Medžiotojai sako, kad kol kas pavojus miško gyventojams negresia, tačiau ragina nepalikti gyvūnų, ypač paukščių, likimo valiai.
Paprastai žvėrys medžiotojų pildomose šėryklose maitinasi pagal laikrodį – rytais prie šėryklų renkasi stirnos, po pietų – danieliai ir elniai, sutemus link jų sėlina šernai, pranešė LTV „Šiandien“.
Šie, ilgai maitinęsi gilėmis ir sliekais, tik paspaudus speigui kibo į runkelius ir grūdus. Tačiau Sūduvos medžiotojai sako naujų šėryklų šiuo metu nerengiantys – esą reikia ne mažiau nei mėnesio, kad žvėrys prie jų priprastų.„Greičiausiai, paruoštą maistą šėrykloje gyvūnai užuodžia patys. Kaip gi kitaip? Jie gi laikraščių neturi, televizijos nežiūri, kas jiems pasakys? Matyt, patys bevaikščiodami pajunta pagal kvapą, įsimena ir į tas pačias vietas eina ir eina“, – sakė Sūduvos medžiotojų sąjungos pirmininkas Antanas Valinčius.
Medžiotojai sako, kad stirnos vis dar nusikasa sniegą iki žemės, kad galėtų išsirausti guolį. Įšalas kai kur nesiekia nė trisdešimties centimetrų.
Šiek tiek sunkiau rasti maisto paukščiams.Todėl jiems reikalinga ir žmonių pagalba.
Tuo metu aptvaruose laikomi laukiniai žvėrys žiemos nejaučia. Jie maitinami ne tik šienu, avižomis, šienainiu, daržovėmis, bet ir priedais, kad ragai būtų stiprūs ir gražūs.
„Ragų augimui reikia kalcio ir druskų, taigi šių medžiagų duodame jiems palaižyti papildomai, kad šie užsiaugintų gražius ragus. Žvėreliai per speigus juda mažiau, jie stengiasi tausoti energiją, o ėda žymiai daugiau. Aš manyčiau, kad danieliai yra daugiau išrankesni, o elniai muflonai ėda viską“, – kalbėjo verslininkas Gintautas Kūlokas.
Medžiotojai tikisi, kad ši žiema miško gyvūnams bus palankesnė. Kol kas esą nerasta pastipusių gyvūnų. Tuo metu pernai Lietuvos–Lenkijos pasienio miškuose stirnų sumažėjo trečdaliu – daug jų susirgo plaučių uždegimu ir nugaišo.
Rūta LANKININKAITĖ