• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rinkimų į Europos Parlamentą rezultatai pažėrė staigmenų – konservatoriai aplenkė socdemus, netikėtai sužibėjo Laisvės partija. Ar iš šių ir kitų partijų pasirodymo jau galime numatyti, kam šypsosis sėkmė Seimo rinkimuose?

Rinkimų į Europos Parlamentą rezultatai pažėrė staigmenų – konservatoriai aplenkė socdemus, netikėtai sužibėjo Laisvės partija. Ar iš šių ir kitų partijų pasirodymo jau galime numatyti, kam šypsosis sėkmė Seimo rinkimuose?

REKLAMA

Politologai aiškina – nors Seimo rinkimų rezultatai bus kitokie vien dėl didesnio aktyvumo, akivaizdu, kad kai kurioms per gerai apie save galvojančioms partijoms per likusius mėnesius teks gerokai paplušėti, jei nenori patirti fiasko. 

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Trečias kartas nemeluoja – šiuo posakiu, matyt, dabar labai nori tikėti socialdemokratai, dvi kadencijas iš eilės Seime sėdintys ant atsarginių suolo. Apklausų rezultatai tam palankūs – didžiausia Lietuvos politinė partija įsitvirtinusi reitingų viršūnėje. Tačiau Europos Parlamento rinkimuose reitingų lyderius aplenkė apklausų autsaideriai konservatoriai. Tad pasroviui į Seimą plaukiantys kairieji turi rimtą namų darbą. 

„Jiems sunkiai sekasi atvesti tuos savo „popierinius“ rinkėjus, kurie apklausose sako, kad už socdemus balsuotų, o kai reikia balsuoti, pasilieka namie“, – teigia politologas Ignas Kalpokas. 

REKLAMA
REKLAMA

Konservatoriai Europos Parlamento rinkimus laimėjo surinkę savo standartinius 20 procentų balsų. 

„Tai dar kartą patvirtina, kad konservatoriai turi labai ištikimą ir disciplinuotą rinkėją. Todėl Seimo rinkimuose jie gali tikėtis pakankamai daug balsų vien dėl to, kad jų rinkėjas visada ateis į rinkimus“, – sako politologas Lauras Bielinis. 

REKLAMA

Prastesnė žinia dešiniesiems – Seimo rinkimuose esant didesniam rinkėjų aktyvumui, ištikimo elektorato pergalei jiems veikiausiai neužteks. Be to, konservatoriai praradę.

Laisvės partijos prognozės

Gana nelaukta abiejų valdančiųjų liberalų partijų akistatos atomazga. Laisvės partija su Dainiumi Žalimu priešakyje ne tik įtikinamai nurungė Liberalų sąjūdį, šis vieną mandatą iškovojo vos per plauką. 

„Taip būna, kad legionieriai kartais atneša sėkmę, mes nuėjome kitu keliu, ėjome į rinkimus be legionierių, su savo politikais, savo žinomais veidais“, – teigia Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. 

REKLAMA
REKLAMA

„Liberalų sąjūdis turi tą pačią problemą, kaip ir socdemai. Reitingai jų kaip ir neblogi, bet jie nesujaudina savo rinkėjų tiek, kad ateitų tie rinkėjai prie balsadėžių. Tai čia irgi yra namų darbai prieš Seimo rinkimus“, – sako I. Kalpokas. 

O Laisvės partija po Europarlamento rinkimų – lyg ant sparnų. 

„Turime geras, stiprias pozicijas prieš Seimo rinkimus. Vis dėlto, tai ketvirtas rezultatas Lietuvoje šiuo metu, tai yra puikus rezultatas“, – teigia Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į Briuselį vyksiantis Žalimas net prognozuoja, kiek balsų laisviečiai sužvejos Seimo rinkimuose. Dabar jie surinko aštuonis procentus. Dainius Žalimas spėja, kad rinkimuose bus galima kalbėti ir „apie 10 proc. plius.“

Valstiečiai ir Vėgėlė

Optimizmą bando rodyti ir treti likę valstiečiai. 

„Seimo rinkimuose dalyvaus daug daugiau žmonių ir tai yra apygardų rinkimai, LVŽS turi daug vienmandatininkų stiprių, dėl to mes tikimės, kad Seimo rinkimuose nepritrūks kažkiek tūkstančių balsų, kad gautume kažkurį papildomą mandatą“, – tikina valstiečių pirmininkas Ramūnas Karbauskis. 

REKLAMA

Visgi, ar Aurelijaus Verygos pergalė Europos parlamento rinkimuose nepadarys meškos paslaugos? 

„Į Briuselį išsiunčiamas šiaip jau populiarus politikas, kuris tikrai būtų galėjęs patempti į priekį ir Seimo rinkimų sąrašą. Ir čia viskas priklausys, kaip sėkmingai suveiks akivaizdžiai Karbauskio daromas statymas ant Igno Vėgėlės“, – sako I. Kalpokas. 

Sauliaus Skvernelio demokratai pasirodė prasčiau už valstiečius ir liko penkti. 

„Šios politinės jėgos parodė, kad jos nėra tokios stiprios, kaip tikėjosi pradžioje. Neužmirškime – yra dar viena politinė jėga, kuri nedalyvavo EP rinkimuose, tai Žemaitaičio sukurta politinė jėga. Žemaitaitis dabar yra ant pakilimo ir jis regionuose gali paimti labai daug balsų“, – teigia politologas Lauras Bielinis. 

Rimtą paraišką į Seimą pateikė ir Pinskų vadovaujama Regionų partija – Europarlamento rinkimuose ji perkopė penkių procentų barjerą ir iki mandato jai pritrūko vos tūkstančio balsų.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Užtenka tos betvarkės, balsuosiu už Žemaitaičio partiją.
šiandien tv3 rašė, kad kumelė nuspyrė Landsbergi nuo mopedo rašė šiandien, įdomu ar pasitvirtins demokratijos šventėje (rinkimuose)?
partijos, ruoskite atverti pinigines. apklausu bendroves prognozuoja, kad ju pastangos brangZ. jei norite atitinkamu prognoziu, turesite pamoketi gerokai daugiau:):)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų