• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Krašto apsaugos ministerijos (KAM) parengtam karių sąlygų gerinimo paketui, kuris leistų padidinti atlyginimus ir išmokas.

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Krašto apsaugos ministerijos (KAM) parengtam karių sąlygų gerinimo paketui, kuris leistų padidinti atlyginimus ir išmokas.

REKLAMA

KAM teigimu, paketas turėtų padidinti profesinės karo tarnybos patrauklumą, gerinti karių tarnybos sąlygas ir didinti Lietuvos kariuomenės pajėgumus.

Anot jos, pokyčiai reikalingi norint iki pilno operacinio pajėgumo išvystyti atkurtą Pirmąją nacionalinę diviziją.

Ministerijos anksčiau pateiktais skaičiavimais, įgyvendinus visus teikiamus pasiūlymus, nuo liepos 1-osios realus karių atlyginimas turėtų didėti ne mažiau kaip 200 eurų „į rankas“ per mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo 2025 metų liepos siūlomiems pakeitimams įgyvendinti gali prireikti apie 18,2 mln. eurų.

Siūlyme buvo numatyti pakeitimai ir 2026–2028 metų biudžetuose, tačiau, krašto apsaugos ministrės Dovilės Šakalienės prašymu, trimetės projekcijos buvo išimtos.

REKLAMA

„Atsižvelgiant į tai, kaip vyksta mokestinės reformos svarstymas Seime, su kuriuo yra tiesiogiai susijęs biudžetas skiriamas krašto apsaugai, tai kol kas prašyčiau išimti ir tikiuosi, kad rudenį galėsime svarstant trimetį biudžetą grąžinti“, – posėdyje trečiadienį sakė D. Šakalienė.

Ministrai šiam prašymui pritarė.

Siekiant pilnai užpildyti brigadas ir kitus karinius vienetus, kurie ir sudarys Pirmąją diviziją, kariams bus didinami atlyginimai bei išmokos, daugiau mokama už dalyvavimą lauko pratybose.

REKLAMA
REKLAMA

Bus skatinami ir kariai, pasirinkę žvalgybininko kelią, jiems siūloma mokėti priedus už karinį pasirengimą žvalgybai, skatinti ilgiau pasilikti tarnyboje.

KAM numačiusi didinti profesinės karo tarnybos karių atlyginimo koeficientus septyniais procentais. Taip pat siūloma didinti karių priedo už ypatingą pareigų specifiką dydžius, už specialiąsias operacijas ir karinį rengimąsi joms – siūloma didinti priedo koeficientą nuo 0,37 iki 0,57 bazinio dydžio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Priedus, kurie mokami už dalyvavimą lauko pratybose, siūloma padidinti nuo 0,37 iki 0,8 bazinio dydžio.

Įstatymo pakeitime taip pat siūloma papildyti profesionaliosios karo tarnybos karių tiesiogiai vykdomų pareigų, susijusių su ypatinga pareigų specifika, šias pareigas atitinkančių priedų dydžių sąrašą naujomis pareigomis, taip pat – mokėti priedą už specialiąją žvalgybą ir karinį parengimą žvalgybai.

REKLAMA

Numatyti ir priedai kariams už tiesioginį Lietuvos oro erdvės stebėjimą, ginkluotės valdymą bei kontroliavimą kovinio budėjimo metu, kaip ir priedai už tarnybinių užduočių vykdymą ilgą laiką kitoje tarnybos vietoje Lietuvos teritorijoje. Už tai siūloma skirti 0,11–0,21 bazinio dydžio priedą.

Už budėjimą taikos meto užduočių vykdymo pajėgose siūloma mokėti 0,11 bazinio dydžio priedą.

REKLAMA

Siekiant didinti žvalgybos tarnybos patrauklumą, siūloma suvienodinant žvalgybos pareigūnams, tarnaujantiems pagal profesinės karo tarnybos ir žvalgybos pareigūno tarnybos sutartis: taikyti integracijos į darbo rinką pabaigus tarnybą socialines garantijas, nustatyti išmokas už kiekvieną penkerių metų tarnybos laikotarpį, atsižvelgiant į tarnybos vertinimo rezultatus, nustatyti kitas socialines garantijas, kurios yra taikomos profesinės karo tarnybos kariams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įstatymo pakeitime taip pat numatoma, kad krašto apsaugos ministras arba įgaliotas asmuo, atsižvelgdamas į krašto apsaugos sistemos poreikius, gali pratęsti kario profesinę karo tarnybą, sulaukus išleidimo į atsargą amžiaus, pagal terminuotą profesinės karo tarnybos sutartį ne ilgiau kaip ketveriems metams.

Taip pat siūloma ilginti ir perkėlimo į dimisiją amžių. Profesinės karo tarnybos karių perkėlimo į dimisiją amžių ilginant nuo 60 iki 65 metų, toks pat ilginimas siūlomas ir atsargos kariams.

Įstatymo pakeitimus Seimui ketinama pateikti dar šioje pavasario sesijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų