Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Ąžuolyno meškučių cirko“ savininko Nikolajaus Zobovo mešką ketinama išgabenti į Vokietiją, pranešė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

„Ąžuolyno meškučių cirko“ savininko Nikolajaus Zobovo mešką ketinama išgabenti į Vokietiją, pranešė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

REKLAMA

Jis ketvirtadienio popietę susitiko su N. Zobovu. Jo meška, vardu Vipas, trečiadienio vakarą buvo išgabenta iš cirko savininko sodybos Rokiškio rajone į Lietuvos zoologijos sodą Kaune.

„Yra kreiptasi į vokiečius, kurie ketina artimiausiu metu atvykti – pasižiūrėti ir įvertinti gyvūno sveikatos būklę ir organizuoti transportavimo sąlygas“, – žurnalistams po susitikimo sakė K. Mažeika.

Jis teigia, kad meška sugrįš į Lietuvą, kai tik čia bus įrengtas specialus aptvaras meškoms.

„Planuojama su olandų pagalba užtikrinti, kad Lietuvoje atsirastų aptvaras meškoms – kaip rezervatas, kur jos galėtų pabaigti savo gyvenimą saugioje aplinkoje“, – teigė ministras.

„Kai tik bus įrengtas voljeras, meškiukas bus grąžintas atgal į Lietuvą“, – pridūrė jis.

Anot K. Mažeikos, ketinama susitikti su Valstybinių miškų urėdijos atstovais ir aptarti, kur galima įrengti meškoms skirtą aptvarą.

REKLAMA

„Sutarėm su olandais, kad jie padės – skirs finansavimą ir jeigu viskas gerai, rudenį jau galima tą voljerą turėti. Olandai ketina tam skirti 200 tūkst. eurų“, – kalbėjo ministras.

N. Zobovas: jaučiuosi siaubingai

Po susitikimo su ministru K. Mažeika meškos savininkas N. Zobovas teigė ketinantis kreiptis į teismą dėl atimtos meškos ir „kovoti su sistema“.

„Aš jaučiuosi siaubingai. Jeigu iš jūsų atimtų jūsų vaiką, kurį jūs iš 200 gramų išauginot, dėl kurio jūs darot viską, ką įmanoma ir neįmanoma... Tai dabar tas pats procesas ir su meškom“, – žurnalistams sakė N. Zobovas.

REKLAMA
REKLAMA

„Turbūt prasidės teisminiai dalykai. Jeigu už kažką baudžia, tai nereiškia, kad turi atimt mešką“, – pridūrė jis.

N. Zobovas teigė nebesitikintis atgauti į Lietuvos zoologijos sodą išvežtos meškos ir kaltina ministrą, kad šis nesilaiko žodžio.

„Nebesitikiu jos atgaut, nors ministras ir pasakė telefonu, jeigu įvykdysiu tuos reikalavimus, tai meška bus grąžinta Kiekvienas turi laikytis žodžio, pas mane yra telefono įrašas“, – teigė cirko savininkas.

Jis sako, kad turi dar tris meškas Joniškio rajone ir keturis šunis Kaukazo aviganius Rokiškio rajone, tačiau toliau užsiimti cirko veikla neketina.

„Aš apskritai su plėšrūnais nenoriu vykdyt veiklos. Aš pasiūliau visiems tas meškas pasiimti“, – sakė N. Zobovas.

Ministras: jis neteisingai interpretavo žodžius

Aplinkos ministras K. Mažeika tikina nežadėjęs N. Zobovui, kad jis galės atgauti mešką Vipą, kai tik įvykdys reikalavimus. Pasak ministro, svarbu išsiaiškinti, kur yra dingusi N. Zobovo meška Kvina.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo kalbėta, kad pirmiausia jis turi pasakyti ir padėti surasti be žinios dingusią mešką. Šiandien išgirdom dar vieną versiją, kad tos meškos nėra gyvos. Ji yra sudeginta ir visaip kitaip, neįmanoma surast liekanų. Kuria versija tikėti, greičiausiai išsiaiškins pareigūnai“, – teigė K. Mažeika.

„Pats šeimininkas užtikrinti tinkamų sąlygų meškoms negali. Juoba, kad kitos tris meškos yra laikomos visai pas kitus žmones“, – pridūrė jis.

N. Zobovas teigė, kad gegužės pabaigoje dingusi ir iki šiol neatsiradusi jo meška Kvina, kuri turėjo būti išgabenta į rezervatą Vokietijoje, yra nugaišusi.

„Tikrai nežudžiau nė vieno gyvūno ir nežudysiu. Man yra skaudu dėl kiekvieno mirštančio gyvūno“, – teigė cirko savininkas.

Aplinkosaugininkai dėl dingusios N. Zobovo meškos kreipėsi į policiją, kad būtų iškeltas ikiteisminis tyrimas, tačiau trečiadienį policija BNS teigė tyrimo kol kas nepradėjusi ir tikslinanti aplinkybes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų