REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors kino teatrams veikti leidžiama jau nuo pirmadienio, į kiną dar negalima. Salių durys žiūrovams liks uždarytos bent iki mėnesio galo. Kino teatrai sako, kad atidaryti sales nereiškia tik įjungti šviesą – iki tol reikia susigrąžinti darbuotojus iš prastovų, susidėlioti programą ir gauti filmų, o jų nuėjęs į rūsį irgi neprisirinksi.

Nors kino teatrams veikti leidžiama jau nuo pirmadienio, į kiną dar negalima. Salių durys žiūrovams liks uždarytos bent iki mėnesio galo. Kino teatrai sako, kad atidaryti sales nereiškia tik įjungti šviesą – iki tol reikia susigrąžinti darbuotojus iš prastovų, susidėlioti programą ir gauti filmų, o jų nuėjęs į rūsį irgi neprisirinksi.

REKLAMA

Vyriausybė dar praėjusį penktadienį paskelbė, kad nuo balandžio 19-osios kino teatrams leidžiama atnaujinti veiklą. Tiesa, ne taip, kaip buvo iki pandemijos – kino teatrų salėse galės būti užimta ne daugiau nei 30 proc. sėdimų vietų, į salę įleisti bus galima ne daugiau nei 150 žiūrovų vienu metu.

Taip pat reikalaujama, kad kino teatrai bilietus platintų internetu, o maistu ir gėrimais neprekiautų. Vyresni nei 6 m. amžiaus žiūrovai kino teatrų salėse turės būti su apsauginėmis veido kaukėmis.

REKLAMA
REKLAMA

Atsidarys mėnesio pabaigoje

Nors kino teatrams veikti leista nuo pirmadienio, durų atverti jie nesuskubo. Įėjus į kino teatro „Pasaka“ interneto tinklalapį vis dar pasitinka užrašas „Mes grįšime, kai realybė nebeprimins filmo“.

REKLAMA

Susisiekus su kino teatro vadove Andre Balžekiene, ji patikina, kad kino teatras durų dar neatvėrė. Tai padaryti planuojama balandžio 30 d. „Pasakos“ vadovė teigia, kad atsidaryti vos išgirdus Vyriausybės žinią apie atlaisvinimą būtų buvę neįmanoma.

„Kino teatrai nėra tokios vietos, kur užtenka išjungti signalizaciją ir įjungti šviesą. Reikia šiek tiek laiko pasiruošti. Kino teatrai atsidarys balandžio 30 d., kai susikomplektuosime programą, pasileisime bilietus, darbuotojus sugrąžinsime iš prastovų, ištestuosime, padarysime visus dalykus, kaip priklauso ir lauksime žiūrovų. Ketvirtadienį paskelbus penktadienį atsidaryti būtų buvę neįmanoma, tas pats, kas atidaryti duris tiesiog ir tiek“, – tv3.lt sako A. Balžekienė.

REKLAMA
REKLAMA

Panašiai kalba ir „Forum Cinemas“ vadovas Gintaras Plytnikas. Jo teigimu, filmai nestovi kur nors rūsyje, tad gauti filmus iš platintojų užtrunka.

„Kino teatrą atidaryti – tai ne elektrą įjungti atėjus į rūsį. Mes filmus ne iš interneto pompuojamės, mes juos licenciniu būdu gauname, čia yra krūva žmonių, įmonių ir visokių veiksmų, kuriuos reikia atlikti.

Čia dėl programos, nes kai atsidarome, norime rodyti filmus premjeras, o ne kažką, kas jau yra nužiūrėta kitais kanalais, galbūt ne visai legaliais. Šitas dalykas svarbiausias, reikėjo užsidėti atbulinį skaitliuką ir pasižiūrėti, kada ta diena galėtų būti, kada galėsime atsidaryti pilnavertiškai“, – tv3.lt komentuoja G. Plytnikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Forum Cinemas“ planuoja atsidaryti balandžio 28 d. Tai, pasak kino teatro vadovo, yra žaibiškas ir neįprastas greitis.

Apie tai, kad balandžio 30 d. Pravers duris savo socialiniuose tinkluose pranešė kino teatrai „Skalvija“, „AtlantisCinemas“. „Multikino“ savo atsidarymo datą paskelbti žada artimiausiu metu.

Sunkiausia gauti filmų

Kino teatrai sako vienbalsiu – vienas iš svarbiausių darbų prieš atveriant duris yra gauti filmų bei parengti programą. Kino teatrai sako, kad po pirmojo karantino buvo susidurta su filmų stygiumi, tačiau dabar esą situacija kur kas geresnė.

„Kino teatrai be filmų yra tik patalpos. Mums reikėjo susisiekti su platintojais. Platintojams reikėjo įvertinti, kokius filmus turi paruoštus, kada juos gali išleisti, susiderinti tuos dalykus su tarptautiniais filmų agentais. Tiesiog užtrunka šiek tiek šie procesai.

REKLAMA

Šiandien jau žinome, kad atidarymo savaitgalį bus galima žiūrovams rinktis iš 8–10 filmų, tai yra labai gerai, nes po pirmojo karantino nutiko taip, kad buvo tiesiog filmų vakuumas. Atsidaryti atsidarėme, bet nebuvo, ką rodyti. Šiuo metu rodyti bus, ką bet būtent turime susiruošti, susidėlioti“, – komentuoja A. Balžekienė.

