Grynųjų pinigų persiuntimo bendrovė „Western Union" rado patogią vietą įkurti savo klientams teikiamų paslaugų centrą - Lietuvą.
Premjero Andriaus Kubiliaus patarėjų komanda toliau investuoja į užsienio investuotojus, kuriems už pabuvimą mūsų šalyje dosniai atsilyginama.
Lietuvoje nedarbui jau pasiekus katastrofinį lygį, Vyriausybė įsipareigojo net 6,5 mln. litų iš valstybės biudžeto ir ES mums skirtų lėšų sumokėti pinigų siuntimo bendrovei, kuri įsipareigojo įkurti apie 200 laikinų darbo vietų.
„Pagal investicijų sutartį jie yra įsipareigoję įdarbinti mažiausiai 200 žmonių penkeriems metams", - vakar džiaugėsi A.Kubiliaus patarėjas ekonomikai ir finansams Mykolas Majauskas.
„Respublikos" paklaustas, kiek iš šių dviejų šimtų žmonių, dirbsiančių užsienio kompanijai, bus Lietuvos piliečių, M.Majauskas atsakė: “Nežinau, bet tikiuosi, kad jų bus dauguma".
Pasiteiravus, ar būsimieji „Western Union" darbuotojai bus kvalifikuoti, tačiau darbo netekę informacinių technologijų specialistai, ar užsieniečiai sau reikalingus žmones tiesiog perims iš kitų įmonių, patarėjas M.Majauskas sakė taip pat nežinantis detalių.
„Aš tikiuosi, kad ten dirbs ir bedarbiai, ir universitetų studentai, ir tie, kurie kitose įmonėse uždirbdavo daug mažiau, - paaiškino M.Majauskas. - Tiesa, kokius atlyginimus mokės „Western Union", aš nežinau, bet norėtųsi tikėtis, kad jie bus tikrai didesni už šalies atlyginimų vidurkį".
Už atėjimą į Lietuvą penkeriems metams investuotojui - kompiuterių bendrovei IBM - Vyriausybė įsipareigojo sumokėti net 210 mln. litų, o už tai, kad Vilniuje laikinai veiktų „Barclays" banko informacinių technologijų padalinys - apie 6 mln. litų.
Julius GIRDVAINIS