Žemės ūkio ministerija kreipėsi į STT: prašo atlikti tyrimą dėl Veterinarijos tarnybos veiksmų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) prašydama atlikti tyrimą dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) veiksmų, jos darbuotojams susidūrus su žiauraus elgesio su gyvūnais atvejais.

Ministerija į STT kreipėsi, „atsižvelgdama į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, kad VMVT vadovybė ir darbuotojai, susidūrę su žiauraus elgesio su gyvūnais ir jų kankinimo veisyklose faktais, privačių asmenų ir nevyriausybinių organizacijų apie tokius faktus pranešimais, nereaguodavo ir neinicijuodavo gyvūnų perdavimo globėjui ir konfiskacijos procedūros“.

Raštą pasirašė žemės ūkio ministrą Andrių Palionį pavaduojantis aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Ministerija rašte STT prašo „įvertinti situaciją dėl galimos korupcijos ir atlikti tyrimą dėl VMVT veiksmų, siekiant išaiškinti galimas nusikalstamas veikas“.

Kaip BNS informavo ministerijos Viešųjų ryšių skyrius, taip pat praėjusią savaitę buvo sudaryta komisija įvertinti VMVT veiklą, procedūras ir procesus tiriant pranešimus, skundus, taip pat vykdant patikrinimus gyvūnų augintinių gerovės klausimais.

Policija šiuo metu atlieka mažiausiai penkis ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Nelegaliose veisyklose rasta negyvų, suluošintų gyvūnų, apie pusantro šimto gyvūnų perduota globos organizacijoms.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų