„Aš prašiau tą konkrečią teisinę situaciją jau išnagrinėti mūsų veikiančiame penkiašaliame formate, kur veikia ir vaiko teisių gynėjai, prokuratūra, policija bei kitos suinteresuotos institucijos, įvertinti, ar reikalingas būtų kažkoks papildomas teisinis reglamentavimas, teisės aktų keitimas, ar užteks tiesiog perkelti tam tikrus aspektus į algoritmą, kuriuo veikia vaiko teisių gynėjai“, – „Žinių radijui“ teigė M. Navickienė.
„Tai tie pokyčiai tikrai vyksta ir mes nuolat stengiamės sistemą tobulinti ir iš klaidų mokytis“, – pridūrė ji.
Tuo metu kalbėdama apie praėjusių metų rudenį Palangoje įvykusį vaiko paėmimo atvejį, ministrė akcentavo, kad vaiko teisių gynėjams labai svarbu kelti savo kvalifikaciją.
„Nepaisant to, kad tikrai vaiko teisių gynėjai dirba labai sunkų darbą, labai sudėtingomis aplinkybėmis, jų kompetencijai ir profesionalumui mes taip pat privalome kelti labai aukštą standartą. Ir konkretiems darbuotojams, kurie dalyvavo vaiko paėmime, yra privalomi mokymai, nukreipti būtent į jų kvalifikacijos tobulinimą, jų kompetencijų didinimą“, – sakė M. Navickienė.
„Tai pat manau, kad turime grįžti prie tų vadinamųjų body kamerų, apie tai jau esame kalbėję ir su Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadove – kad ir darbuotojai patys jaustųsi saugiau, ir būtų galima užtikrinti proceso efektyvumą“, – akcentavo ministrė.
Sausio pabaigoje buvo priimtas teismo sprendimas panaikinti kito teismo nutartį, leidžiančią iš suverenais prisistatančių Ingos ir Mindaugo Vilčinskų šeimos paimti nepilnamečius vaikus, sukėlė klausimų Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos (VVTAĮT) specialistams. Pasak tarnybos atstovų, šis atvejis rodo, kad reikia diskutuoti dėl galimų teisės aktų pakeitimų, padėsiančių apsaugoti vaikus.
ELTA primena, kad praėjusių metų liepą Kaune, iš vaikų gerovės centro „Pastogė“, buvo pagrobti 5, 7 ir 9 metų amžiaus vaikai. Praėjus kelioms savaitėms pranešta, jog pasieniečiai netoli Baltarusijos pasienio sulaikė savo mažamečius vaikus pagrobusius tėvus Ingą ir Mindaugą Vilčinskus. Teisėsaugos duomenimis, tėvai, pagrobę savo vaikus, bandė bėgti į Baltarusiją. Vaikai, sulaikius jų tėvus, buvo grąžinti į globos namus.
Minimi vaikai iš tėvų teismo sprendimu buvo paimti pernai gegužę, atsižvelgiant į tai, kad vaikai nelankė ugdymo įstaigų, jų tėvai nesudarė vaikams sąlygų socializuotis, patys tėvai teigė nepripažįstantys Lietuvos įstatymų.
Kauno apylinkės teismas rugsėjį Vilčinskus pripažino kaltais dėl savo vaikų pagrobimo ir pasikėsinimo neteisėtai pereiti valstybės sieną, jiems skirtos arešto bausmės. Šį teismo sprendimą Vilčinskai yra apskundę apeliacine tvarka.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!