Tokį skaičių pabėgėlių Lietuva, solidarizuodamasi su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, galėtų priimti per dvejus metus, skelbiama Vyriausybės pranešime.
Prieglobstį Lietuvoje gavusiems užsieniečiams būtų sudaromos sąlygos gauti sveikatos apsaugos, socialines, švietimo, užimtumo ir kitas paslaugas.
Apie tai, kad Lietuva galėtų priimti 250 pabėgėlių, yra sakiusi prezidentė Dalia Grybauskaitė dar tada, kai Ministrų kabinetas laikėsi pozicijos dėl 50-ies.
Šalies vadovė trečiadienį sveikino Vyriausybę su priimtu sprendimu ir pakartojo, kad šis skaičius gautas apibendrinant statistiką, apimančią šalies bendrąjį vidaus produktą ir gyventojų skaičių.
D.Grybauskaitės teigimu, galutinį sprendimą dėl pabėgėlių perskirstymo Europos Sąjungoje priims birželio pabaigoje posėdžiausianti Europos Vadovų Taryba.
„Kadangi vakar (antradienį - BNS) sprendimas Liuksemburge nebuvo priimtas vidaus reikalų ministrų taryboje, viskas nusikelia į Europos Vadovų Tarybą“, - žurnalistams Vilniuje sakė ji.
Pabėgėlių perkėlimą finansuojant Europos Komisijai ir jai taikant vienkartinės išmokos mechanizmą, pabėgėlius priimanti valstybė vykdytų jį savo lėšomis, o vienkartinė išmoka būtų mokama tik „tinkamai atsiskaičius“ Europos Komisijai.
Ji yra paskelbusi, kad už vieno pabėgėlio perkėlimą priimančiai valstybei mokėtų po 6 tūkst. eurų.
Skaičiuojama, kad pabėgėlio integracijos Lietuvoje laikotarpis, priklausomai nuo asmens pažeidžiamumo, Pabėgėlių priėmimo centre gali trukti nuo 8 mėnesių iki metų, o savivaldybės teritorijoje – nuo 13 iki 60 mėnesių.
Jo išlaikymas integracijos laikotarpiu Pabėgėlių priėmimo centre gali kainuoti nuo maždaug 5 iki 7,4 tūkst. eurų, o savivaldybės teritorijoje – nuo 8 tūkst. iki beveik 37 tūkst. eurų.
Europos Komisija paprašė valstybių narių per dvejus metus priimti 20 tūkst. Sirijos pabėgėlių ir paskirstyti dar 40 tūkst. į Italiją ir Graikiją plūstančių prieglobsčio prašytojų iš Sirijos ir Eritrėjos prašymų. Pagal Briuselio siūlymus, Lietuva priimtų 207 pabėgėlius ir turėtų apsvarstyti 503 prašymus dėl pabėgėlio statuso suteikimo.