G. Plytnikas sako, kad paprastai suorganizuoti, jog vienas filmas būtų rodomas kino teatre, užtrunka apie mėnesį. Dabar per dar trumpesnį laiką žiūrovams planuojama parengti apie 10 filmų.

„Kai platintojas nusprendžia, kad tą filmą rodys toje ir toje teritorijoje, valstybėje, mažiausiai mėnesio reikia komunikaciją parengti, pačias filmo medžiagas adaptuoti su subtitrais, su viskuo. O mums gi niekas nesakė iš anksto, kada planuotis atsidarymą. Iš pradžių buvo kalbama, paskui dingo, paskui staiga paukšt pirmadienį atsidarykit. Tai čia tas pats, kas į gaisrą nuogam“, – sako G. Plytnikas.

REKLAMA

„Forum Cinemas“ vadovas džiaugiasi esančia filmų pasiūla ir sako, kad atsivėrus kino teatrams, žiūrovams galės pasiūlyti įvairių juostų.

„Kiek buvau nukabinęs nosį praeitų metų birželį, kai reikėjo atsidaryti, o nebuvo kuo. Tada mes vien tik programos surinkimui mėnesį sugaišome nuo leidimo pradėti dirbti. Tai šįkart, kadangi filmų iš pernai metų daug persikėlė ir ne visus juos išpardavė internetas, mažiausiai su 10 filmų parinktų naujienų, premjerų, kurios pasirodys pirmą kartą viešai, bus apie 10.

Bandome komplektuoti taip, kad būtų ir Oskarų nominantai, ir veiksmo filmai, ir komedijų, ir dramų, ir „Kino Pavasario“ programa, kuri nebuvo parodyta online, palikta kino teatrams, tikintis, kad jie pajudės. Žiūrėti tikrai bus ką“, – sako G. Plytnikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pelno nelaukia dar ilgai

Kino teatrai sako, kad dirbti kino sales užpildant 30 proc. žiūrovų neapsimokės, tačiau padėtis šiuo metu yra tokia, kad geriau dirbti taip, nei nedirbti iš viso.

„Jeigu situacija būtų tęsusis toliau, tai nežinau, kaip būtume kalbėję. Jau dabar, kad mums leidžia veikti 30 proc. pajėgumu, nereiškia, kad nuo šiol mums pradės gerai sektis. Yra tik 30 proc. pajėgumas. Nuomos kaštai lieka, darbuotojai nebebus prastovose, o juos atšaukę iš prastovų turėsime mokėti atlyginimus.

Visa kino rinka vieningai sutinka, kad vis tiek reikėjo pradėti kad ir tokiu dar tikrai ne tobulu scenarijumi, bet kad pradėtų judėti vandenys, kad žmonės grįžtų. Tikimės, kad per tą laiką vakcinuosis kuo daugiau žmonių, susirgimų nedidės, o mažės, kad ilgainiui galėsime grįžti į bent 50 proc. užpildymą ir, galų gale, į 100 proc.“ – komentuoja A. Balžekienė.

REKLAMA

G. Plytnikas teigia, kad iš pradžių kino teatrai prašė leisti dirbti bent 50 proc. pajėgumu, mat šitaip kino teatrai dirba ne vienoje užsienio šalyje.

„Yra skandinaviška patirtis, jie dirba truputį mažiau, truputį daugiau pasireguliuoja. 50 proc. net ir su paramom ir su pašalpom galima išgyventi. 30 proc. mes čia dabar taip pasiilgę dirbti, kad geriau šitaip nei niekaip – taip situaciją pavadinčiau.

Iš tiesų, nesinori iš namų išeiti? Jau dantys braška. Tuo labiau, kad kino teatras su pasauliniais įrodymais yra viena saugiausių vietų būti viešoje erdvėje dėl savo tūrio, ventiliacinių savybių ir t.t. Bandėme pasakyti, kad kino teatrų net ir uždaryti nereikėjo, bet kita metodika buvo pasirinkta, buvome uždaryti, kai daugelyje šalių kino teatrai dirbo“, – komentuoja G. Plytnikas.

REKLAMA

Kino teatruose, kaip įprasta, žiūrovai pasimėgauti užkandžiais ir gėrimais kol kas negalės, mat kino teatrams maistu prekiauti uždrausta. Vieša paslaptis, kad kino teatrai didelę dalį pajamų gaudavo prekiaudami užkandžiais.

„Manau, čia iš tos prezumpcijos laikoma, kad reikia kaukes dėvėti, jas reikia dėvėti visur ir visada. Matyt, kol restoranų uždarose erdvėse neatidarys, tai ir mums tą maistą matyti kaip savo ausis. Nesinori net įtikinėti ir suprantame, kad kiekvienam individualiai nepritaikysi, į kiekvieno nurodymus nebus atsižvelgta, bandoma vidurkius išvesti žmonių, kurie tai daro. Mes jau susitaikėme, kad šiame etape pagaliau galime pradėti dirbti, bala nematė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesą sakant, ar su maistu, ar be maisto, žodį pelnas dar metams pamiršti reikia, jau nekalbant apie išsilaižymą nuostolių, kuriuos turime. Apie pelnus galime kalbėti po dviejų metų“, – sako G. Plytnikas.

2020-aisiais Lietuvos kino teatrai pardavė 1 533 084 bilietus, iš bilietų gautos pajamos siekė 8 475 003 eurus.

2019-aisiais Lietuvos kino teatrai pardavė 4 151 713 kino bilietus, iš jų gavo 22 511 628 eurus.

Pernai balandį, gegužę ir gruodį kino teatrai nepardavė nei vieno bilieto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų