REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Okupantų užimtų teritorijų Ukrainos gyventojai rusams atiduoti nežada. Žmonės kūnais stabdo važiuojančią rusų techniką, su Ukrainos vėliava rankose tiesiog lipa ant okupantų šarvuočių. Jų negąsdina net okupantų šūviai. O patys ukrainiečiai ginkluojasi iki ausų, gelbėja sužeistuosius, ieško žuvusiųjų.

Okupantų užimtų teritorijų Ukrainos gyventojai rusams atiduoti nežada. Žmonės kūnais stabdo važiuojančią rusų techniką, su Ukrainos vėliava rankose tiesiog lipa ant okupantų šarvuočių. Jų negąsdina net okupantų šūviai. O patys ukrainiečiai ginkluojasi iki ausų, gelbėja sužeistuosius, ieško žuvusiųjų.

REKLAMA

Zaporyžėje atsiimti ginklų ir ginti tėvynės susirinko tūkstančiai gyventojų. Tiesa, žmonės visais įmanomais būdais bando ištrūkti iš rusų ordos niokojamos šalies. Lvivo geležinkelio stotyje – moterų ir vaikų ašaros, panika ir chaosas.

Chersono gyventojas drąsiai užlipa ant miesto gatvėmis važiuojančio okupantų šarvuočio ir mojuoja Ukrainos vėliava. Jį palaiko minia ukrainiečių vejančių okupantus lauk: „Okupantai namo.“

Drąsos ginti rusų užimtą Chersoną netrūksta ir kitiems gyventojams. Vyras tiesiog atsigulė po okupantų automobilio ratais. Gyventojai savo kūnais užtveria kelią technikai pravažiuoti: „Stok. Namo.“

REKLAMA
REKLAMA

Mūru prieš okupantus stoja gyventojai ir Chersono centre. Jų negąsdina nei ginklais prieš nosį mojuojantys rusų kariai ar šūviai. Tiesa, rusai išties vaidina gelbėtojus ir dalina Chersono gyventojams maistą. Bent jau tokį vaizdą reikia užfiksuoti propagandinių rusų televizijų kameroms. Bet ukrainiečiai maisto neima ir į tokį rusų gerumą turi tik vieną atsakymą: „Ruskij karabl, idi nachui.“

REKLAMA

O kiti rusų dalijamus konservus mėto, spardo ir tiesiog juos trypia. Šūvių tirados nebijo ir Melitopolio gyventojai. Įtūžusi gyventojų minia eidama link okupantų priverčia juos trauktis atatupstus: „Nuleisk ginklą, pakalbėkime.“      

O tūkstančiai Zaporyžės gyventojų atėjo atsiimti dalijamų ginklų: „Tokios minios seniai nemačiau.“      

Kol vieni ukrainiečiai protestuoja ir ginkluojasi prieš miestus užėmusius okupantus, kiti bando iš griuvėsių išgelbėti humanitarinės pagalbos likučius.

REKLAMA
REKLAMA

„Raketa aiškiai buvo skirta kaimo tarybai, kurioje yra teritorinės gynybos pajėgų štabas. Ji užkliuvo už kultūros centro pastato šono ir sprogo. Ji suniokojo šešis automobilius. Deja, buvo aukų, kai kurie žmonės buvo automobiliuose“, – pasakoja kaimo tarybos atstovas Vitaliy Klyuchnik.

Gyventojai, pamatę į ką jų miestelį pavertė rusų orda, negali tuo patikėti.

„Beprotybė. Čia kaip Sirijoje, tikra Sirija. Sekiau įvykius Sirijoje, stebėjau niekada nebūčiau pagalvojęs, kad rusai ateis pas mus. Didžiulis sielvartas“,  – sako Byšivo kaimo gyventojas Sergey.

