REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkai teigia, kad žmogų pažinti mums tereikia pusę minutės trunkančio įdėmesnio žvilgsnio. Dažniausiai ne aprangos stilius, o veido bruožai pasąmoningai nupiešia nepažįstamojo portretą. Kokie veido ypatumai išduoda mūsų silpnybes ir stipriąsias puses?

REKLAMA
REKLAMA

„Prancūzai sako, kad antro karto padaryti pirmą įspūdį neturėsi“, – teigia veidotyros specialistė Eglė Pelienė. Veido dalių formos, išskirtiniai bruožai atskleidžia būdo ypatybes, kurių nuslėpti nepavyksta.

REKLAMA

Prieš pradedant pokalbį apie charakterio savybes išduodančius veido bruožus, veidotyros specialistė pasiūlė kritiškai vertinti kiekvieną teoriją, bandančią žmogų įsprausti į tam tikrus rėmus. „Ilga nosis ar aukšta kakta gali simbolizuoti polinkį į lyderystę, tačiau nereikėtų vertinti tiesmukiškai – visad egzistuoja išimtys, o ir patiems derėtų įvertinti visumą, neišskiriant atskirų bruožų“,  – pokalbį pradėjo moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Iš ko atpažinti lyderį?

E. Pelienė išvardino skirtingus veido bruožus, galinčius simbolizuoti polinkius į tam tikras būdo savybes. „Tačiau nereikėtų jų vertinti kategoriškai – iš agresyvumą simbolizuojančių ypatumų negalim teigti, kad  žmogus blogas ar kažkam negabus. Tuo labiau, kad daugumą įgūdžių dalykų galima lavinti“, – kalbėjo specialistė.

Tačiau kaip atskirti potencialų vadovą ar į mokslą linkusį vaiką? Pateikiame veido bruožus, galinčius atskleisti tam tikras savybes:

Aukšti skruostikauliai. Polinkis į lyderiavimą, vadovavimą, dominavimą.Ilgas kaklas. Būdingas kūrybingiems, gudriems žmonėms. Tribaltė akis – kuomet akis baltymas matomas ne tik iš vyzdžio šonų, tačiau ir iš viršaus ar apačios. Žymi polinkį į agresiją, padidintą adrenalino kiekį, ekstremalius pomėgius.Platus žandikaulis. Tvirtas nuostatas turintis žmogus, linkęs į kategoriškumą ir reikalaujantis tvirto argumentavimo. Linkęs nuosekliai siekti tikslo. Siauresnis žandikaulis simbolizuoja diplomatiškumą, siekį į kompromisus.Aukšta kakta. Gebantis planuoti strategiškai, tinkamas vadovavimui. Tačiau siaura kakta nereiškia trūkumų – tokia pasižymi mokslininkai, linkę atidžiai gilintis į vieną sritį, reikalaujantys tikslių paaiškinimų.Viena nuo kitos toliau esančios akys. Pasižymi strateginiu mąstymu, linkę į tolerantiškumą, nėra per daug kritiški, tuo tarpu arčiaus esančios akys mena polinkį į gebėjimą susikoncentruoti ties viena sritimi.Ausys. Didelės, taisyklingos žymi intelektualumą, siekį dominuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto veidotyrininkė pasiūlė vertinant žmones kreipti dėmesį į bruožų kompleksiškumą. Vienas ryškus išvaizdos ypatumas nebūtinai lemia tam tikrą polinkį.

Netinkamo vyro nėra

E. Pelienė, paprašyta įvardinti netinkamus išvaizdos bruožus, į kuriuos derėtų atkreipti dėmesį renkantis gyvenimo partnerį, patikino nenorinti būti kategoriška. „Egzistuoja bruožų kompleksiškumas. Juo labiau, kiekvienas kitame žmoguje ieškome skirtingų ypatybių. Vienam atstumianti kitam gali tapti itin patrauklia savybe“, – kalbėjo veidotyrininkė.

REKLAMA

Tačiau  moteris išskyrė išvaizdos bruožą, kurį turinčių žmonių derėtų vengti. „Veido asimetrija būdinga kiekvienam žmogui, tačiau jei ji itin ryški, akivaizdi, gali simbolizuoti asmenybės dvilypumą, polinkį į konfliktiškumą, nepastovumą, nuotaikų ir nuomonių kaitą“, – dėstė moteris, pridurdama, kad tik kūdikių ir žmonių prieš mirtį veido asimetrija tebūna ideali.

