Renginių organizatorių teigimu, gegužės 17 dieną sueina lygiai 30 metų, kai Kinijos pareigūnai areštavo ir nežinoma kryptimi išgabeno XI Pančen Lamos inkarnacija paskelbtą šešerių metų Geduną Čiokj Nijimą bei jo šeimos narius.
Šis šešiametis berniukas yra laikomas jauniausiu politiniu kaliniu pasaulyje.
Piketo metu aktyvistai ragins išlaisvinti Kinijos valdžios pagrobtą Pančen Lamą bei jo artimuosius.
Manoma, kad šiuo metu Tibete yra sulaikyta ir įkalinta nuo 500 iki 2 000 politinių kalinių.
Piketuotojai penktadienį atkreips dėmesį ir į aukšto Tibeto religinio lyderio tulku Rigzino Hungkaro Dordžė mirtį, praėjus savaitei po Kinijos valdžios suorganizuoto jo sulaikymo.
Aktyvistais reikalaus Kinijos bei Vietnamo valdžių laikytis tarptautinių teisinių savo įsipareigojimų ir užtikrinti patikimą ir nešališką garsaus mokytojo mirties aplinkybių tyrimą bei pat perduoti jo palaikus Lungnono vienuolynui.
ELTA primena, kad nors pasaulio bendruomenė ne kartą yra išreiškusi susirūpinimą dėl žmogaus teisių pažeidimų Tibete, Kinijos valdžia tai traktuoja kaip kišimąsi į jos vidaus politiką.
Nuo 2015 metų šimtai tūkstančių tibetiečių buvo „perkelti“ iš tradicinio gyvenimo kaime, į žemos kvalifikacijos ir mažai apmokamą darbą pagal programą, kuri apibūdinama kaip savanoriška, tačiau išties yra vykdoma priverstiniu būdu.
Solidarizuojantis su okupuota tibetiečių tauta jau daugiau kaip dvidešimt metų Vilniuje rengiamas Tibeto sukilimo minėjimas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!