„Karas Ukrainoje naikina tiek žmonių likimus, tiek šalies ekonomiką, todėl nuo pat karo pradžios stengiamės padėti, kiek galime. Šis aukšto lygio pripažinimas įrodo, kad mūsų pastangos prasmingos. Ir toliau dirbsime su Ukrainos Vyriausybe, kad po karo Ukraina taptų labiau klestinti, labiau išsivysčiusi nei bet kada iki šiol“, – sako A. Armonaitė.
Ministrės iniciatyva Lietuvoje pradėta koordinuoti Ukrainos atstatymą, o liepos viduryje Ekonomikos ir inovacijų ministerija inicijavo ir Vilniuje surengė tarptautinę konferenciją „Rebuild Ukraine“, kurioje numatytos gairės dėl Ukrainos infrastruktūros ir ekonomikos atkūrimo. A. Armonaitė balandį lankėsi Kyjive, kur aptarė būdus, kaip padėti stiprinti Ukrainos ekonomiką.
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva Ukrainos verslams, kurie po šių metų vasario 24 d. nusprendė pradėti veiklą mūsų šalyje, Lietuva moka subsidijas už įsikūrimą ir darbo vietų kūrimą. Be to, pagal paskolų priemonės „Startuok“ pakeitimus Ukrainos piliečiai ir verslai, norintys pradėti veiklą mūsų šalyje, gali gauti trečdaliu mažesnes palūkanas verslo pradžiai ar apyvartinėms lėšoms. Pagalba teikiama ir šalies įmonėms, patiriančioms sunkumų dėl Rusijos invazijos į Ukrainą.
Reaguodama į karą Ukrainoje ir galimą didelį pabėgėlių skaičių, Lietuva skubiai supaprastino imigracijos į šalį, prieglobsčio prašymo, leidimo gyventi suteikimo ir įsidarbinimo taisykles Ukrainos piliečiams. Be to, nuo š. m. liepos 1 dienos kompensuojamos trūkstamų aukštos kvalifikacijos specialistų pritraukimo išlaidos, ši priemonė pritaikyta ir nuo karo bėgantiems specialistams iš Ukrainos.
V. Zelenskis Ukrainos taikos apdovanojimą įsteigė šių metų pradžioje. Jis gali būti įteiktas įmonėms, vyriausybėms ar politikams, remiantiems Ukrainą jos kare su Rusija, taip pat tarptautinėms kompanijoms, pasitraukusioms iš Rusijos rinkų.
„Google“ buvo pirmoji įmonė, kuriai gegužę buvo įteiktas šis taikos apdovanojimas. Apdovanojimus taip pat gavo šios įmonės: „Microsoft“, „Amazon“, „Mastercard“, „Oracle“.