Vaizdai iš Bialo Cerkvės palieka be žado. Prie išsprogdintų civilių gyventojų namų žioja kraterį primenanti rusų raketos palikta duobė: „Ieškome žmonių. Būkite atsargūs. Klausykite oro pavojaus signalo.“      

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasaulio pabaigą primena vaizdai ir iš toliau raketų daužomo Charkivo: „Pramušė aukštą sukos gandonai.“

O Sumų gyventojai džiaugiasi, kad pas juos lyja, nes tik tokiu būdu be vandentiekio likę žmonės gali gauti vandens: „Tirpsta vanduo, mes jį renkame į kibirą. Kovas. 2022-ieji.“

Sunki kelionė laukia ne tik norinčių patekti į Lvivo traukinių stotį, bet ir norinčių iš ten pasiekti Lenkiją: „Tokiu būdu mes bandome nuvykti į Lvivą. Žmonių vagone tiesiog milijonas.“      

Geležinkelio stotis prikimšta tūkstančio žmonių. Daugiausia yra moterys su vaikais, kurios stengiasi juos išgelbėti nuo karo siaubo.

REKLAMA

„Jis išsigandęs. Jis labai bijo sprogimų. Jis pradeda verkti ir dėl to mes kažkur judam, nes jis net dreba kuomet girdi sprogimus“, – pasakoja Charkivo gyventoja Olena Pasychnik.

Žmonės sako, kad keliauja į niekur. Ir liko be nieko: „Mes nieko neturim. Salėje tik pirmos būtinybės daiktai, pakaitiniai rūbai. Ir viskas. Viską palikome. Visas gyvenimas liko namuose.“

Kai kurie žmonės vien tik kad patektų į stoties vidų laukia valandų valandas. Aplink tvyro panika ir chaosas. Per jį motinos net pameta savo vaikus: „Karina. Karina.“

Tėvynainiams pagalbos ranką ištiesti skuba ir ukrainietiškų šaknų turinti garsi Holivudo aktorė Mila Kunis. Ji su vyru Ashtonu Kucheru karo niokojamos Ukrainos žmonėms surinko 3,5 milijono dolerių, štai, ką jie sako: „Aš niekada taip nesididžiavau būdama ukrainietė. – Ir aš niekada taip nesididžiavau, kad esu vedęs ukrainietę.“ Savo drąsia tauta didžiuojasi ir Lietuvos ukrainiečių bendruomenės nariai. Susitikimo su premjere Ingrida Šimonyte metu Lietuvoje gyvenantys ukrainiečiai dalijosi skausmu matydami vaizdus iš krauju pasruvusios Ukrainos.

REKLAMA

„Kodėl mūsų žemė pripildyta krauju. Holodomoras. Kodėl šitaip tyčiojasi iš mūsų žemės, iš mūsų žmonių. Žinote, širdis krauju srūva“, – sako Lietuvos ukrainiečių bendruomenės narys Michailas.

„Draugai yra Kijeve. Mes siūlėme jiems atvykti į Lietuvą ir suteikti jiems visą pagalbą, bet pasakė, kad ne. Vyras eis savanoriauti, eis kariauti ir nepaliks šalies, o jo žmona su vienu metu vaiku dabar slepiasi“, – kalbėjo Lietuvos ukrainiečių bendruomenės narė Ingrida.

„Jie dabar yra rūsiuose. Serga įvairiomis ligomis ir jiems reikia medicininės pagalbos, o jie jos negauna. Čia yra tragedija“, – dėsto Lietuvos ukrainiečių bendruomenės narė Tatjana  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susitikimą su ukrainiečių bendruomenės nariais inicijavusi premjerė sako, kad šiuo metu jie jaučia ypač daug nerimo dėl likusių Ukrainoje artimųjų. Ingrida Šimonytė sakė: „Svarbu, kad visai būdais parodyti, kad esam kartu.“

Į Lietuvą iš Ukrainos šiuo metu yra atvykę apie šimtas vaikų, nelydimi tėvų. Nuo karo pradžios Ukrainą paliko 1,2 milijono pabėgėlių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų