„Šiandien byla pradėta nagrinėti iš esmės. Buvo apklausti kaltinamieji. Nors ikiteisminio tyrimo metu savo kaltę pripažino, dabar asmenys laikosi priešingos pozicijos ir kaltės nepripažįsta“, – Eltai sakė Kauno apylinkės teismo atstovė spaudai Tautvilė Merkevičiūtė.
Anot jos, kito teismo posėdžio byloje metu planuojama apklausti liudytojus.
Ši byla nagrinėjama uždaruose teismo posėdžiuose.
2023 m. rugsėjį Kauno apylinkės teismas priėmė baudžiamąjį įsakymą, kuriuo M. ir I. Vilčinskus pripažino kaltais dėl savo vaikų pagrobimo ir pasikėsinimo neteisėtai pereiti valstybės sieną. Jiems buvo skirta arešto bausmė, vyras ir moteris įpareigoti dalyvauti elgesio pataisos programose. Iš pradžių nuteistieji sutiko su teismo sprendimu, tačiau vėliau pakeitė savo poziciją ir kreipėsi į Kauno apygardos teismą, kuris nutarė, jog baudžiamoji byla turi būti išnagrinėta teisme. Tokiu būdu minima byla sugrįžo į Kauno apylinkės teismą.
Bylos nagrinėjime praėjusių metų lapkritį M. ir I. Vilčinskų prašymu buvo padaryta pertrauka, norint sulaukti Kauno apygardos teismo sprendimo dėl skundo, kuriuo ginčytas sprendimas leisti iš tėvų paimti jų vaikus. Kauno apygardos teismui šių metų sausį dėl procedūrinių klausimų panaikinus ankstesnio teismo išduotą leidimą paimti vaikus iš M. ir I. Vilčinskų, nepilnamečiai vaikai šeimai buvo grąžinti.
ELTA primena, kad praėjusių metų liepą Kaune, iš vaikų gerovės centro „Pastogė“, buvo pagrobti 5, 7 ir 9 metų amžiaus vaikai. Praėjus kelioms savaitėms pranešta, jog pasieniečiai netoli Baltarusijos pasienio sulaikė savo mažamečius vaikus pagrobusius tėvus I. ir M. Vilčinskus. Teisėsaugos duomenimis, tėvai, pagrobę savo vaikus, bandė bėgti į Baltarusiją. Vaikai, sulaikius jų tėvus, buvo grąžinti į globos namus.
Minimi vaikai iš tėvų teismo sprendimu buvo paimti pernai gegužę, atsižvelgiant į tai, kad vaikai nelankė ugdymo įstaigų, jų tėvai nesudarė vaikams sąlygų socializuotis, patys tėvai teigė nepripažįstantys Lietuvos įstatymų.
Kaip anksčiau skelbė Valstybės saugumo departamentas (VSD), Kaune savo vaikus pagrobę asmenys priskiria save „suverenų“ judėjimui.
„Vadinamieji „suverenai“, kuriais esantys skelbiasi ir savo vaikus iš valstybės laikinos globos pagrobę sutuoktiniai, vadovaujasi valstybės teisėtumą neigiančia antivalstybine ekstremistine ideologija. „Suverenais“ pasiskelbę asmenys nepripažįsta valstybės institucijų sprendimų ir yra įsitikinę, kad gali nevykdyti teisės aktuose įtvirtintų gyventojų pareigų“, – skelbė VSD.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!