Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią parą pasienyje su Baltarusija apgręžti septyni migrantai, vienam asmeniui suteikta medicininė pagalba, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Praėjusią parą pasienyje su Baltarusija apgręžti septyni migrantai, vienam asmeniui suteikta medicininė pagalba, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

REKLAMA

Pasak tarnybos., dėl humanitarinių priežasčių ketvirtadienį į šalį įleistų užsieniečių nebuvo.

„Vienas migrantas nuvežtas į gydymo įstaigą po to, kai vadinamieji savanoriai vėl, įtariama, slėpė nuo pasieniečių jo buvimo vietą ir galimai laiku nepasirūpino, kad žmogui pagalba būtų suteikta kuo greičiau“, – teigia VSAT.

Pasak tarnybos, Sirijos piliečio pasą turintis vyras ketvirtadienį vakarop aptiktas miške Varėnos rajone, pasienio su Baltarusija ruože, gavus informacijos iš nevyriausybinių organizacijų.

„Apie žmogaus buvimo vietą žinoję ir neaiškių tikslų siekę savanoriais save vadinantys asmenys panoro patys pirmiau pasiekti nuošalią vietovę Varėnos rajone bei surengti dar vieną, įtariama, parodomąją „gelbėjimo operaciją“. Tik vėliau apie įvykį buvo informuoti pasieniečiai ir medikai“, – teigia tarnyba.

REKLAMA

Medikams atvykti į atokią miškingą vietovę prireikė laiko, medikai sirą išgabeno į ligoninę, ten jis praleido naktį iš penktadienio į šeštadienį ir tebebuvo ryte.

VSAT teigimu, vieta, kur rastas migrantas, yra pasienio ruožo teritorijoje, kur yra paskelbta nepaprastoji padėtis. Į šį ruožą asmenų patekimas yra negalimas, išskyrus kelias išimtis, todėl minėtiems savanoriams skirtos administracinės baudos po 100 eurų.

Pasak VSAT, penktadienio naktį ties Lazdijų rajonu prie sienos Baltarusijos pusėje taip pat buvo iššauti du šūviai. Tarnybinių ginklų pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje tebevykdoma sustiprintu režimu.

Tuo metu Latvijoje, pasak VSAT, toliau stebimas išaugęs bandymų kirsti sieną iš Baltarusijos skaičius –penktadienį latvijos pareigūnai neįleido 57 migrantų, ketvirtadienį – 103. 

Nuo rugpjūčio pradžios Lietuvos pasieniečiai apgręžė daugiau nei 8 tūkst. užsieniečių, tačiau kai kuriais atvejais tai gali būti pakartotinai sieną kirsti bandę tie patys žmonės.

Iki sausio vidurio Lietuvos pasienyje su Baltarusija paskelbta nepaprastoji padėtis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų