JAV bendrovė „TerreStar“, kurianti naujos kartos IP technologija paremto mišraus palydovinio ir antžeminio ryšio tinklą, pranešė planuojanti birželio mėnesį iškelti į orbitą patį didžiausią komercinį Žemės palydovą, skelbia „Techradar“.
Pirmasis būsimojo naujos kartos palydovinio ryšio tinklo palydovas „TerreStar-1“ teiks interneto protokolu paremtas mobiliojo ryšio paslaugas Šiaurės Amerikos vartotojams. „TerreStar-1“ naudos beveik 18 metrų dydžio anteną, siunčiančią iki 500 dinamiškai keičiamos galios kryptinių signalų, kurie gali būti priimami tik geografiniu požiūriu „fiksuotose“ antžeminėse stotyse. Skelbiama, kad 2,5 GHz dažnių ruože veikianti ryšių palydovo įranga aprėps visą žemyninę JAV teritoriją, įskaitant Aliaską, o taip pat Havajus, Puerto Riką ir Kanadą.
„TerreStar“ tinklu vartotojai galės naudotis įsigiję specialius hibridinius palydovinio bei antžeminio mobiliojo ryšio telefonus, kurie esą nėra didesni už įprastus mobiliuosius telefonus. Bendrovės atstovų teigimu, ten, kur yra pasiekiami JAV ir Kanados mobiliojo ryšio operatorių tinklai (GSM ir WCDMA), tokie telefonai veiks kaip įprastiniai, tačiau kai signalas bus per silpnas, automatiškai bus prisijungta prie „TerreStar“ palydovinio tinklo.
„Elektrobit“ pavadintas tokio telefono prototipas yra labai panašus į „Windows Mobile 6“ platformos kišeninį kompiuterį su 2,6 colių sensoriniu ekranu, QWERTY klaviatūra ir „Wi-Fi“ bevieliu ryšiu. Jo dydis – 120x65x16 mm, baterijos pakanka iki 5 val. pokalbių režimu naudojant GSM tinklą, iki 3 val. WCDMA tinkle ir 1,5 val. naudojant palydovinį ryšį.
Pasak „TerreStar“, tikimasi, kad tokių telefonų kaina neviršys 700 JAV dolerių, o viena pokalbio palydoviniu ryšiu minutė kainuos mažiau nei 1 dolerį.