Veryga paaiškino, kodėl darželiai veiks, o kiti mokysis nuotoliniu būdu

Nuo šeštadienio šalyje įvedant karantiną dalis moksleivių pereina į dalinį nuotolinį mokymąsi. Kodėl ugdymo veikla vienose įstaigose perkeliama į nuotolinį, o darželiai veiks?

Ministras Aurelijus Veryga po Vyriausybės posėdžio šiuo klausimu pateikė savo aiškinimą:

„Priežastys labai paprastos. Tai viena priežastis susijusi su pačia vaiko raida, ugdymo proceso poreikiu. Ir ne kartą esame girdėję pasisakant švietimo specialistus, kad visiškas perėjimas į nuotolinį ugdymą tikrai yra žalingas ir pavojingas, ypač tokio amžiaus vaikui.

Kitas dalykas, kad šeimos, turinčios tokio amžiaus vaikus, yra jaunos, darbingo amžiaus, tad jei staiga nustotų veikti visas ikimokyklinis ir pradinis ugdymas, tėvams reikėtų būti ir prižiūrėti vaikus namuose tai  reiškia, kad labai daug tėvų nebegalėtų eiti į darbą ir tai reikštų, kad strigtų labai daug kitų sektorių.“

Visgi nors dalis vaikų gali mokytis nuotoliniu būdu, jie negali būti paliekami vieni. Portalas tv3.lt primena rašęs, ar tokių vaikų tėvai gali tikėtis gauti nedarbingumą vaikų priežiūrai.

Kontaktinis ugdymas nėra stabdomas

Atsakydamas į kritiką, kad daug kitų valstybių įvesdamos karantiną palieka kontaktinį ugdymą ir vyresniųjų klasių moksleiviams, ministras tikino, kad dabartinis priimtas modelis neužkirs kelio fiziniam mokyklos lankymui. 

„Dėl ugdymo proceso nėra tokio imperatyvo, kad jis visiškai persikeltų į nuotolinį ugdymą. Tai yra dalinio nuotolinio ugdymo galimybė tam tikrą laiką įeinant ir gaunant kontaktinį ugdymą, vėliau keičiantis su kita vaikų grupe, tad visiškai jis nėra eliminuojamas kaip ir pradinis, ikimokyklinis, kuris iš viso yra paliekamas. 

Taigi Lietuva visiškai neatsisako ugdymo, o tik įveda dalinius apribojimus. Aišku, jei liga išplistų kažkurioje konkrečioje įstaigoje, kažkokio kito pasirinkimo nebūtų“, – aiškino A. Veryga. 

Jis pridūrė, kad siekiant kiek įmanoma mažinti kontaktų skaičių yra stabdomas neformalusis ugdymas, kuris dažnu atveju nėra toks būtinas.

Kaip atrodys ugdymas karantino metu?

Portalas tv3.lr primena, kad paskelbus karantiną ugdymas mokyklose pagal pagrindinio ugdymo ir vidurinio ugdymo programas vykdomas nuotoliniu būdu arba derinant nuotolinį su kasdieniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ugdomus mokinius pagal pagrindinio ugdymo (pagrindinio ugdymo individualizuotą), vidurinio ugdymo (socialinių įgūdžių ugdymo) programas, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlyga.

REKLAMA

Kaip nurodoma nutarime, ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis ugdymas vykdomi, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas, išskyrus programas, atitinkančias tam tikrus nurodymus.

Neformalusis suaugusiųjų švietimas ir neformalus profesinis mokymas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas, išskyrus kai mokymas vykdomas užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas apsaugos priemones.


Rašyti komentarą...
A
A
2020-11-04 16:15:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Darzelio aukletojos netestuojamos,vaikai is skirtingu seimu visa diena praleidzia artimai kontaktuodami tai kurioj cia vietoj karantinas ir ka mes saugom?
Atsakyti
-10

L
Loterija
2020-11-04 15:59:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kai nebus kam dirbti, tai tada jokio ugdymo nebus. Patys sako - saugokitės ir saugokite kitus, o darželio darbuotojai neturi pasirinkimo... Tegul pripažįsta, kad išmokų tėvams neturi iš ko mokėti, o ne apie žalą kalba. Kokia nauda, kad tik 3 ar 5 vaikai darželyje mašinėles stumdo ir nieko kito neveikia, nes ribojamas kontaktas ir veikla...
Atsakyti
-14

M
Mama
2020-11-04 16:10:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas atsakingas jei pradinukas važiuodamas viešuoju transportu užsikrės?
Atsakyti
-14

SKAITYTI KOMENTARUS (77)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų