Virš Lietuvos praskirs JAV bombonešis: pasakė, kada pakelti akis į dangų

Trečiadienį virš Lietuvos praskris JAV bombonešis B-1B, lydimas NATO oro policijos naikintuvų, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Skrydis virš Vilniaus numatytas 14.30 val. Šis skrydis yra iš anksto koordinuotos JAV su kitų NATO sąjungininkių pajėgomis vykdomos treniruotės dalis.

„Šiuo skrydžiu mūsų transatlantinė partnerė JAV dar kartą parodė NATO solidarumą, vienybę, kolektyvinės gynybos įsipareigojimus sąjungininkams ir gebėjimą operatyviai reaguoti į grėsmes, kaip vieną iš atgrasymo priemonių“,  –  sako krašto apsaugos ministras  Arvydas Anušauskas.

Pasak JAV ambasadoriaus Lietuvoje Roberto Gilchristo, ši treniruotė rodo, kad Aljansas išlieka pasirengęs ir pasiryžęs vykdyti įsipareigojimus abipus Atlanto.  

Toks iš anksto suplanuotas JAV bombonešio skrydis vyks ir virš Estijos bei Latvijos. Šiuose veiksmuose taip pat dalyvaus  Danijos bei Švedijos orlaiviai. 

Tai ne pirmas kartas, kai JAV strateginiai bombonešiai atlieka tokias treniruotes virš Baltijos šalių ir kitų NATO sąjungininkių.  Praėjusių metų  rugpjūtį  JAV strateginiai bombonešiai su kitų sąjungininkų naikintuvais  praskrido virš visų 30 NATO valstybių Europoje ir Šiaurės Amerikoje.    

Nuo 2018 metų JAV atliko daugiau kaip 200 strateginių bombonešių treniruočių kartu su NATO sąjungininkais, taip pat ir Lietuvos kariais, kai skrydžiai vyko virš Lietuvos. 


Rašyti komentarą...
J
Jadze
2021-03-03 12:47:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau mes visi išbėgo veizet, visas kaimas, sakom gal laisvės antra saulė mums parnes šitas bambardyrius, žiūrim nua ryto kaklus ištiesė, jo kaip nesimato taip nesimato, galėtų pas mus nusileist, gal kokia zine gera duas, nes sėdim pririšti savo trobelės kelintas jau menua
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų