamas pavojus aktualus net ir po 4 metų

Kenkėjiškos programos, rasto dar 2010 m. kartu su liūdnai pagarsėjusiu kirminu Stuxnet, iki šiol plačiai paplitusios ir kelia pavojų Windows sistemų vartotojams. Kaspersky Lab ekspertų teigimu, nuo 2013 m. lapkričio mėnesio iki 2014 m. birželio su šia grėsme buvo susidūrę 19 mln. vadotojų visame pasaulyje. Stuxnet išnaudojamas pažeidžiamumas buvo rastas Windows piktogramų apdorojimo mechanizme, kuris leisdavo be vartotojo žinios vykdyti kenkėjišką kodą.
2014-08-07

Malonumų ieškotojai rizikuoja savo banko duomenų saugumu

Programinės įrangos gamintojos bendrovės ESET ekspertai pranešė atskleidę dar vieną bandymą pasipelnyti iš vartotojų duomenų. Specialistai pateikė išsamų tyrimą apie „Win32/Aibatook“ kenkėjišką programą, kuri vagia vartotojų, besilankančių populiariausiuose japoniškuose pornografijos puslapiuose, banko duomenis. Ekspertai suskaičiavo daugiau nei 90 tinklalapių, kurie gali būti paveikti programišių.
2014-07-17

„Microsoft“ žada „Windows“ nešiojamų kompiuterių vos už 199 dolerius

Kompanija Microsoft pranešė, kad šiuo metu jos partneriai ruošia eilę nešiojamų kompiuterių su Windows 8.1, kurie pasižymės ypač maža kaina ir galės konkuruoti su Google programinę platformą Chrome OS turinčiais mobiliais kompiuteriais Chromebook. Maždaug $250 teks sumokėti už kompanijos Acer ruošiamą biudžetinį Windows nešiojamą kompiuterį. Jis gaus 15,6“ įstrižainės ekraną, Intel Celeron procesorių, veikiantį 2,16 GHz taktiniu dažniu, 4 GB operatyvios atminties, taip pat 500 GB kietą diską.
2014-07-15

„Linkomanija“ susitarė su „Microsoft“: svetainėje neliko „Windows“ ir „Office“

Birželio pradžioje „torrent“ bylų dalijimosi tinklalapis „Linkomanija“ pasirašė taikos susitarimą su JAV programinės įrangos kūrėja „Microsoft“, tačiau susitarimo sąlygų viešai neskelbė, rašo vz.lt. „Microsoft“ piratiniu vadinamą tinklalapį administruojančiai bendrovei „n5“ bei jos vadovui Kęstui Ermanui buvo iškėlusi bylą dėl to, kad svetainėje buvo neteisėtai naudojami „Microsoft“ ženklai bei pateikti įtarimai dėl neteisėto „Microsoft“ produkcijos platinimo naudojant „torrent“ bylas.
2014-07-12

Windows 7 arba 8 atnaujinimas

Naujos operacinės sistemos (OS) diegimas nėra paprastas, ypač iš XP atsinaujinant į Windows 7 arba 8, nes proceso metu yra pašalinami visi standžiojo disko duomenys. Kita vertus, atliekant tokį diegimą, dar vadinamą švariuoju, pašalinamos visos per daugelį metų sukauptos šiukšlės ir gaunamas akivaizdus našumo padidėjimas. O jeigu prieš tokį diegimą pasirūpinsi savo svarbiausių duomenų atsarginėmis kopijomis, neturėtum nerimauti dėl jų praradimo.
2014-07-02

Virusai puldinėjo kas penktą kompiuterį pasaulyje

Bendrovė „Microsoft“ paskelbė ataskaitą apie kompiuterinių virusų, kurie 2013 metais atakavo kompiuterius su „Windows“ operacine sistema, grėsmes. Šie duomenys buvo gauti naudojant „Microsoft Security Essentials“ ir „Windows Defender“ programų kaupiamą statistiką, sakoma bendrovės pranešime. „Microsoft“ ekspertų teigimu, 2013 metais 21,44 proc. visų pasaulyje naudojamų kompiuterių su „Windows“ OS buvo aptikta virusų. tačiau šis rodiklis labai skiriasi atskirose šalyse.
2014-05-27

Ar modernesnis produktas visada geresnis už senąjį

 Vilija Andrulevičiūtė, LRT.lt Su kiekvienu „Windows 8“ versijos atnaujinimu ši tampa vis panašesnė į savo pirmtakes, grąžinama vis daugiau panaikintų funkcijų ir dizaino elementų. „Windows 8“ buvo „Microsoft“ noras pasirodyti visiškai šiuolaikiška, modernia ir pritaikyta nešiojamiems įrenginiams, tačiau, matyt, nebuvo pakankamai pagalvota, ar vartotojas yra pasiryžęs taip smarkiai keisti savo įpročius“, – kalba naujųjų technologijų ekspertas Džiugas Paršonis.
2014-05-27

Kaip pagrindinio ekrano aplikacijas susieti su savo vieta?

Vienas didžiausių Android pranašumų, palyginti su iOS įrenginiais, yra galimybė įvairiai derinti pradžios ekraną. Tiesa, norint atlikti pokyčius, reikia pasinaudoti specialiomis paleidimo programėlėmis. Daugelis jų leidžia atlikti tik išvaizdos pakeitimus, bet yra ir tokių, kurios leidžia pagerinti produktyvumą ir funkcionalumą. Patariame išbandyti Aviate Beta (www.snipca.
2014-05-21

„Intel“ žada 100 dolerių kainuosiančias planšetes su „Windows“

Bendrovė „Intel“ aktyviai bendradarbiauja su kompiuterių ir elektronikos komponentų gamintojais Taivanyje ir Kinijoje siekdama sumažinti gamybos kaštus ir siūlyti vartotojams šiuolaikinius mobiliuosius įrenginius už patrauklią kainą. Apie tai Kinijoje surengtoje „IDF 2014“ konferencijoje pranešė „Intel“ viceprezidentas, „Mobile and Communications Group“ padalinio vadovas Hermannas Eulas.
2014-04-04

Naujas „Kinect“ bus pristatytas vasarą

Bendrovės „Microsoft“ konferencijoje „Build 2014“ jos atstovai pranešė, kad naujos kartos žaidimų valdiklis „Kinect“, skirtas kompiuteriams su „Windows“ OS, bus pristatytas šią vasarą. Pranešama, kad „Kinect 2.0“ bus įdiegta daug patobulinimų: valdiklis tiksliau nustatinės spalvas ir gylį, jo vaizdo kameros apžvalgos kampas bus didesnis, žaidėjų erdvinė padėtis bus nustatoma efektyviau, bus padidinta vaizdo raiška ir t.t. Į „Kinect 2.0“ įmontuota vaizdo kamera leis filmuoti 1080p raiška.
2014-04-04

„Windows“ taps nemokama, bet ne visiems

Bendrovės „Microsoft“ atstovai konferencijoje „Build 2014“ pranešė, kad nuo šiol „Windows Phone 8.1“ ir „Windows 8.1 Update 1“ OS taps nemokamos visuose naujuose išmaniuosiuose telefonuose, planšetiniuose kompiuteriuose su mažesniais nei 9 colių įstrižainės ekranais bei „daiktų interneto“ įrenginiuose.
2014-04-03
Į viršų