Vokietijos ministro teigimu, Lietuvos pozicija yra ypač svarbi atsižvelgiant į tai, kad kai kurie kitų šalių politikai „visiškai atsiriboja nuo bendro europietiško sprendimo“.
„Linai, noriu labai padėkoti už tavo indėlį vienuose iš tikriausiai sudėtingiausių debatų Europoje, kuriuos mes vedame ir kuriuos tikriausiai vesime artimiausius kelerius metus - tai yra migracijos klausimas“, - spaudos konferencijoje sakė F.W.Steinmeieris, kreipdamasis į Lietuvos užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių.
„Nei Vokietijoje, nei Lietuvoje nėra paslaptis, kad labai sunku surasti bendrą susitarimą šiuo klausimu. Yra nuomonių, kurios visiškai atsiriboja nuo bendro europietiško sprendimo. Man visada buvo aišku, kad Lietuva laikosi atvirumo politikos ir tai yra labai svarbu šiuo laikmečiu, kai derėtis yra taip sunku“, - kalbėjo Vokietijos diplomatijos vadovas.
Lietuvos vyriausybė sutiko dalyvauti ES pabėgėlių perskirstymo programoje ir per dvejus metus priimti per tūkstantį pabėgėlių iš tokių šalių kaip Sirija ir Irakas, tačiau kol kas nepritaria Briuselio raginimams ateityje nustatyti privalomas kvotas.
Kaimyninės Lenkijos valdančiosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) lyderis Jaroslawas Kaczynskis (Jaroslavas Kačinskis) savo ruožtu pareiškė, kad jo šalis nepriims nė vieno pabėgėlio dėl saugumo grėsmių.