• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

VSD pranešėjo komisija: žvalgybos vadovas klaidino, Pernavas piktnaudžiavo pareigomis

Nausėda pažeidė priesaikos nuostatas

Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo Tomo Gailiaus istoriją tyrusi Seimo komisija teigia, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Linas Pernavas piktnaudžiavo pareigomis neteikdamas duomenų parlamentarams, o VSD direktorius Darius Jauniškis teikė klaidinančią informaciją.

Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo Tomo Gailiaus istoriją tyrusi Seimo komisija teigia, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Linas Pernavas piktnaudžiavo pareigomis neteikdamas duomenų parlamentarams, o VSD direktorius Darius Jauniškis teikė klaidinančią informaciją.

REKLAMA

Tokią išvadą komisija siūlo patvirtinti visam Seimui, ji registruota antradienį.

„STT vadovas L. Pernavas, atsisakydamas komisijai pateikti prašomą kriminalinės žvalgybos informaciją, piktnaudžiavo savo pareigomis, savo veiksmais sukūrė situaciją, kai buvo bandoma paneigti Seimo – Tautos atstovybės – įgaliojimus“, – teigiama parlamentinio tyrimo išvados projekte.

Apie VSD vadovą projekte rašoma, kad „D. Jauniškis ,liudydamas komisijai, teikė klaidinančią, tikrovės neatitinkančią informaciją“.

REKLAMA
REKLAMA

Jauniškis talkino Nausėdai, rinkdamas informaciją apie kandidato aplinką

Komisijos išvadose teigiama, kad surinkta medžiaga patvirtina, jog VSD direktorius D. Jauniškis 2019 m. prezidento rinkimų metu rinko žvalgybos informaciją apie tuomečio kandidato G. Nausėdos aplinką – jo komandos, štabo narius, rėmėjus. Pažymima, kad parlamentinė komisija neturėjo galimybės patikrinti, ar VSD tuo pačiu laikotarpiu rinko informaciją ir apie kitus kandidatus ar jų aplinką.

REKLAMA

Išvadų nutarimo projekte taip pat nurodoma, jog tyrimo medžiaga leidžia daryti išvadą, jog VSD surinkta informacija galėjo būti atskleista tretiesiems asmenims – taip pat ir G. Nausėdai.

„Komisijos surinkti duomenys leidžia teigti, kad VSD direktoriaus D. Jauniškio surinkta informacija apie kontržvalgybines rizikas keliančius asmenis galėjo būti neteisėtai atskleista asmenims, kurie neturėjo teisės su ja susipažinti, tuometiniam kandidatui 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimų kampanijoje dalyvavusiam Gitanui Nausėdai“, – rašoma tyrimo išvadose.

REKLAMA
REKLAMA

Antradienį registruotame išvadų protokole teigiama, kad neatvykdamas į komisijos posėdį pateikti paaiškinimų bei neatsakydamas į klausimus raštu G. Nausėda kliudė Seimui vykdyti savo konstitucines funkcijas. Priduriama, kad tokiu būdu prezidentas pažeidė Konstituciją ir priesaikos nuostatas gerbti ir vykdyti įstatymus.

„Komisija konstatuoja, kad Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos atsisakymas liudyti Komisijai nesuderinamas su Konstitucija, Prezidento duota priesaika ir įstatymais“, – rašoma tyrimo išvadoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo komisija: už pranešėjo tapatybės atskleidimą atsakingas VSD vadovas

Už pranešėjo Tomo Gailiaus tapatybės atskleidimą „tiesiogiai atsakingas“  Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis, nusprendė šią istoriją tyrusi Seimo komisija.

„VSD vadovas D. Jauniškis yra tiesiogiai atsakingas už pranešėjo T. Gailiaus tapatybės atskleidimą, darė neigiamą poveikį pranešėjui“, – rašoma antradienį registruotose parlamentinio tyrimo išvados projekte.

Dokumente taip pat nurodoma, kad D. Jauniškis nesiėmė jokių veiksmų, jog T. Gailius nepatirtų neigiamo poveikio VSD.

„Priešingai – siekė inicijuoti Generalinėje prokuratūroje ikiteisminius tyrimus, kurie yra susiję su T. Gailiaus kreipimesi nurodytos informacijos atskleidimu“, – teigiama dokumente.

Nesvaičiokit konservos
Nesvaičiokit konservos
Nuo kada konservai Tautos atstovybė? Ir kodėl konservų komisijos išvadas turi tvirtinti visas Seimas jei jie toje komisijoje nedalyvavo?
Įdomu. O tai neprieštarauja 109 Konstitucijos straipsniui:
"Teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai."
Parnava spirt lauk tiesiai į prieglauda. Jis dar ir korumpuotas. Tai jis už mokesčių mokėtojų pinigus samdesi kultorizmo trenerį. Tai jis bardaka padarė policijoje. Nauseda paaukstino išsiuntė į JK. Ir dabar paskyrė STT vadų. Geras ejimas žirgu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų