• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzų architektas penktadienį pareiškė įminęs 4 500 metų senumo paslaptį, gaubiančią Egipto Didžiąją, arba Cheopso piramidę, ir teigia, kad ji buvo statoma iš vidaus į išorę.

REKLAMA
REKLAMA

Ankstesnės teorijos kėlė prielaidas, esą faraono Cheopso, dar vadinamo Chufu, kapas, paskutinis išlikęs septynių didžiųjų senovės pasaulio stebuklų pavyzdys, buvo pastatytas naudojant plačią priekinę arba kamščiatraukio formos rampą, ėjusią aplink statinio išorę ir skirtą akmens luitams užkelti.

REKLAMA

Tačiau Jeanui-Pierre'ui Houdinui (Žanui Pjerui Hudenui) ankstesnieji paaiškinimai kelia juoką. Pasak jo, pažangi trimatė technologija parodė, kad pagrindinė rampa, naudota užkelti masyvius akmenis į viršų, buvo įrengta 10-15 metrų žemiau išorinės sienos.

"Ši teorija geresnė nei kitos, nes ji vienintelė veikia", - sakė J.P.Houdinas per ceremoniją, kurios metu naujajai hipotezei pagrįsti buvo pasitelkta trimatė kompiuterinė imitacija.

REKLAMA
REKLAMA

Kad įrodytų savo teiginius J.P.Houdinas bendradarbiavo su Prancūzijos bendrove "Dassault Systemes", projektuojančia trimačius automobilių ir lėktuvų modelius, kuri šiam projektui įgyvendinti dvejiems metams skyrė 14 inžinierių.

"Tai prieštarauja abiem esamoms teorijoms. Aš pats jų mokiau 20 metų, bet giliai širdyje žinojau, kad jos klaidingos", - pristatymo metu sakė egiptologas Bobas Brieris (Bobas Brajeris).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gilintis į šią mįslę J.P.Houdinas pradėjo prieš aštuonerius metus, kai persiėmė tėvo inžinieriaus nuojauta, o dar po trejų metų pats nuvyko apžiūrėti tos vietos.

Jis nustatė, kad priekinį, maždaug 1,5 kilometro ilgio rampai pastatyti būtų reikėję tiek pat akmenų, kiek ir piramidei, be to, prie pat viršaus ji būtų buvusi per stati. Architektas įsitikinęs, kad išorinė rampa buvo naudojama tik statant piramidės pagrindą.

REKLAMA

Jo nuomone, naudojant šią techniką, faraonui palaidoti skirtą piramidę galėjo statyti ne daugiau kaip 4 tūkst. žmonių, o ne 100 tūkst. ar panašiai, kaip anksčiau teigė istorikai.

56 metų J.P.Houdinas taip pat pareiškė netikįs legendomis apie prakeikimą, kuris esą užtraukia pražūtį asmenims, mėginantiems atskleisti piramidžių paslaptis.

REKLAMA

Apie vadinamąjį faraonų prakeikimą buvo prabilta po to, kai praėjusio amžiaus pradžioje buvo atrasta Tutanchamono kapavietė.

"Ko man nerimauti? Aš tik aiškinu, kad to meto žmonės buvo genialūs architektai ir kad Cheopsas, užsakęs piramidės statybą, buvo genijus" - tvirtina architektas.

"Jei ko ir galiu sulaukti, tai Cheopso padėkos", - sakė jis.

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų