REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas didžiausių Android pranašumų, palyginti su iOS įrenginiais, yra galimybė įvairiai derinti pradžios ekraną. Tiesa, norint atlikti pokyčius, reikia pasinaudoti specialiomis paleidimo programėlėmis. Daugelis jų leidžia atlikti tik išvaizdos pakeitimus, bet yra ir tokių, kurios leidžia pagerinti produktyvumą ir funkcionalumą. Patariame išbandyti Aviate Beta (www.snipca.com/10810), kuri aplikacijas suskirsto pagal erdves (tarkim, namai, darbas, kelionė). Dar daugiau, ji net gali pateikti tas aplikacijas, kurios reikalingos kiekvienoje erdvėje. Pasiekti jas labai paprasta – pakanka paslinkti žemyn pradžios ekraną. Pavyzdžiui, kelionės metu automatiškai įsijungs atitinkama erdvė, kurioje bus tokios aplikacijos kaip Google žemėlapiai, transporto maršrutai, valiutos keitimo skaičiuoklė ir panašiai. Galima pasirinkti, kurias aplikacijas kuriai erdvei priskirti, Aviate Beta net pateikia rekomendacijas pagal tai, kaip jos naudojamos. Šiuo metu programėlę galima naudoti tik gavus pakvietimą, bet paprastai jis užtrunka tik kelias dienas.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip kontaktams sukurti skirtingus vibracijos šablonus

Ko gero, dažnai tenka naudoti telefoną išjungus garsą ir palikus tik vibracijos režimą. Jei ilgiau jį naudoji, tikriausiai atpažįsti, kada vibruojantis telefonas praneša apie skambutį, kada – apie žinutę ar Facebook atnaujinimą. Bet galima nustatyti skirtingą vibraciją ir atskiriems kontaktams. Kad tą padarytum, atverk Contacts ir pasirink norimą kontaktą. Paslink žemyn ir spausk Vibration pattern, kad atvertum iš anksto nustatytų vibracijos šablonų sąrašą. Spausk Create mygtuką ekrano apačioje. Pasirodys apskritimas, kuris, jį paspaudus, pradės suktis. Ilgiau palaikius pirštą gaunama stipresnė ilgesnė vibracija. Atitraukus pirštą padaroma pauzė.

REKLAMA

Paeksperimentuok su šiuo įrankiu, kol sukursi lengvai atpažįstamą vibracijos šabloną. Baigęs spausk Save. Kitąkart, kai įjungus tylų režimą telefonas pradės vibruoti, nežiūrėdamas į ekraną žinosi, kas skambina ir galėsi nuspręsti, ar atsiliepti.

Kaip aplikacijas užrakinti slaptažodžiu

Tikriausiai telefone yra daugybė aplikacijų, bet tik dalis jų susijusios su svarbia asmenine informacija, kurią verta apsaugoti. Juk jei kas nors gaus prieigą prie Tavo Google Play paskyros, nuotraukų, debesijos tarnybos ar elektroninio pašto, gali pridaryti kur kas daugiau žalos nei pasiekęs žaidimų ar kitų pramogų aplikacijas. Apsaugoti svarbiausias programėles patariame su nemokama aplikacija AppLock (www.snipca.com/10809). Gali jas visas ar dalį užrakinti slaptažodžiu. Taip pat slaptažodį gali sukurti ir atskiroms nuotraukoms bei vaizdo klipams. Užraktą galima rinktis iš skaičių arba perbraukimo šablono, taip pat slaptažodžiu blokuoti tokias funkcijas kaip aplikacijų įdiegimą ar šalinimą, skambučius.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip Windows 7 ir 8 parinkti numatytąsias programas

Vienas iš pastarųjų didesnių Windows atnaujinimų pakeitė operacinės sistemos elgesį su numatytosiomis programomis, skirtomis įvairioms užduotims. Galbūt pastebėjai, kad kai programa perspėja, kad ji nėra numatyta kokiai nors užduočiai, ji automatiškai nebegali pakeisti šios nuostatos. Norėdamas peržiūrėti ir pakeisti numatytąsias programas, spausk Start mygtuką ir įvesk default programs. Spausk Set your default programs ir Windows paleis visų numatytųjų programų paiešką kompiuteryje. Pasirodžius sąrašui spausk programą, kad pamatytum, kam ji reikalinga ir kokių tipų failai su ja susieti. Greičiausiai numatytą programą priskirti tam tikriems failams galima paspaudus Set this program as default parinktį apačioje. Tiesa, tai gali būti ne visai patogu kalbant apie medijos leistuvus, pavyzdžiui, jei nori klausytis muzikos iTunes, o vaizdo klipus žiūrėti VLC. Norėdamas tiksliau suderinti šiuos dalykus, spausk Choose the defaults for this program. Pasirodys failų, su kuriais programa yra suderinama, sąrašas. Pasirink visų tipų failus, kuriuos nori, kad ši programa atvertų. Stulpelis dešinėje rodo, kuri programa šiuo metu susieta su failo tipu kaip numatyta. Kai atliksi visus pakeitimus, spausk Save.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip naudojant Office padaryti įspūdingesnes nuotraukas

Shapes įrankis, pasiekiamas Word, Excel, PowerPoint, Outlook ir Publisher programose (OneNote neveikia), leidžia į dokumentą įkelti skirtingų formų nuotraukas. Jis veikia taip, kad pirmiausia įkeliama nuotraukos forma, o po to kaip foninis paveikslėlis pats vaizdas. Norėdamas įkelti tokią formą ir nuotrauką, pirmiausia užduočių juostoje spausk Insert skirtuką, tada – Shapes. Pasirink formą, paspausk dokumentą ir tempdamas parink reikiamą formą. Naują formą spausk dešiniuoju mygtuku, spausk Format Shape, tada – Fill ir rinkis Picture or texture fill. Spausk File mygtuką ir pasirink norimą nuotrauką. Jei pasirinksi mažą nuotrauką, gali pasinaudoti Tile picture as texture parinktimi, tada ji bus daug kartų pakartota fone. Office 2007 tą gali padaryti dešiniuoju mygtuku paspaudęs formą, tada – Format AutoShape. Colors and Lines skirtuke spausk Fill Effects, tada – Picture ir Select Picture. Spausk OK, kad nuotrauką įkeltum į formą.

REKLAMA

Jei nuotrauka per didelė, galima panaudoti tik jos dalį. Office 2010 ir 2013 galima priartinti vaizdą ir pasirinkti jo vietą. Jei nuotrauka nėra pažymėta, paspausk ją vieną kartą. Užduočių juostoje spausk Picture Tools Format skirtuką, tada – Crop mygtuką. Pareguliuok apvalius tempimo simbolius, kad pakeistum nuotraukos dydį. Laikyk nuspaudęs Shift mygtuką ir tempk vaizdą, kad išsaugotum fiksuotas proporcijas. Paspaudęs ir patempęs kitur, vaizdą galėsi pastumdyti, kol rasi tinkamą vietą rodyti formoje. Spausk už nuotraukos ribų, kad ją apkirptum.

Daugiau Android, Windows bei programų patarimų – kiekviename ComputerActive numeryje.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų