• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį vykstant prezidento rinkimų antrajam turui Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) gavo apie 70 rinkėjų užklausų, nusiskundimų, tačiau galimo rinkėjų papirkimo atvejų nebuvo fiksuota.

Sekmadienį vykstant prezidento rinkimų antrajam turui Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) gavo apie 70 rinkėjų užklausų, nusiskundimų, tačiau galimo rinkėjų papirkimo atvejų nebuvo fiksuota.

REKLAMA

Tai pirmadienį spaudos konferencijoje Seime, komentuodama rinkimų rezultatus, sakė VRK pirmininkė Lina Petronienė.

„Labai norėčiau tikėti, kad rinkėjai yra sąmoningesni. Pagal gaunamus pranešimus tikrai matome, kad dalis rinkėjų yra sąmoningesni. Kitas dalykas, aš manau, kad Lietuvos prezidento rinkimai, rinkimai į Europos Parlamentą, referendumai, kai apygarda yra visa Lietuva ir kandidatų mažiau, tai, matyt, ir tas bandymas papirkti yra gerokai mažesnis”, – sakė L. Petronienė.

Pasak jos, tokių atvejų sumažėjo ir per 2023 m. vykusius savivaldos rinkimus.

Gauta signalų dėl balsuoti atvykusių neblaivių rinkėjų  

VRK pirmininkės L. Petronienės teigimu, sekmadienį rinkėjai teiravosi dėl galimybės balsuoti kitose rinkimų apylinkėse, užsienyje, skundėsi, kad balsuojant pirmą kartą negavo Konstitucijos. Taip pat jie kreipėsi dėl išorinės reklamos, dėl agitacijos socialiniuose tinkluose.

REKLAMA
REKLAMA

„Ne visos situacijos buvo pažeidimai. (…) Daugumai rinkėjų buvo atsakyta iš karto. Yra kelios situacijos, kur reikės didesnio tyrimo”, – sakė L. Petronienė.

REKLAMA

Pasak jos, buvo gauta keletą signalų dėl balsuoti atvykusių neblaivių rinkėjų, dėl vieno neblaivaus rinkimų stebėtojo, kuriam buvo panaikintas stebėtojo pažymėjimas.

„Taip pat buvo nusiskundimų dėl agresyvių asmenų rinkimų apylinkėse. Rinkimų komisijos kvietė policijos pareigūnus. Buvo keletas bandymų sugadinti balsadėžių plombą, tačiau komisija iš karto naujai užplombavo ir balsavimo procesas nebuvo sutrukdytas,” – sakė L. Petronienė.

REKLAMA
REKLAMA

Per antrą rinkimų turą buvo ir nenumatytų situacijų, pavyzdžiui, kai rinkimų apylinkėse dingo elektra.

„Viena apylinkė turėjo elektros generatorių, dvi turėjo nešiojamus pilnai pakrautus kompiuterius. Todėl  balsavimo procesas nebuvo sutrukdytas”, – sakė L. Petronienė.

Suskaičiavus visų 1895-ių rinkimų apylinkių antrojo prezidento rinkimų turo balsus, perrinktas šalies vadovas Gitanas Nausėda užtikrintai pelnė pergalę.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, G. Nausėda surinko 74,43 proc. rinkėjų balsų, premjerė Ingrida Šimonytė sulaukė 24,06 proc. rinkėjų palaikymo.

Galutinius Prezidento rinkimų rezultatus VRK ketina patvirtinti šeštadienį.

zubai baisus pas boba,galetu ir pasiremontuoti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų