Pasak kreipimąsi pasirašiusio Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario Povilo Pinelio, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariai V. Sinica ir A. Stankūnas puikiai suprato, kad jų veiksmai – neleistini.
„Akivaizdu, kad nelegaliai kabindami atminimo lentą kontroversiškai asmenybei Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariai V. Sinica ir A. Stankūnas siekė tyčia sukelti viešą ažiotažą ir atkreipti į save dėmesį. Jiems tai pavyko“, – sako P. Pinelis.
P. Pinelio manymu, A. Stankūno elgesys ne tik pamina tarybos nario priesaiką, bet taip pat turi administracinio nusižengimo požymių.
„Pirmiausia, pats lentos pakabinimas gali būti vertinamas kaip nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas. O trukdymas pareigūnams nuimti nelegaliai pakabintą lentą gali būti traktuojamas kaip pareigūnų teisėtų nurodymų ar reikalavimų nevykdymas. Tai – mažų mažiausiai du Administracinių nusižengimų kodekso straipsniai (…). Lauksime etikos sargų atsakymo, ar šiuo elgesiu nebuvo pažeista tarybos nario priesaika“, – tikina P. Pinelis.
ELTA primena, kad praėjusį sekmadienį po pietų „Grindos“ darbuotojai su policijos palyda atvyko nukabinti penktadienį, 1941 metų Birželio sukilimo išvakarėse, su savivaldybe nesuderintos ir ant Lietuvos apeliacinio teismo rūmų pakabintos kontraversiškai vertinamo pulkininko K. Škirpos atminimo lentos.
Ši atminimo lenta buvo pakabinta Nacionalinio susivienijimo iniciatyva.
Generolo atminimo stojus ginti kelioms dešimtims protestuotojų, pareigūnams juos nuo memorialo teko patraukti jėga. Galiausiai lenta buvo nukabinta.
Anksčiau pateiktose LGGRTC išvadose dėl K. Škirpos įvertinamas svarbus jo indėlis priešinantis sovietų okupaciniam režimui, tačiau pabrėžiama, jog 1940–1941 metais jo veikloje „būta ir antisemitizmo apraiškų“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!