REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos gyventojai mano, kad mobiliųjų telefonų skleidžiamos elektromagnetinės bangos gali turėti neigiamą poveikį sveikatai ir net sukelti vėžį. Tai atskleidė naujausias organizacijų „Ekoinstitutas“ (Lietuva) ir „Powerwatch“ (D. Britanija) užsakymu šių metų rugsėjo mėnesį rinkos tyrimų bendrovės AC ,,Nielsen Baltics” atliktas reprezentatyvus Lietuvos gyventojų tyrimas.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimą inicijavusio ,,Ekoinstituto” vadovė Silvinija Simonaitytė teigia, kad juo buvo siekiama įvertinti Lietuvos gyventojų žinias apie elektromagnetinę spinduliuotę ir požiūrį į galimą jos poveikį sveikatai. Tyrimo rezultatai parodė, kad 88 proc. Lietuvos gyventojų mano, jog sklisdamos elektromagnetinės bangos kenkia jų sveikatai, beveik pusės atsakiusiųjų (42 proc.) teigimu, jos kenkia labai. Paprašius išvardinti, kas, jų žiniomis, skleidžia elektromagnetines bangas, dažniausias atsakymas buvo – mobilaus telefono aparatas (55 proc. respondentų). Kur kas mažiau asmenų įvardijo mobiliojo ryšio bazines stotis (antenas) - 31 proc., mikrobangų krosnelę – 27 proc., televizorių – 9 proc. apklausos dalyvių.

REKLAMA

Lietuvos gyventojai mano, kad elektromagnetinės bangos vėžį gali sukelti taip pat, kaip ir rūkymas. Vėžį sukeliančiais faktoriais 49 proc. įvardina rūkymą, tik procentu mažiau – elektromagnetines bangas. Kiti gyventojų nurodyti vėžį galintys sukelti faktoriai yra netinkama mityba (44 proc.), radiacija (40 proc.), stresas (40 proc.), oro užterštumas (38 proc.), paveldimumas (34 proc.), cheminės medžiagos (30 proc.), alkoholis (27 proc.), saulė (26 proc.), fizinis neaktyvumas (13 proc.).

REKLAMA
REKLAMA

„Nielsen“ atliktas tyrimas atskleidė, kad 71 proc. Lietuvos gyventojų mano, jog „mobiliųjų telefonų bazinės stotys (antenos) gali sukelti vėžį:, o 66 proc. žmonių mano, kad „vėžį gali sukelti ilgas naudojimasis mobiliuoju telefonu“.

Profesorė Laima Griciūtė, gydytoja onkologė, habilituota biomedicinos mokslų daktarė, teigia, kad šiuolaikinis mokslas autoritetingai kol kas nei patvirtino, nei paneigė elektromagnetinės spinduliuotės ir didesnės rizikos susirgti vėžiu sąryšio. „Pasauliniai tyrimai yra prieštaringi, tačiau kol įtarimai nėra paneigti, rekomenduoju laikytis atsargumo principo ir bent jau vaikams neleisti naudotis mobiliuoju telefonu, o suaugusiems prieš skambinant kelis kartus pagalvoti – ar tikrai būtina“, - „Ekoinstituto“ pranešime cituojama profesorė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tyrimas atskleidė, kad išsamios informacijos apie galimą elektromagnetinių bangų poveikį sveikatai Lietuvoje stinga: informacijos trūksta pusei (54 proc.) respondentų. Dauguma Lietuvos gyventojų (81

Reprezentatyvus tyrimą „Lietuvos gyventojų požiūris į galimą elektromagnetinės spinduliuotės poveikį sveikatai“ buvo atliktas šių metų rugsėjo mėnesį, jame dalyvavo 16-74 metų amžiaus Lietuvos gyventojai, sakoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų