• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Japonijos kompanijos „Central Japan Railway Co.“ inžinieriai pradėjo naujo rekordiškai greito magnetinės levitacijos traukinio bandymus. Jis galės važiuoti net 500 km/h greičiu, kursuos tarp Tokijo ir Nagojos, ir sutrumpins 350 kilometrų ilgio kelionę nuo dabartinių 90 minučių iki vos 40-ties.

REKLAMA
REKLAMA

Japonija buvo pirmoji šalis, pradėjusi naudoti magnetinės levitacijos (dar vadinamos ir magnetine pagalve) traukinius. Jie pradėti naudoti per 1964 metų olimpines žaidynes ir važinėjo 200 kilometrų per valandą greičiu – rekordiniu tiems laikams. Šiuo metu komercinio traukinio greičio rekordas priklauso Kinijai – Šanchajaus magnetinės levitacijos traukinys gali važiuoti 430 km/h greičiu, tačiau dėl saugumo reikalavimų važinėja greičiu, neviršijančiu 250 km/h.

Tiesa, oficialiai naujasis Japonijos traukinys pradės kursuoti dar negreitai – komerciniai reisai planuojami tik nuo 2027 metų, o šiuo metu pradėti tik pradiniai jo bandymai.

Magnetinės levitacijos principo animacija:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų