„Prisidirbo Seimas. Padžiazavo bandydamas apsaugoti stambiuosius, didžiausius ūkininkus, kurių yra beveik 760“, – trečiadienį Žinių radijui sakė R. Žemaitaitis.
„Jeigu būtume priėmę, kad 15 proc. ir 20 proc. GPM tarifai būtų taikomi tik iš žemės ūkio produkcijos ir iš jo ūkio gautoms pajamoms, manau, pažeidimo nebūtų. Bet kai dabar padarėme, kad kiekvienas ūkininkas, gavęs pajamų prekiaudamas belekuo – trešnėmis, atsivežęs jas iš Vengrijos ar Slovakijos, pomidorais ar obuoliais iš Rusijos arba iš Kaliningrado agurkus – jis tampa ūkininku ir mokės 15 proc. GPM. Tai yra pažeidimas“, – kalbėjo parlamentaras.
R. Žemaitaičio teigimu, mažesnį GPM mokėtų, pavyzdžiui, siuvėjai, prekybininkai, statybininkai ar karjerų kasėjai, jei jie išsiimtų ūkininko pažymėjimus: „Kas netingės, taps Lietuvoje ūkininkais“.
Seimo opozicija anksčiau teigė neatmetanti galimybės kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl birželį priimtos mokesčių reformos.
BNS rašė, kad prezidento patarėjas Vaidas Augustinavičius yra pareiškęs, jog likusi spraga dėl GPM žemdirbiams turi būti pakoreguota, o pakeitimus turi inicijuoti Vyriausybė Seimo rudens sesijoje. Jis pabrėžė, kad lengvata ūkininkams turi galioti tik tada, kai pajamos gaunamos iš žemės ūkio veiklos.
Su tuo sutinka ir „Nemuno aušros“ deleguotas žemės ūkio ministras Ignas Hofmanas, tačiau finansų ministras Rimantas Šadžius interviu BNS liepos pradžioje neatsakė į klausimą, ar siūlys Vyriausybei pakeisti lengvatą žemdirbiams.
Ūkininkams reiškus nepasitenkinimą Seime svarstomais mokesčių pakeitimais parlamentas birželį pritarė, kad visiems asmenims, turintiems ūkininko pažymėjimą, tačiau nebūtinai besiverčiantiems ūkininko veikla, būtų taikomi 15 proc. ir 20 proc. GPM tarifai.
Standartiniai GPM tarifai nuo kitų metų sieks 20, 25 ir 32 proc.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!