• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viešojo saugumo tarnybai (VST) prie Vidaus reikalų ministerijos, palyginti su 2009-aisiais, šiemet skirta 7 procentais mažiau lėšų. Mažėjo finansavimas ir pernai, bet, anot VST vado generolo Sergejaus Madalovo, tarnybos pareigūnai ir toliau pasirengę tarnauti Lietuvai, mobilizuodami visas pajėgas, efektyviau išnaudodami turimus resursus bei jausdami atsakomybę.

REKLAMA
REKLAMA

"2009 metai buvo sudėtingi visai Lietuvai. Ne išimtis ir mūsų tarnyba, - sakė generolas pirmadienį surengtame VST pareigūnų ataskaitos susirinkime. - Atsižvelgdami į situaciją, koregavome tarnybos pareigūnų parengimą, tobuliname sąveiką su policija (vyko bendros pratybos, treniruotės), esame nusiteikę tobulinti ir tarnybos valdymo sistemą".

REKLAMA

Nemažai dėmesio tarnybos vadovybės ataskaitoje skirta finansavimo klausimams. Pažymėta, jog daugiausia - 40 proc. - VST pareigūnų veiklos tenka konvojavimui. Dažnai sulaikytų ar nuteistų asmenų palydėjimas iš Vilniaus į Kauną, Klaipėdą, kitus miestus ar atvirkščiai suryja nemažai tarnybos transportui skirtų lėšų. Nepigiai kainuoja ir ekstradicijos funkcija, kai tenka svetimose šalyse nusikaltusius Lietuvos Respublikos piliečius parlydėti iš užsienio (tarnybai kainuoja lėktuvų bilietai, laikina gyvenamojo ploto nuoma, bagažo pervežimas).

REKLAMA
REKLAMA

Pernai, anot VST vado pavaduotojo pulkininko Jono Zautros, buvo pervežti 39369 konvojuojamieji. Šiemet jų gali būti daugiau, todėl vien transportui planuojama išleisti 860 tūkst. litų. Visos transporto išlaidos tarnybai 2009-aisiais atsiėjo per 2 mln. litų.

"Kartais dėl 100 litų nuostolio taikoma ekstradicija, skelbiama paieška, reikalaujama išduoti nusikaltusį asmenį. O tos ekstradicijos išlaidos dešimtimi tūkstančių litų gula ant Viešojo saugumo tarnybos pečių", - pastebėjo ataskaitos susirinkime dalyvavęs Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo nuomone, būtent transportui skirtų lėšų tarnybai pataupyti būtų galima ir drauge su teismais ar kitomis suinteresuotomis institucijomis aptarus bei iš anksto suderinus (kiek tai įmanoma) konvojavimo maršrutus, dažnumą bei kitus opius klausimus.

REKLAMA

Vidaus reikalų viceministro Stanislovo Liutkevičiaus įsitikinimu, būtų galima racionaliau naudoti ir valstybinės reikšmės objektų apsaugai skirtas lėšas. "Pavyzdžiui, Palangoje oro uostą laikinai saugo sienų apsaugos tarnybos pareigūnai. Netrukus turėtų atsirasti pajūryje Viešojo saugumo tarnybos padalinys. Bet kol kas jis neturi ten jokių patalpų - gal Klaipėdos savivaldybės meras galėtų pagelbėti tarnybai. O oro uosto apsaugai etatus VST galėtų perimti iš pasienio tarnybos, nes liko laisvų pareigūnų, kai nebereikia saugoti sienų su Latvija ar Lenkija", - aiškino viceministras.

Seimo komiteto pirmininko S. Šedbaro teigimu, Viešojo saugumo tarnyba veikia aktyviai ir ji galėtų būti puikus pavyzdys kitoms institucijoms, kaip, nepaisant sunkmečio, tinkamai vykdyti savo funkcijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų