JAV vyriausybė turėtų sparčiai modernizuoti plačiajuosčio interneto prieigą visoje šalies teritorijoje, kad neatsiliktų nuo kitų pasaulio šalių, pareiškė daugiau nei 2200 šalies universitetų ir koledžų IT specialistus vienijančios organizacijos „Educause“ atstovai.
„Educause“ tvirtina, kad šiuo metu JAV žymiai atsilieka nuo Europos šalių spartaus interneto ryšio aprėpties srityje. Pagal jo plitimą JAV 1999 m. užėmė 3 vietą Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) reitinge, o dabar – tik 20. Duomenų perdavimo kaina JAV taip pat pasirodė esanti didesnė, nei Prancūzijoje, Vokietijoje, D. Britanijoje, Kanadoje, Italijoje ir Suomijoje.
Ekspertų manymu viena iš atsilikimo priežasčių – investicijų į visą šalį aprėpiančios spartaus interneto ryšio infrastruktūros kūrimą trūkumas. „Educause“ pranešime teigiama, kad didžiosios šalies telekomunikacijų bendrovės, tokios kaip „AT&T“, turi leisti nedideliems regioniniams interneto paslaugų teikėjams naudotis jų ryšio kanalais užuot tiesus nuosavus tinklus. „Educause“ mano, kad problemą išspręstų vieningas nacionalinis optinis tinklas, kurio tiesimo išlaidas organizacija siūlo prisiimti JAV federalinei vyriausybei, valstijoms ir privačiam sektoriui.
Nacionalinio optinio tinklo visoje JAV teritorijoje kūrimas ekspertų vertinimais kainuotų apie 100 mlrd. dolerių.