Vilniaus savivaldybė paleido lėktuvą su plakatu „Ar jau pasiskiepijai?“ – paskelbė, kiek tai kainavo

Lietuvoje nuo vakcinacijos pradžios buvo galima pastebėti įvairiausių skiepų skatinimo kampanijų – vieni bandė pritraukti žmones pasiskiepyti loterijomis, kiti nemokamu maistu ar nemokamomis paslaugomis. Ketvirtadienį vakare vilniečiai baigiantis darbo valandoms danguje išvydo neįprastą reginį – prie lėktuvo prikabintas plakatas klausė „Ar jau pasiskiepijai?“.

Tokiu būdu Vilniaus miesto savivaldybė „terorizuos“ žmones kiekvieną dieną rytais ir vakarais, savo „Facebook“ paskyroje informacija pasidalino Vilniaus miesto mero atstovas spaudai Karolis Vaitkevičius.

Naujienų portalui tv3.lt K. Vaitkevičius pasakoja, kad šia iniciatyva savivaldybė nori atkreipti nepasiskiepijusių žmonių dėmesį ir priminimu paraginti tai padaryti.

„Mes ieškome įvairių priemonių, kaip gyventojams dar kartą priminti apie svarbiausią šios vasaros klausimą – ar jau pasiskiepijai?“ – komentuoja jis.

K. Vaitkevičius nurodo, kad lėktuvas su pakabintu plakatu vilniečius „terorizuos“ visą šią ir ateinančią savaitę: „Piko valandomis“, – priduria.

Kiekvienam vilniečiui šis plakatas atsiėjo po 1 ct. ir iš viso kainavo 6000 eurų. Į šią kainą įeina plakato pagaminimas ir 20 val. skrydžių.

Komunikacijos ekspertai abejoja efektyvumu

Komunikacijos ekspertai šį Vilniaus savivaldybės žingsnį priminti sostinės gyventojams vertina teigiamai, tačiau abejoja juo poveikiu gyventojams.

„Tai palaiko skiepijimo sistemą viešajame diskurse, atkreipiant žmonių dėmesį, bet vargu, ar įtikina žmones, kurie dar nepasiskiepijo, kad pasiskiepytų. Kad žmonės kalbėtų, pamatytų, yra tinkama priemonė, bet įtikinti, vargu, ar būtų efektyvi priemonė“, – sako komunikacijos ekspertas Andrius Šuminas.

Jam antrina ir viešųjų ryšių specialistas Arijus Katauskas, sakydamas, kad tikėtis, jog plakatas, skriejantis dangumi, „vienas „sulaužys“ visą tą situaciją, kuri yra dabar – dalis žmonių atsisako skiepytis, tai to turbūt nebus“.

„Bet jeigu savivaldybė priėmė tokį sprendimą ir toliau skatins žmones skiepytis, prisidės prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vykdomos komunikacijos, galbūt mes galime tikėtis tokio veiksmo. Pati idėja turi teisę gyventi, bet šiuo metu tai tik ir priminimas eiti skiepytis“, – kalba A. Katauskas.

Apie tai, kad savivaldybės pačios imasi skiepų viešinimo kampanijų, nes SAM skiepų viešinimo kampanijos nepakanka, ekspertai naujienų portalui tv3.lt komentavo kiek anksčiau.

Viešųjų ryšių ekspertas Arūnas Armalis sakė, kad SAM skiepų viešinimo kampanijos yra nuobodžios ir pasikartojančios.

„Yra pasirenkami vieni lengvesnių būdų komunikuoti, kas mane tikrai stebina. Startavo „petys už laisvę“ kampanija, kurios metu nebuvo koreguojami audio klipai, kuriuos galima perrašinėti kas savaitę, net ir po kelis, orientuojant į skirtingas tikslines grupes ir žaidžiant skirtinga emocija. O dabar eina vis tie patys gydytojų pasisakymai vietoje to, kad kurtų naujus tekstus ir darytų vis naujus“, – dėstė jis.

