Rytų Anglijos universiteto (D. Britanija) mokslininkai prisipažino išmetę į šiukšlyną didžiąją dalį pirminių duomenų apie temperatūrų pokyčius, kuriais remdamiesi prognozavo gresiančias klimato permainas, skelbia dienraštis „Times“.
Pasak dienraščio, tai reiškia, kad kiti mokslininkai nebegalės patikrinti svarbiausių jų skaičiavimų, liudijančių, kad per paskutiniuosius 150 metų pasaulyje buvo stebimas vidutinės temperatūros didėjimas.
Rytų Anglijos universiteto Klimato tyrimų centras buvo priverstas pranešti apie šių duomenų praradimą dėl to, kad, remiantis šalyje galiojančiu Informacijos laisvės aktu, buvo pareikalauta pateikti originalius temperatūrų matavimo duomenis. Šie duomenys, surinkti iš įvairių pasaulio meteorologinių stočių ir įrašyti magnetines juostas ar popieriniuose dokumentuose, buvo išmesti po to, kai Klimato tyrimų centras kėlėsi į kitą pastatą.
Dienraščio žiniomis, iš meteorologijos stočių gautų neapdorotų temperatūros matavimo duomenų buvo atsikratyta 9-ąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį, kai klimato kaitos problema dar neatrodė tokia svarbi.
Manoma, kad fakto apie prarastus originalius temperatūrų matavimų duomenis patvirtinimas padarys dar didesnę žalą Rytų Anglijos universiteto Klimato tyrimų centro reputacijai. Jis britų ir pasaulinės žiniasklaidos dėmesio centre neseniai atsidūrė po to, kai kompiuteriniai įsilaužėliai internete paskelbė šio centro mokslininkų susirašinėjimą, iš kurio aiškėja, kad kai kurie klimatologai naudojo kažkokius „triukus“, stengdamiesi paslėpti duomenis apie pastarąjį dešimtmetį neva vykstantį klimato šaltėjimą.