Tačiau E. Pelienė atskleidė, kad veido simetrijai įtaką gali daryti ir stiprūs sukrėtimai, dvasiniai išgyvenimai, net ir pasaulį ištikusi ekonominė krizė. „Žmogaus kaulų struktūra nesikeičia, tačiau kinta raumenų stovis, kuris ir išduoda nerimą keliančias problemas“, – tikino moteris.

REKLAMA

Mylimuosius renkamės nesąmoningai

Paklausus, ar gali žmogaus veido bruožai skirtis, panašėti su sutuoktinio, moteris pasiūlė susimąstyti: ar išties šuo ir šeimininkas po daugelio metų įgauna panašius bruožus? „Ne, tiesiog žmogus renkasi jo būdą atitinkantį gyvūną, kurio išvaizdos ypatumai taip pat išduoda apie tam tikrus polinkius, būdo savybes“, – kalbėjo moteris.

E. Pelienė pripažino, kad poros išvaizdos panašumai byloja apie panašias charakterio savybes. Pasak moters, renkantis antrąją pusę kiekvienas nesąmoningai atkreipia dėmesį į išvaizdos ypatumus, kurie ir byloja apie galimus traukiančius panašumus. „Taip ir gimsta pirminė simpatija, kurios nesugebame paaiškinti“, – atskleidė moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Privalumai dirbtiniu būdu

E. Pelienė patikino, kad tam tikras būdo savybes galima įgauti ir dirbtiniu būdu, pasitelkiant plastinę chirurgiją.

Seksualios moters paveiksle ryškios putlios lūpos, siaura nosis, aukšti skruostikauliai. Šie, chirurgų pagalba sukurti, gali daryti įtaką ir charakterio pasikeitimams.

„Žymiausi pasaulio kulinarai pasižymi putliomis lūpomis – jose kur kas daugiau receptorių, gebančių ryškiau išskirti skonius. Tačiau lūpos simbolizuoja ne tik „imlumą“ skoniui, tačiau ir kitoms žmogiškoms aistroms“,  – teigė E. Pelienė.

REKLAMA

Putlios lūpos atskleidžia jausmingumą, nuoširdumą, aukštesnį libido, simbolizuojantį seksualumą, intensyvesnį poreikį intymiems ryšiams, mėgavimąsi pojūčiais. Pasak specialistės, moterų noras pasistorinti lūpas –pasąmoningas siekis įgauti šį bruožą simbolizuojančias savybes. Anksčiau ar vėliau, pasitikėdamos savimi, jas dirbtinai susikuria.

Plastinėje chirurgijoje dažna ir nosies siaurinimo operacija. Tokia žymi jautrumą, jausmingumą, emocionalumą, temperamentingumą ir individualumą. „Tai viena iš lyderio savybių. Nenuostabu, kad  moterys nori susikurti kiek kitokį, įtaigesnį savo charakterio paveikslą“, – kalbėjo veidotyrininkė.

REKLAMA

Įtaką daro gyvenamoji vieta

Ne vienas nusistebime, kad po keliolikos metų užsienio šalyje tautietis pasikeičia. Ne tik gyvenimo būdo įpročiais ar apsirengimo stiliumi, tačiau ir išvaizdos bruožais.

Pasak E. Pelienės, šiems pokyčiams didelę įtaką daro gvenamosios vietos aplinka, mityba, klimatas. Tačiau išvaizda gali kisti šiek tiek pasikeitus raumenų struktūrai, kismams įtaką daro pakitusios veido mimikos, bendravimo būdas. „Pažiūrėkit, kaip skiriasi Viduržemio jūros šalių ir Šiaurės regiono gyventojai: pastarieji kur kas niūresni, nėra tokie emocionalūs, o tokie skirtumai gali vizualiai pakeisti žmogų“, – teigė E. Pelienė.

O kaip su nacionaliniais išvaizdos ypatumais? Ar šie byloja apie visuotinius būdo bruožus? E. Pelienė juokavo, kad dažnas, apsilankęs jos seminaruose, klausia, ar tamsaus gymio žmonių plačios nosys gali žymėti tam tikrą savybę? Moteris patikino, kad rasiniai skirtumai tik dalinai gali byloti apie būdo bruožus, tačiau kiekvieno asmens išskirtinumą derėtų vertinti viename kontekste, rasiniame lygmenyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų