Vyriausybė pateikė senėjimo mažinimo ataskaitą
Vyriausybė šiandien pasitarime pritarė Nacionalinės gyventojų senėjimo pasekmių įveikimo strategijos įgyvendinimo 2005-2006 metų priemonių įgyvendinimo ataskaitai.
Ataskaitoje nurodyta, kad per praėjusius dvejus metus buvo ženkliai padidintos socialinio draudimo pensijos ir valstybinės šalpos išmokos, daugiau vyresnio amžiaus asmenų įsijungė į pensijų kaupimo sistemą. Taip pat buvo sudarytos geresnės prielaidos vyresniems žmonėms įsidarbinti, tobulinti kvalifikaciją, įsigyti naujų darbo įgūdžių. Dėl to padidėjo šių asmenų užimtumo lygis.
Didesnės sanglaudos pasiekta ir teikiant vyresnio amžiaus asmenims sveikatos bei socialines paslaugas: buvo plėtojama pirminė sveikatos priežiūra, slauga ir palaikomasis gydymas, padidėjo dienos socialinės globos paslaugų namuose apimtys.
Be to, pagerėjo aplinkos (būsto, visuomeninio transporto) pritaikymas specialiųjų poreikių turintiems asmenims. Pradėtos įgyvendinti prevencinės programos ir priemonės, padedančios apsaugoti atokiau gyvenančius vyresnio amžiaus asmenis nuo smurto ir prievartos. Daugiau lengvatų ir paslaugų vyresniems žmonėms teikė kultūros įstaigos.
Sprendžiant aktualius vyresnio amžiaus asmenų klausimus, plačiau buvo bendradarbiaujama su šių asmenų nevyriausybinėmis organizacijomis. Daugiau dėmesio buvo skiriama vyresnio amžiaus žmonių teigiamo įvaizdžio formavimui.
Su ataskaita išsamiau bus galima susipažinti, kai ji bus patalpinta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėje www.socmin.lt.
Nacionalinėje gyventojų senėjimo pasekmių įveikimo strategijoje analizuojamos su gyventojų senėjimu Lietuvoje susijusios problemos, suformuluoti tikslai, kuriais siekiama sušvelninti senėjimo pasekmes, uždaviniai ir jų įgyvendinimo veiksmai.
Nacionalinės gyventojų senėjimo pasekmių įveikimo strategijos įgyvendinimo 2005-2013 m. priemonėmis numatoma garantuoti pakankamas pajamas senatvėje; orientuoti darbo rinką taip, kad joje kuo ilgiau būtų panaudojami vyresnių žmonių įgyti profesiniai gebėjimai, kad būtų įgyvendintas mokymosi visą gyvenimą principas; skatinti kartų solidarumą; remti asmenis ir bendruomenes, globojančias vyresnio amžiaus žmones; numatoma galimybė išplėsti vyresnio amžiaus žmonių dalyvavimą visuomenės gyvenime, užtikrinti jų galimybes gyventi savarankiškai.