REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atsistatydinus ūkio ministrui Dainiui Kreiviui politologai įžvelgia ir kilusią grėsmę visai Vyriausybei. Teliko, kad pasikeistų dar vienas ministras, ir Seimas turės teisę versti visą ministrų kabinetą. Tiesa, yra ir nuomonių, kad tam reikėtų dar dviejų ministrų pasitraukimo.

REKLAMA
REKLAMA

Gali užtekti vieno

Vakar atsistatydinimo pareiškimą premjerui Andriui Kubiliui išsiuntęs D.Kreivys bus jau šeštas atsistatydinęs ministras. Užtenka, kad pasitrauktų dar du, ir visa Vyriausybė turės pasitikrinti pasitikėjimą Seime, mat Konstitucijoje tokia galimybė numatyta tuo atveju, kai pasikeičia daugiau nei pusė ministrų: bent 8 iš 14.

REKLAMA

“Tačiau iškelta ir kita nuomonė. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Egidijus Kūris iškėlė mintį, kad užtenka 7 ministrų pasikeitimo, nes Vyriausybėje pradėjo dirbti 13 ministrų, 14-as - energetikos - prisidėjo vėliau„, - “Vakaro žinioms“ pareiškė politologas Vytautas Dumbliauskas.

Interpeliacija - šiandien

Energetikos ministro Arvydo Sekmoko likimas paaiškės jau šiandien, nes Seime vyks interpeliacija jam. Surinkti parašai ir dėl nepasitikėjimo aplinkos ministru Gediminu Kazlausku.

REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau neaišku, ar jos pavyks. Toks opozicijos energingumas yra labai keistas. Juk jie neturi daugumos. Tačiau, matyt, jie turi pažadų, kad kažkas iš valdančiosios koalicijos balsuos už interpeliacijas. Kitaip interpeliacijos visai netektų prasmės. Nebent tai yra opozicijos viešųjų ryšių akcija", - svarstė V.Dumbliauskas.

Privalėjo trauktis

Politologo įsitikinimu, D.Kreivys privalėjo atsistatydinti, kai Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nustatė, jog jis nusižengė. Jis sakė nenustebsiąs, jei ir G.Kazlauskas netektų posto, nes tiek vienam, tiek kitam net šalies vadovė Dalia Grybauskaitė yra pažėrusi daug kritikos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„A.Sekmoko atvejis kitoks. Gali būti, kad jis užmynė kažkokiai interesų grupei ant kojos, todėl ir keliamas jo atsakomybės klausimas. Juk energetikos sektoriuje reformos jaučiamos. O prezidentė žino, kokie interesai vyrauja energetikos sektoriuje", - sakė V.Dumbliauskas.

Pašnekovo teigimu, premjeras D.Kreivio nebandys įtikinti apsigalvoti, nes tai prieštarautų žaidimo taisyklėms. Kas pakeis ūkio ministrą, V.Dumbliauskas nesiryžo spėlioti.

„Žiniasklaidoje minima Seimo nario Vito Matuzo pavardė. Jis, kaip buvęs Panevėžio meras ir dabartinis Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vicepirmininkas, išmano ekonomiką, yra kompetentingas. Bet konservatoriai turi daug gerų ekonomistų", - dėstė V.Dumbliauskas.

REKLAMA

Kandidatų dar neturi

Seimo konservatorių frakcijos seniūnas Jurgis Razma tvirtina, kad partija dar neįvardijo nė vieno kandidato į atsilaisvinančią kėdę.

„Pokalbiai apie tai dar nevyksta", - sakė jis.

J.Razmos nuomone, D.Kreivys atsistatydindamas pasielgė teisingai.

„Etikos komisija nusprendė, kad jis supainiojo interesus, todėl ministras atsakingai priėmė sprendimą. Aš jo vietoje irgi būčiau atsistatydinęs", - prisipažino Seimo narys.

Į kalbas apie D.Kreivio įpėdinį nesileidžia ir parlamento vadovė Irena Degutienė.

„Negalėčiau jokių pavardžių minėti, nes ministras D.Kreivys atsistatydino vakar (antradienį, - red. past.) jau antroje dienos pusėje, nebuvo jokio partijos, jos vadovybės susirinkimo. Yra bėgimas iš anksto ir mąstymas, kokia ta kandidatūra turi būti, bet tai turi būti pirmiausia doras, moralus žmogus, jam keliami lygiai tokie patys aukšti reikalavimai, kad pradėtus darbus, ypač viešųjų pirkimų srityje, ministras tęstų, kad tai nenueitų užmarštin, nes ta istorija apnuogino tikrai didelius valstybėje pritvinkusius skaudulius, kur plaukė milijonai", - sakė I.Degutienė.

REKLAMA

Seimo konservatorių frakcija planavo posėdžiauti vakar vėlai vakare.

Prisidirbo

„Vakaro žinios" primena, kad ūkio ministro postas susvyravo po to, kai D.Grybauskaitė pareiškė nepasitikėjimą ministru ir pažymėjo, kad politikas negali kartu būti ir verslininkas. Tačiau trauktis iš ministro pareigų premjero Andriaus Kubiliaus palaikytas D.Kreivys apsisprendė tik Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai paskelbus, kad jis supainiojo viešuosius ir privačius interesus: pasirašė įsakymą dėl ES paramos skyrimo bendrovei, kurioje akcijų turi jo mama, o jis pats anksčiau buvo tos bendrovės akcininku, direktoriumi bei valdybos nariu.

Danas NAGELĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų