Biologai daugiau kaip 3 tūkst. metrų jūros gylyje prie Australijos krantų aptiko visiškai naują augalijos ir gyvūnijos pasaulį.
Mokslininkai į pietryčius nuo Tasmanijos salos keturių kilometrų gylyje ieškojo fosilinių koralų, tačiau vietoj jų išvydo niekada iki šiol neregėtų padarų. Tai buvo pirmoji tokiame gylyje tyrinėjimo misija Australijos vandenyse.
„Kas mus tikrai nustebino, tai gyvybės įvairovė šioje gelmėje, - sakė Ronis Trešeris iš valstybinio Australijos tyrimo instituto CSIRO. - Mes visiškai nežinojome, kas mūsų laukia - tai galėjo būti tiktai dumblas arba kaip tik – įvairovė“.
Australijos ir JAV mokslininkai į gelmę nuleido distanciškai valdomą lengvojo automobilio dydžio robotą, kuris padarė nuotraukų ir vaizdo įrašų bei paėmė mėginių.
Nuotraukose biologai savo nustebimui išvydo tūkstančius 30 cm dydžio vorų, kurie, jų manymu, nėra giminingi gyvenantiems sausumoje. Buvo matyti milijonai taškuotų augalų, apie kuriuos ekspertai iki šiol taip pat nežinojo.
R. Trešerio teigimu, mokslininkai tikėjosi rasti šimtų tūkstančių metų senumo koralų liekanų, tačiau aptiko tik greičiausiai 10 tūkst. metų senumo jų fragmentų.