REKLAMA

Jis taip pat išskyrė, kad pasigendama žaismingesnės, į akį krentančios komunikacijos. Tai itin svarbu norint pritraukti jaunesnius žmones.

A. Armaliui, jam kelia nuostabą tai, kad prekybos centruose ar per televiziją yra girdimi tie patys įrašai, kuriuose kalba medikai: „Aš vis galvoju, kada paims kitus žmones, kada pradės samdyti aktorius. Manau, kad jie tikrai būtų net ir be jokio honoraro ėję ir kalbėję“, – dėstė jis.

Vilniečiai galės skiepytis neišlipdami iš automobilių

Vilniuje siūlomas dar vienas patogus būdas pasiskiepyti nuo COVID-19: nuo šio šeštadienio V. Gerulaičio g. 1, kur daugiau nei metus buvo testuojama, bus galima pasiskiepyti neišlipus iš automobilio. Visi norintys laukiami darbo dienomis nuo 15 iki 20 val. ir savaitgaliais nuo 9 iki 14 val. 

Neišlipus iš automobilių ypač patogu skiepytis senjorams ir turintiems judėjimo problemų. Taip pat naujasis skiepijimo punktas bus itin aktualus tiems, kuriems atsibos kas savaitę testuotis ir laukti eilėse mainais pasirenkant šalia esantį vakcinavimo punktą.

Planuojama, kad per dieną punkte galės būti paskiepyta 100-150 gyventojų. Pirmąją savaitę bus skiepijama „Moderna“ ir „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“ vakcina). 

Kaip ir  kituose Vilniuje veikiančiuose skiepijimo punktuose bei skiepobusuose, naujame V. Gerulaičio g. 1 punkte tai galima padaryti be registracijos, tereikia su savimi turėti asmens dokumentą.

Gyventojai čia gali ateiti ir pėsčiomis – skiepą gaus visi norintieji.  Kaip įprasta, po skiepo reikės 15 minučių palūkėti savo automobilyje tam skirtoje parkavimo zonoje, prižiūrint specialistui. Atėjusieji pėsčiomis po skiepo galės prisėsti įrengtoje poilsio zonoje.

Kur keliaus skiepobusai?

Kur keliaus skiepobusai Šeštadienį skiepobusas tęs kelionę arčiau vilniečių namų. Greitai, patogiai ir be registracijos skiepobusuose skiepijimas vyks keturiose miesto vietose: Nuo 11 iki 14 val. visų norinčiųjų pasiskiepyti skiepobusas lauks Šiaurės miestelyje, prie RIMI parduotuvės (Žirmūnų g. 64); Nuo 10 iki 14 val. – prie Halės turgaus (Pylimo g. 58); Nuo 15 iki 20 val. atvyks į Pilaitę, prie parduotuvės MAXIMA (Pilaitės pr. 31), ir Žirmūnus, į IKI parduotuvės stovėjimo aikštelę (Žirmūnų g. 2).

Sekite, kada skiepobusas lankysis šalia jūsų namų ar darbovietės: čia.

Lietuvoje pirmąja vakcinos doze nuo koronaviruso paskiepyta 50,1 proc. gyventojų.


Rašyti komentarą...
V
Virgis
2021-07-30 21:18:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuo daugiau reklamos,tuo labiau kyla noras nesiskiepyt.ypac slykstu kai skiepus reklamuoja politikai
Atsakyti
-7

a
aisku
2021-07-30 21:37:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
bepigu taskyt ne savo pinigus, kazin is savu taip taskytusi?
Atsakyti
-5

J
Jane
2021-07-30 21:19:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsikniskit su tais susiktais skiepais. 50 metu sveikam žmogui 3 savaitės po skiepų reikėjo daryti širdies operacija. Gal kuris politikas padės žmogui su pinigais, gal koks ekspertas, gal koks skiepų influenceris, gal Livija Gradauskiene dainuojanti daunuska apie skiepus?
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (32)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų